reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczecinianki w ciąży :)

ja tez polecam przewijak na łóżeczko jeśli ma się zbędna ilość miejsca w pokoju, a karuzela pierwszych dniach życia i tak nie jest potrzebna bo wszystko na co dziecko zwraca na początku uwagę to jedynie melodyjka. A przewijanie na wysokości łóżeczka jest bardzo wygodne. ja teraz inaczej rozwiązałam sprawę, ponieważ córeczka na początku będzie spała w kołysce to przewijak nakładany na nią odpada, więc mąż mi zrobi przewijak przykręcany do ściany a Nad nim kilka półek na przybory kosmetyczne, akurat mam wolny pasek ściany między szafą a oknem i tam się wszystko zmieści.

Mika- w prawdzie ja ma być czerwcówką, ale zapowiada się,że będe majówką, bo niestety dzielnie walczę ze skurczami, dostaje leki na powstrzymanie no i przez te skurcze mam już 3cm rozwarcia, a już nie chcą mi zakładać pesara, bo jakieś dwa tygodnie i mogę rodzić
 
reklama
paulka - w takim razie życzę Ci jak najdłuższego wytrwania w dwupaczku, żeby dzieciątko było jak najdojrzalsze. Ja też walczę za skurczami, choć na szczęście moja szyjka na razie się trzyma. I oby jak najdłużej, bo dla mojego maluszka jeszcze dużo za wcześnie. Ale grzecznie biorę leki i jestem dobrej myśli :)
 
paulka - w takim razie życzę Ci jak najdłuższego wytrwania w dwupaczku, żeby dzieciątko było jak najdojrzalsze. Ja też walczę za skurczami, choć na szczęście moja szyjka na razie się trzyma. I oby jak najdłużej, bo dla mojego maluszka jeszcze dużo za wcześnie. Ale grzecznie biorę leki i jestem dobrej myśli :)

ja sobie i Tobie tez tego życzę:-) u mnie nawet gdybym teraz urodziła to dzidzia już bezpieczna ma ponad 2 i pół kilo i jest zdrowa, ale wiadomo,że im dłużej w brzuszku u mamy tym lepiej, więc narazie dzielnie się bronimy pod kontrolą lekarza, choć ostatnio miałam sporo stresów, które wcale nie pomagają, mój mąż trafił do szpitala, bo ma poważnie chore serce i jest na leczeniu i nie wiadomo niestety jak długo to potrwa :-(
 
Tylko 8 stron wątku ale ile potrze4bnych mi informacji!!!!
Po pierwsze: cześć, po drugie: ja 100 km od Sz-cina, ale ciąża szczecińska :))) bo gin. Nestorowicz z Unii, diabetolog Ogonowski z Arkońskiej, poród Police ew. Zdroje. Co drugi tydzień w Szczecinie jestem więc i zakupy w nim załatwię.
Termin na 25 lipca ale będzie parę dni wcześniej bo cc planowane ze względu na oczy. Także rzeczywiscie możemy się spotkać...

A teraz moje pytania:

Mika83
termin cc masz na 10 maja, a z miesiączki ci wychodził na którego??? I napisz mi kochana wszystko co wiesz o szpitalu w Policach pod wzg. porodu bo wychodzę z siebie ze strachu! Dlaczego tam się zdecydowałaś, czy znasz warunki i w ogóle wszyyyyystko! Rodziłam zawsze w Świnoujściu a Police taki szmat drogi od domku i rodzinki :(

A wy dziewczyny, na który szpital i dlaczego się decydujecie? Bardzo ważne są dla mnie Wasze odpowiedzi.

Hurtownia "Świat dziecka" ... pisałyscie że są dwie. Do której bliżej z Unii Lubelskiej bądź Arkońskiej. Jeździmy samochodem na wizyty więc
nie chciałabym pokonywać kupy km i korków tylko jak najbliżej szpitali to załatwić.
 
A wy dziewczyny, na który szpital i dlaczego się decydujecie? Bardzo ważne są dla mnie Wasze odpowiedzi.

