reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczecinianki w ciąży :)

Hej Dziewczyny,

Nie pisałam, bo jakiś dziwny ten tydzień mam... Pełen dołków i górek. Jeśli chodzi o wizytę, to patolog stwierdził, że mogę w miarę normalnie funkcjonować. Wyjść na spacer, czy pokręcić się po domu, a w międzyczasie kłaść się trochę i odpoczywać. Ale stwierdził, że leżeć nie muszę (hura!), bo póki co bezpośredniego zagrożenia nie ma. Skurcze mam jeszcze, ale dopóki jest ich mniej niż 10 dziennie, to nie ma sensu panikować. No i najważniejsze, ze szyjka się trzyma.

paulka - to na takiego lekarza się nie natknęłam. A skurcze miałam bezbolesne, choć dość silne i bardzo częste (co 2 min.). Leżałam z tego powodu w szpitalu kilka dni i jestem do tej pory na lekach.

butterfly - widzę, że u Ciebie pełne szaleństwo zakupowe! Ja na razie jeszcze właściwie nic nie mam, ale powolutku zacznę kompletować. Jutro jedziemy z mężem na małą wycieczkę po sklepach z artykułami dziecięcymi - zanim pewne rzeczy kupię przez internet muszę najpierw "podotykać". A ciuszki dostanę od siostry po jej dzieciach, to na razie nic nie kupuję. Muszę najpierw sprawdzić co tam jest. Ale mam zamiar kupować ciuszki w większych rozmiarach (od 62) bo po pierwsze zapowiada mi się duży chłopak i 54 może być już na wstępie za mały. Poza tym rękawki zawsze można troszkę podwinąć, a dzieciaczki bardzo szybko rosną. Jedno pranie i ciuszki za małe ;) Chusteczek wilgotnych to polecam Ci kupić na razie 1 paczkę. Córcia może być uczulona i być może trzeba będzie używać wody i wacików. Sklepów jest dużo i zawsze możesz wysłać męża po dostawę. A laktator polecam gorąco - idealny na radzenie sobie z nawałem pokarmu. Ja wybrałam sobie ręczny (jako, że zamierzam długo siedzieć w domu) firmy Tommee Tippee. Ma dobre opinie (aventu tez ma dobre opinie). Ja zamiast nosidełka planuję chustę. I zamiast gruszki aspirator. A łóżeczko polecam Wam złożyć wcześniej. Mimo, że to artykuł dla dzieci, to i tak warto je troszkę powietrzyć zanim położysz w nim maluszka. Te lakiery/farby itd. Taki malutki organizm może zareagować alergią.

nervita - życzę szybciutkiego powrotu do zdrowia! A o której poduszce do karmienia mówisz? Bo są różne rodzaje. O tej w kształcie rogala, czy tej, która przydaje się jeszcze w ciąży do spania (w kształcie litery C). Ja się nie mogę zdecydować. Wiem, ze tą drugą chwalą pod niebiosa, ale też że zajmuje sporo miejsca. Ale nie wiem jak sprawdza się ta mała.... A wózek planuję zamówić pod koniec maja, może początek czerwca. Zależy, czy mi się z tymi skurczami nie pogorszy, bo wtedy pewnie czeka mnie szybszy poród. Ale model mam już wybrany od dawna.
 
reklama
mama_ola- co do zakupów przez allegro to nie wszystko się opłaca, zresztą sama niedawno robiłam rozeznanie i okazało się,że niektóre rzeczy można kupić taniej w hurtowniach albo w tych samych cenach co na allegro, a przynajmniej masz to w ręku i widzisz jakiej są jakości, polecam Ci hurtownię Świat Dziecka na Santockiej bliżej Ku Słońcu, tam gdzie są te wszystkie sklepy budowlane, naprawdę mają korzystne ceny i super obsługę, ja tam np kupiłam pościel do kołyski 7 częściową 60 zł taniej niż na allegro, a był ten sam producent, drożej płaciłam za pieluchy tetrowe i flanelowe niż na allegro, ale różnica była 2 czy 3 zł. Nawet wózek u nich zamówimy, bo cenę maja taką jak na allegro, a przynajmniej sprawdzę sobie na miejscu czy wszystko ok.
 
A o której poduszce do karmienia mówisz? Bo są różne rodzaje. O tej w kształcie rogala, czy tej, która przydaje się jeszcze w ciąży do spania (w kształcie litery C).

Zastanawiam się właśnie czy kupić tę poduszkę w kształcie rogala... Ciężko się śpi bo mała kopie właśnie od spodu gdy leżę na boku co bardzo przeszkadza... :-( i boli... a tak leżałby brzuch na poduszce :-)

A pro po allegro Paulina ma rację, choć na allegro da się wyhaczyć okazje(łóżeczko z szufladą i materacykiem kupiłam od producenta za 290 zł co jest taniej niż w hurtowni) jednakże takie rzeczy jak - przewijak, tetrowe pieluchy czy akcesoria kosmetyczne można kupić taniej w hurtowni... :-)
Zależy gdzie się pójdzie.
Ja polecam hurtownie na Słonecznym - za Kauflandem i obok Nomi.
Szczególnie w tej pierwszej wszystko ładnie wystawione... ;-)
 
