reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczecinianki w ciąży :)

Witam szczecinianki :)
Ja jeszcze też nie zrobiłam zakupów, dużo rzeczy (ciuszków) i wanienkę dostałam od znajomych. Aha, i jeszcze mój mąż mnie namówił żebyśmy kupili już łóżeczko - narazie czeka w garażu :) Wózka jeszcze nie mamy, ciężko się zdecydować bo wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę.
Chcę rodzić w Policach, jeszcze nie byłam tam na oddziale, bo akurat jak byłam na usg to wszystkie sale były zajęte.
Moja dziewuszka już ładnie kopie od jakiegoś dobrego miesiąca :)
Chodzicie do szkoły rodzenia? Ja chodzę do przychodni na Kadłubka, może któraś z Was też? Pozdrawiam :)
 
reklama
olala - ja byłam zwiedzać porodówkę w Policach, właśnie po badaniu usg. I szczerze polecam. Położna, która mnie oprowadzała - życzliwa, kompetentna, cierpliwa. Odpowiedziała na wszystkie moje (bardzo szczegółowe) pytania. Poza tym świetne warunki po remoncie - 4 jednoosobowe sale porodowe, dostępność wszelkich pomocy, prysznice... Więcej opisałam na stronie poświęconej porodówkom, jeśli Cię to interesuje. Ja bez wahania bym tam rodziła gdyby nie to, że to tak daleko. Ale jeszcze tak zupełnie nie zrezygnowałam z tego pomysłu.

A ja mam pytanie odnośnie dobrego lekarza od usg. Byłam ostatnio u Węgrzynowskiego i bardzo mi się podobało, ale teraz idzie na urlop i w Policach nie przyjmuje, a prywatnie to długo się czeka, a ja powinnam zrobić usg w 32-33 tc. Chodziłam wcześniej do Czajkowskiego, ale choć jest świetny, to małomówny, a ja mam zadanie specjalne (chciałam prosić o zbadanie spojenia łonowego, bo zaczyna mnie boleć) i wolałabym jakiegoś bardziej otwartego lekarza... Mogłybyście mi kogoś polecić?
 
olala -jeszcze jedna sprawa - mogłabyś powiedzieć coś więcej o szkole na kadłubka? Koszty, czas trwania zajęć (ile tygodni), czy trzeba chodzić na wszystkie itd? Będę wdzięczna.
 
mama_ola, szkoła jest bezpłatna, ale z tego co się orientuję to tylko dla pacjentek przychodni, nie wiem czy jest możliwość odpłatnego uczęszczania, mogę się dowiedzieć jeśli chcesz. W programie jest 16 zajęć, 2xtygodniowo czyli wychodzi 8 tygodni, program jest b. fajny, zresztą jak za darmo to nie ma co wybrzydzać ;)
 
będę bardzo wdzięczna jeśli się dowiesz. I jeszcze czy można zacząć od dowolnego momentu, czy to na cały cykl się trzeba zapisać? Bo ja nie mam już za dużo czasu. Jutro są zapisy w zdrojach w szpitalu do szkoły rodzenia, ale tam zajęcia zaczynają się dopiero 8 czerwca i trwają 7 tyg., więc mogę nie zdążyć z całym programem.
 
Witajcie dziewczyny :happy2:
Ja już po I Komunii Św. mojej córki :tak:
Przez dwa dni nie czułam nóg, teraz już jest ok - ale niezmiernie się cieszę, że już
poooo.........:tak: Teraz to nie mam siły się ruszać - pochłaniam przepyszne ciasta :-D
aż boję się wejść na wagę :szok:
Jakaś ogromna cisza u Szczecinianek w ciąży ???:confused:
Dziewczyny co u Was ???
Wszystko ok ???:eek:
Pozdrawiam WAS wszystkie ;-)
 
Witajcie kochane przyszłe mamusie :-)
Wiem, wiem.. długo mnie nie było... Ale podczytywałam Was w między czasie;-) jednakże żeby usiąść i napisać coś to brakowało weny by ułożyć jakieś sensowne zdanie:-p jakaś jestem ostatnio nie swoja - Zuzia rządzi jak tylko może mamusią :blink:
Byłam 25 maja na usg, niunia waży 2 kg !! jest obrócona już jak do porodu, główką w dół. Więc z jej strony zapowiada się wszystko super ;-) obym i ja nie zawaliła (strasznie boję się cesarki:no: obym się jej wystrzegła... ale coś czuję że może być z tym krucho: moja mama miała dwie... miała problem z zewnętrznym rozwarciem szyjki... zacisk totalny i nic nie pomagało- żaden lek ani kroplówka... i ja miałam to samo gdy wywoływano mi poród mojego Aniołka...) a porodu SN nie boję się wcale, jedynie nie mogę się go doczekać!!! :-D
Poza tym wszystko jest idealnie... mój dorodny kurczaczek (hehe no te 2 kg :-p) kopie i rozpycha się coraz mocniej, brzusio potrafi zmieniać kształty... :szok: a pupę tak potrafi mocno wypiąć że widać taką wstającą gulkę pod mostkiem :-) wczoraj żebra mi obiła oj strasznie, bolało:eek: hehe no i udało mi się "dotknąć" stópki szkraba :szok::laugh2: to było niesamowite!! taka malusia !! :-D