Hurtownia "Świat dziecka" ... pisałyscie że są dwie. Do której bliżej z Unii Lubelskiej bądź Arkońskiej. Jeździmy samochodem na wizyty więc
nie chciałabym pokonywać kupy km i korków tylko jak najbliżej szpitali to załatwić.

witaj wśród Nas
ja mogę Ci napisać o Zdrojach,bo jestem na bieżąco z informacjami :) właśnie powoli szykuje się do porodu :) i tam właśnie zamierzam rodzić, a więc tak: dla maluszka nie zabierasz nic oprócz ciuchów na wyjście, bo wszystko zapewnia szpital, dla siebie tylko takie rzeczy jak kapcie, koszula lub dwie, szlafrok, kosmetyki itp, wszelkie podkłady po porodzie, podpaski zapewnia szpital, poród rodzinny kosztuje 150zł, ale możesz rodzić z każdym mężem, mamą ,przyjaciółką, siostrą, z kim chcesz:-)
Zdroje są też po remoncie, więc są świeże i czyste sale, pierwszą noc na życzenie pielęgniarka zabiera maluszka, ale możesz mieć Go po porodzie 24 godziny na dobę, zabierany jest tylko na badania, o czym jesteś informowana.

Co do hurtowni Świat Dziecka, to w zasadzie do obu masz blisko, bo pierwsza jest na Santockiej a druga na Struga, po drodze jak wjedziesz do Szczecina, wpisz sobie w wyszukiwarce i tam w obu przypadkach są mapy dojazdu, więc sprawdzisz do której Ci wygodniej jechać:-)

No i gratuluje sporej gromadki...i pewnie długo wyczekiwanej córeczki :)
 
Ostatnia edycja:
Witam was kochane dwupaczki- przybywa nas przybywa-
i już niedługo przybędzie w innym wątku :-D
mika - Ty zaraz rodzisz Swoje maleństwo - super :tak:
paulka - Ty też już tuż tuż ............. ;-)
mama ola - uważaj na WAS i nadal bądź grzeczna:tak:
buterfly - sama radość z tak dobrych wieści :-D
dawno mnie nie było - jakoś tak ten czas pędzi :angry: - ja cały czas zajęta szykowaniem komunii córci :-) a i też przy kompie - jakoś mnie tak brzuch pobolewa -
więc staram się jak najmniej spędzać przy nim czasu :baffled:
Co do poduszki to nie wiem która lepsza ?, ale liczę na pomoc doświadczonych mam;-) No i przewijak - mogę przyznać, że ja nie wyobrażam sobie życia bez niego - moja Zuzia po kąpieli spędzała na nim długie przemiłe chwile, którymi się wszyscy delektowaliśmy. Po pachnących zabiegach kosmetycznych był czas na fotki i z dnia na dzień przypatrywanie się jak rośnie i jakie nowe minki pokazuje :-D ojej ale się rozmarzyłam :happy2:
Pozdrawiam WAS wszystkie i życzę zdrówka i powodzenia ....................
 
Witam :) A czy ja też mogę się dołączyć do przyszłych mam ze Szczecina ? Termin mam na 24 wrzesnia i dziewczynkę w brzuchu :) To moje pierwsze dziecko i od niedawna zaczęłam czuć kopanie :) Zakupami też mogłabym się pochwalić, ale to tylko z tego względu, że moja teściowa kiedy dowiedziała się, że to dziewczynka to zrobiła mega zakupy ( chodzi tylko o ciuszki ) Łóżeczko, wózek i inne jeszcze nie kupione. Sama nie wiem kiedy powinnam się zaopatrzyć w te rzeczy. Nie chciałabym kupić czegoś za wcześnie. Trochę mam stracha bo pierwszą ciążę poroniłam w 6-7 tygodniu i teraz w mojej głowie siedzi, że różnie to może być. Pozdrawiam Was wszystkie :)
 
reklama
kapciuszek po pierwsze to gratulacje:-) ja zakupy zaczęłam robić jakoś w 7 miesiącu, za radą koleżanki, bo w rodzinie to oczywiście wszystkie ciocie twierdziły, że trzeba poczekać, nie można za szybko... ale prawda jest taka, że sama chciałam sobie wszystko wybrać, a przed samym porodem dłuższe zakupy (zwłaszcza latem) były dość męczące i wolałam odpocząc. Po porodzie też raczej ciężko się wyrwać na zakupy, poza tym wszystko trzeba wcześniej wyprać, poprasowac... no i koniecznie rozłożyc wcześniej łóżeczko, żeby wywietrzało.
 
Do góry