reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

My tez szczepilismy 3 razy szczepionka 6w1 i dzieki temu oszczedzilismy Oliwii bolu i placzu. Tylko 3 uklucia i tyle. A wczoraj gdy bylam z Oliwia w przychodni byl tam chlopczyk ktory bral wszystkie szczepionki osobno. Dziewczyny...jak on plakal :-( serce sie lamalo :-( co raz to glosniej :-( Ciesze sie ze bylo mnie stac na te szczepionki skojarzone i ze moje dziecko nie musialo tak cierpiec.
 
reklama
Mju, nie mam pojęcia dlaczego się nie zgodziła, pielęgniarka mówiła o tej 6w1 ale ona twardo NIE. Może ma to związek z przebytą chorobą Filipa:confused:
Nam też nie chcięli zaszczepić Natalki szczepionką 6 w 1. Musiała dostać 5 w 1 i żóltaczkę osobno:wściekła/y:. A walczyłam jak lwica ...ale cóż skoro pediatra tłumaczy, że tak jest lepiej..wr...
Wokół kłucia na żóltaczkę zrobiło się zaczerwienienie , przykładam okłady z sody ale jeszcze nie znika..:no:Muszą pochwalić Córcię była dzielna!!
 
A mnie dziś moja mama powiedziała żeby popytać o te meningokoki lekarza, bo jak coś to w Czechach ta szczepionka kosztuje 500 koron czyli na nasze ok.65 zł.,ale trzeba mieć receptę.
 
Ja mam juz receptę na Prevenar. Chcemy Milenke zaszczepić na te pneumokoki.:tak:

dla zainteresowanych
Pneumokoki
w dziale Pytania do eksperta wszystko pisze !! :tak:
 
Dziewczyny, to wyczytałam u sierpniówek
"Nie wiem Mada... bardzo się martwie, zresztą wszystkie znacie mój sceptyczny stosunek do szczepionek...

Tu macie całość komunikatu:
" Komunikat Wpisał:Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny 29.03.2007. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, iż Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego nr 49/WS/2007 z dnia 27.03.2007 roku został wstrzymany w obrocie na terenie całego kraju produkt leczniczy o nazwie : Rekombinowana szczepionka przeciw wzw typu „B” Euvax B, fiolka 10 µg/05 ml zawiesina do wstrzykiwań numer serii:

- UVA 06007, data ważności 01.2009
- UVA 06006, data ważności 12.2008.
W związku z powyższym ww. serie nie mogą być stosowane w lecznictwie oraz nie mogą być przedmiotem obrotu do czasu wykonania badań jakościowych oraz wyjaśnienia wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa ich stosowania."

Podobno w 4000 próbek szczepionki tej serii znaleziono jakieś kłaczki... wycofali obie serie do badań. No, ale moje dziecko drukrotnie zostało zaszczepione już tą serią, więc cholera wie, jakie to może mieć konsekwencje... Nie wiem, czy pamiętacie, jak on ciężko zniósł szczepienie w 6 tygodniu - czyli min. drugą dawkę WZW właśnie. wtedy myślałam, że on po prostu źle toleruje szczepionki, ale teraz sobie myslę, że to przecież mogło być od wadliwej szczepionki po prostu :-("

Moja mała została zaszczepiona tą szczepionką w szpitalu, co do kolejnych szczepień na WZW, to nie mam pojęcia, bo pani u mnie w ośrodku zdrowia serii w książeczkę nie raczy wpisywać:wściekła/y: :unibrow: :hmm: :realmad: Kuźwa i co teraz????:confused: :eek: :-(
Sprawdzcie jak jest u Waszych dzieciaczków.
 
Renee moja Oliwka tez dostala ta szczepionke w szpitalu :sick: a co do pozostalych szczpuien w przychodni to tez nam nie wpisuja ich w karte szczepien tylko do normalnej ksiazeczki zdowia, tam tez jest rubryka "Szczepienia ochronne". ALe Oliwia byla szczepiona Inf. Hexa czyli ta 6w1 i nie wiem jaki jest jej dokladny sklad :confused: :no: ALe teraz to mnie neizle wystrasyzlas. NA szczescie Oliwka nie zareagowala zle na ta szczepionke.
 
Mój Marcel też był szczepiony tą szczepionką w szpitalu no i kolejne dwie dawki też nią. kurcze, żeby to nie miało jakiegoś negatywnego wpływu. Co to teraz zrobić???Chyba zadzwonie do swojego pediatry.
 
reklama
Renee ja zaraz po przeczytaniu sprawdziłam i okazało sie że też mieliśmy tą samą szczepionkę i to dwa razy:szok::eek::baffled: no i co teraz???:confused::confused::confused:
Na kolejne szczepienie idziemy dopiero za 2 tyg, to wtedy zapytam lekarkę, ale jeśli któraś z was się czegoś dowie wcześniej to proszę o info:nerd:
 
Do góry