reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

dziekuje jestem przeszczesliwa by tak do konca
po pierwszej ciazy mialam problem za problemem takze mam nadzieje za ta obedzie sie bez
 
reklama
no i ja wreszcie jestem po pierwszym usg. Maleństwo ma 5 mm, ginekolog mówi, że troszkę mało jak na koniec 7 tyg, ale mam się tym nie martwić. Okazało się, że mam stan zapalny pochwy i muszę wziąć antybiotyk duomox. Trochę mnie to przeraziło, że dopiero się zaczęło a tu już antybiotyk, ale nie leczenie grozi poronieniem-więc jak mus to mus. Czy któraś z Was ma ten sam problem? Ponoć tego typu problemy są dość powszechne w ciąży.
 
Tak, są powszechne, bo się zmienia Ph pochwy, ale dziwi mnie, że aż antybiotyk... Ale skoro on tak powiedział... Mi się coś tam czasem robiło i samo znikało. Antybiotyk musiałam wziąć gdzieś w 7ym może 6ym miesiącu jak miałam zapalenie pęcherza i tak bolało jak chodziłam, że płakałam na stojąco (w aptece wyszlochałam lekarstwo, bo nie mogłam wytrzymać). Ale wszelkie takie zapalenia pochwy, że swędzenie czy pieczenie, to się gin niezbyt przejmował...
 
No i jestem po USG :)
Widzieliśmy rączki, nóżki, bijące serduszko - CUDOWNY WIDOK!!!
Taki mały ludzik na 2,5cm. Hipek - jak to ujął mój Przemek ;) i stwierdził oczywiście, że jest do niego podobny ;)
Mamy 2 zdjęcia ale tylko w wersji papierowej więc się nie pochwalę, chyba że mi się uda zeskanować w weekend.
 
Wiem, że to jeszcze wcześnie, bo mam termin na luty, ale zastanawiałyście się nad szkołą rodzenie. Nie znalazłam osobnego wątku z tym tematem, a jestem ciekawa, czy przyszłe lub teraźniejsze mamusie Wrocławianki mają namiary na dobre szkoły, fajnie by było, gdyby były za free.
 
no i ja wreszcie jestem po pierwszym usg. Maleństwo ma 5 mm, ginekolog mówi, że troszkę mało jak na koniec 7 tyg, ale mam się tym nie martwić. Okazało się, że mam stan zapalny pochwy i muszę wziąć antybiotyk duomox. Trochę mnie to przeraziło, że dopiero się zaczęło a tu już antybiotyk, ale nie leczenie grozi poronieniem-więc jak mus to mus. Czy któraś z Was ma ten sam problem? Ponoć tego typu problemy są dość powszechne w ciąży.

rudzia u mnie wykryto bakterie e-coli w szyjce, ale lekarz powiedział, że póki nie ma innych niepokojących objawów (widoczny stan zapalny, przerzut na pęcherz) to nie dostanę antybiotyku... bo raczej w pierwszym trymestrze się ich unika. Będziemy oczywiście tępić te wstrętne bakterie, ale jak ciąża jak już będzie większa.
 
No właśnie teraz jestem w kropce. Pierwsze badanie robiłam 1,5 tyg temu i leukocyty wyszły 10-14. Ginekolog przepisał antybiotyk, ale powiedział, że zanim zażyje mam powtórzyć badanie dla pewności. Zrobiłam znowu 2 dni temu i wynik wyszedł ujemny, więc teraz nie wiem, czy pierwszy wynik był zafałszowany czy drugi. Mam zrobić mocz na posiew bo jest dokładniejszy i wtedy zobaczymy. Jak na razie antybiotyk wykupiłam, ale nie zamierzam brać puki nie będzie wiadomo jednoznacznie czy coś jest. Nie będę faszerować maleństwa tabletkami. Dziękuję za odp i pozdrawiam.
 
No i jestem po USG :)
Widzieliśmy rączki, nóżki, bijące serduszko - CUDOWNY WIDOK!!!
Taki mały ludzik na 2,5cm. Hipek - jak to ujął mój Przemek ;) i stwierdził oczywiście, że jest do niego podobny ;)
Mamy 2 zdjęcia ale tylko w wersji papierowej więc się nie pochwalę, chyba że mi się uda zeskanować w weekend.

To fantastyczny widok prawda? Ja już nie mogę doczekać się swojego badania
 
reklama
Do góry