reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczecinianki ze swoimi Skarbami

no nie dziwię Ci się Mona - współczuję i będzie lepiej - zobaczysz ;)
ja akurat jestem przyzwyczajona do wyjazdów męża, ale na początku też było ciężko ;(
a możesz napisać jaki syropek przepisał Ci lekarz bo Inga też zakatarzona i kaszle ?

kurde byłam w kościele bo chcę chrzcić Ingę 25 XII - no i ksiądz zadał mi pytanie odnośnie świętej Ingii ? - byłam pewna, że jest ...... ups teraz szukam na necie a tu zonk - nie MA !!!! hmmmm no i chyba muszę inne imię znaleźć - chyba to bezsensu ?
nie znam się na tym ;( - Zuzę chrzciłam w innej parafii i nawet ksiądz nic nie mówił.
Dziewczyny a jak u Was, bo widzę, że niektóre imiona nie mają też patronów świętych - miałyście jakieś problemy ?-hmmm
 
reklama
Nam ksiadz nie zadawal tego typu pytan ale wiem, ze i miona naszych dzieci maja patronów. Przy wyborze imion jednak nie sugerowalismy sie z mezem tym, czy owe imiona mialy osoby sw. Mysle, ze ksiadz nie powinien narzucac nam, jakie imie powinnismy dac dziecku. O ile sie orientuje, nigdzie nie ma takiego zapisu. Ale wiadomo-kazdy ksiadz jest inny.
 
A jak Inga będzie miała na drugie (czy będzie miała) jeśli ksiądz robi problem, to powiedz że drugi jest świetym i patronem(jeśli jest) jak dalej będzie robić problemy to nie wiem co poradzić.
U nas właśnie wybieraliśmy takie imiona, żeby byli święci patronowie, co nie do końca dziadkom pasuje, bo Ignacy to jakoś dziwnie:no:
 
Nervita to nazwa syropku,tylko ze na recepte,ponoc bardzo dobry(zobaczymy)Eurespal.
A co do chrzcin,to my chrzest bedziemy mieli 26 grudnia.Kilka dni temu bylam rozmawiac z ksiedzem(myslalam ze bedzie robil problemy bo nie jestesmy malzenstwem)ale bylo ok,powiedzial ze do malzenstwa nas naklaniac nie moze bo to by bylo nie wazne malzenstwo.Spytal sie jak mala ma na imie,powiedzielismy ze Nadia to nam tylko odpowiedzial ze ciezko bedzie z patronka.I to tyle co do imienia,nic nam wiecej nie mowil.
Ja Nervita imienia bym nie zmienila tylko dla tego ze nie ma Swietego patrona,ale to tylko moje zdanie.Dasz dziecku na bierzmowanie swiete imie i tyle :)
 
Witam dziewczyny,
Zacznę od przedstawienia się. Na razie tylko pisałam na wątku marcówek 2011, bo taki mam termin porodu. Na szczecińskim forum tylko podpytywałam o sklepy dla ciężarówek.
Jak na razie nadal pracuję, więc ciągle brak mi czasu na czytanie wielu wątków. Doszłam jednak do wniosku, że fajnie byłoby poznać inne mamy z okolicy. Na wątku marcówkowym dwie najbliższe koleżanki to Koszalin i Dębno, więc tak dość daleko.
Nie mam czasu, żeby poznać was z waszych wcześniejszych rozmów, ale może uda mi się co nieco wysupłać z bieżących pogaduszek.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Witaj Fifronka :)

Witajcie mamuśki. Trochę mnie tu nie było... jakoś tak się stało. U nas wszystko dobrze. Hania biega jak szalona.

Buziaki
 
nervita jak mu niepasuje to jakieś 2 święte daj - mój brat tak zrobił. Pozostaje ono tylko w kościele a w papierach i tak nie ma
ja natomiast dzień wcześniej mam przyjść na jakąś konferencję - nie mam pojecia o co lotto ;/
 
Ostatnia edycja:
nervita u mnie w rodzinie jest właśnie taka "tradycje",że jeśli pierwsze imię nie ma patrona to drugie się daje św i jest po problemie.

Mona zdrówka dla Nadii. I dużo siły i optymizmu dla Ciebie. Poradzisz sobie, ja mimo, że mój M pracuję w Szczecinie to tez praktycznie sama zajmuje się domem i Szymonem, a teraz jeszcze studia i nie jest źle. Nadia Ci pomoże ;)

Ja jestem wykończona po imprezce rodzinnej, ale fajnie się bawiłam :)
 
Hej dziewczyny,

Już piszę coś więcej o sobie. Obecnie mieszkam na os. Bandurskiego (między Niebuszewem i Warszewem), ale w chwili obecnej poszukujemy mieszkania. To które wynajmujemy teraz nie pomieści powiększajacej się rodzinki.
W brzuszku u mnie siedzi mała Ela, której przyjścia nie mogę się już doczekać :)

Co do chrztu, to faktycznie niektórzy księża wymagają świętego patrona dla dziecka. Jednak wydaje mi sie, że drugie imię "święte" powinno wystaczyc. A gdzie będziesz chrzciła?

Miłego wieczoru.
 
reklama
witajcie:)

Mona nie masz co przepraszac:) jestesmy po to aby cie wysłuchac:) a ty sie wygadasz i tez bedzie ci lzej-ja zawsze tu marudze ,zale sie:) i jest mi lzej. nie dziwie ci sie jak on tak ci pomagal.ale dasz rade bo nie jestes sama masz Nadie:)

oo pomalu sie budzi watek hehe.ale jak ja jestem to nikogo nie ma:( ja dzis bede dlugo bo poklocilam sie z moim mielismy pojsc razem do galaxy,ale od slowa do slowa powiedzialam mu zeby sp... i sam poszedl z Damianem a ja zostalam z kuba bo spal jak ten baran wyszedł. ja lepiej sie czuje bez niego jak znim. jak wyjezdzal to bylo super:D jak jest w pracy to tez fajnie,jak wraca to duzo nie gadamy ze soba.jest mi szkoda tylko kuby ze siedzi w domu ale jak skoncze tubki to sobie z nim gdzies ;pojde.
 
Do góry