Porobiłam troszkę zakupów... płyn do kąpieli kupiłam Bobini z oliwką ;-) mam nadzieję że się sprawdzi:tak:
kupię jeszcze tylko:
-prześcieradło (żeby mieć te 3 na zmianę)
-ceratkę pod prześcieradło
-chusteczek wilgotnych ze 2 paczki
-krem na odparzenia
-pieluchy tetrowe
-pieluchy jednorazowe (mam już jedną paczkę Happy 42 szt, jedną paczkę huggies 28szt.)
-oliwka(balsam), szampon, mydełko
-spirytus i gaziki
-termos do wózka
-podpaski ze 3 paczki
-biustonosz do karmienia (?) - trudno znaleźć mój rozmiar! 95 DD :confused: a jak już to biustonosz wygląda jak przedwojenny po babci :szok:
-przewijak
-sopelek- aspirator do noska
-laktator ręczny (?)
-wózek
-nosidełko - leżaczek

Nie wiem ja Wam ale mi coraz ciężej :huh::confused2: mimo że łącznie przytyłam tylko 5,5 kg... ale dokuczają, bóle i skurcze nóg, stawów, pleców... trudno się oddycha, taaak łatwo się męcze.
Wczoraj byłam umierająca po 2godzinnym prasowaniu i i kolejnych 2godziach spaceru po sklepach... to już NIE DLA MNIE :-p:eek:
A co u Was??;-)
 
olala, też się zastanawiam nad kadłubka - chodzę do dziurawiec, zawsze prywatnie i nie wiem czy to znaczy, że należę do przychodni? rodzinnego mam w innym rejonie..

Niedawno spotkałam koleżankę, chodziła do jakiejś przykościelnej szkoły koscioła serdca jezusowego, bardzo chwaliła, podobno płatne tradycyjnie "co łaska" a lekcje profi.
I tak się zastanawiam, czy któraś coś o tem słyszała
 
Witajcie kochane przyszłe mamusie :-)

-biustonosz do karmienia (?) - trudno znaleźć mój rozmiar! 95 DD :confused: a jak już to biustonosz wygląda jak przedwojenny po babci :szok:
-A co u Was??;-)

Ja też miałam problemy z zakupem stanika, przed ciążą 70F a teraz 75G ale znalazłam super sklep ktory bardzo polecam - znajduje sie na królowej jadwigi nazywa się ebras, ceny mają przystępne, a za swój obecny stanik zapłaciłam 60zł - przecena. Normalnie kosztują ok 130, sowja drogą mam nadzieję, ze wrocę do starego rozmiaru, bo utopiłam kupę kasy w tych beretach.
Najbardziej polecam firmę CurvyKate i Freya
 
reklama
Tylko 8 stron wątku ale ile potrze4bnych mi informacji!!!!
Po pierwsze: cześć, po drugie: ja 100 km od Sz-cina, ale ciąża szczecińska :))) bo gin. Nestorowicz z Unii, diabetolog Ogonowski z Arkońskiej, poród Police ew. Zdroje. Co drugi tydzień w Szczecinie jestem więc i zakupy w nim załatwię.
Termin na 25 lipca ale będzie parę dni wcześniej bo cc planowane ze względu na oczy. Także rzeczywiscie możemy się spotkać...
.

Wwanda powiedz mii, jesli mozesz jaką masz wadę wzroku, że jest wskazaniem do cięcia? Ja widze na jedno oko a na drugie mam -2, a w tej ciąży sporo się pogarsza. Nie wiem czy poród mi nie pogorszy na dobre... Choć w zasadzie wolałabym rodzić naturalnie.. Miałam 2 operacje w okolicach brzucha - blizny bardzo brzydkie, długo się goiły (obie dopiero po 2 latach zrobiły sie jasne, nie wspominając już o tym że się bardzo rozeszły...)
 
Do góry