butterfly ja podobnie jak mama_ola radzę odpakować wcześniej łóżeczko, bo naprawdę musi wywietrzeć.
Tak hurtowania obok Nomi to ta sama co na Santockiej- czasami jak jesteśmy w jednej to dzwonią do drugiej zapytać czy tam to co chcemy jeszcze jest;-)
Tą za Kauflandem też bardzo lubię- ostatnio kupiłam tam młodemu kurteczkę i oczywiście zabawki:-D
Ja wprawdzie nie karmiłam piersią, ale jeszcze będąc w ciąży kupiłam poduszkę rogala (ta do spania była za droga i nie miałabym gdzie jej później położyć, a na problemy ze snem nie narzekałam). Ogólnie poducha fajna- planowałam też jakby co na niej siadać, ale tak mnie ładnie nacięli i pozszywali, że naprawdę nic nie bolało i siadałam normalnie. Minus tej poduchy to taki, że fajna była na początku, teraz jakby "flak" się zrobił, ale jeszcze jakoś służy jako podparcie dla Szymka jak siedzi.
Mam dokładnie taką Poduszka do karmienia, karmienie piersią, laktacja, ciąża, karmienie niemowlaka. Kupiłam w hurtowni Tato, ale przepłaciłam... zapłaciłam 56,91 (na początku zapisywalam co za ile kupiłam hehe)
Co do ciuszków to dzieci naprawdę szybko z nich wyrastają. A rozmiar 56 w ogóle nam się nie przydał.
A tak na marginesie jakby któraś z Was była zainteresowana mam troszkę ciuszków na sprzedaż i pampersy w rozmiarze 3 :-p

P.S. trzymajcie się w dwupaku, aż maluchy będą gotowe do wyjścia:-)
 
Hej Dziewczyny,

Ja właśnie dziś się wybieram na wycieczkę po sklepach. Porównam sobie ceny. I zamierzam zacząć właśnie od tej koło nomi. Za kauflandem, to nawet nie wiedziałam, ze coś jest!

paulka - ja odkryłam, że sporo tańsze niż na allegro są artykuły kosmetyczno - higieniczne dla maluszków, kiedy je się zamawia przez aptekę internetową Dbam o Zdrowie - portal o zdrowiu i apteka online - www.doz.pl Tym bardziej, że odbiera się je w wybranej przez siebie aptece tej sieci i nie trzeba nic płacić za przesyłkę. Mam zamiar kupić w ten sposób np fridę czy sudokrem, a przy okazji typowo apteczne rzeczy jak oilatum, maść na brodawki itd. A wózek zobaczymy jaka różnica cenowa, ale na allegro często dodają jakieś gratisy, więc muszę się zastanowić.

Przyjemnej soboty życzę i dużo zdrówka.
 
Witajcie :-)
Byłam dziś na wizycie u ginekologa... Mogę wręcz skakać z radości :-D zero rozwarcia, tętno dzidzi równe i coraz bardziej słyszalne.. ;-) Wyniki też super :-) 25 maja mamy usg - nie mogę się już doczekać :rofl: !! Dzidzia za miesiąc powinna już ważyć koło 2 kg więc zobaczymy...
A pro po wagi :-p przybyło 2 kg :-D
 
Cześć dziewczyny:)
Też jestem ze Szczecina:)
Termin mam na 17 maj, będzie chłopiec-Kubuś:)
Ja w zasadzie wszystko już mam kupione, jakby co, to służę radą,(zwiedziłam wszystkie sklepy w Szczecinie i mnóstwo w internecie).
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie:)
 
Mika to ty już zaraz rodzić możesz:-) powodzenia! ;-) a gdzie będziesz rodziła? w którym szpitalu ?
jeśli mogę prosić o radę - polecasz zakup przewijaka? (a jeśli tak to gdzie?)
Wiecie co dziewczyny nie wiem czy kupić ten przewijak :baffled:
Zaznaczę że mam maluśki pokój ( u teściów jeszcze mieszkamy) więc między łóżeczkiem a moim łóżkiem jest odstęp 0,5m !! i mam gdzie małą przewijać... więc może to zbędny zakup??
 
Ja już mam zaplanowany poród, na 10.05 przez cc.
Na pewno będą to Police, ponieważ tam mój lekarz prowadzący jest ordynatorem.
Ponadto słyszałam same pozytywne opinie na temat tego szpitala, no i jest po remoncie (ale to nie jest najważniejsze)
W piątek mam tam jechać na ktg, to dam znać jak wrażenia:)
Co do przwijaka to kupiłam, taki na łóżeczko.
Problem polega na tym, że jak rozłożyłam łóżeczko, założyłam ochraniacz i została przykręcona karuzela, to ten przwijak za nic się nie mieści, żeby go tam jeszcze wcisnąć.
Także nie wiem co jeszcze z nim będzie, a na taki osobny to po prostu nie mam miejsca, a jak położę na nasze łóżko to się strasznie schylać będę musiała, co po cesarce pewnie wcale nie będzie takie łatwe.
Więc dylemat nadal pozostał:)
 
reklama
Mika to ty już zaraz rodzić możesz:-) powodzenia! ;-) a gdzie będziesz rodziła? w którym szpitalu ?
jeśli mogę prosić o radę - polecasz zakup przewijaka? (a jeśli tak to gdzie?)
Wiecie co dziewczyny nie wiem czy kupić ten przewijak :baffled:
Zaznaczę że mam maluśki pokój ( u teściów jeszcze mieszkamy) więc między łóżeczkiem a moim łóżkiem jest odstęp 0,5m !! i mam gdzie małą przewijać... więc może to zbędny zakup??


My też mieszkamy teraz w malutkim pokoiku, ale ja mam taki przewijak na łóżeczko. Szerze powiem, że na dłuższą metę nie wyobrażam sobie przewijania dziecka na kanapie. Poza tym używam też przewijaka orzy kapieli. Dla mnie to był jeden z najważniejszych zakupów.
 
Do góry