reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczecinianki w ciąży :)

reklama
marteczka - jasne, że możesz, choć tu ostatnio strasznie głucho :sorry: A na kiedy masz termin? Znasz płeć? Napisz coś więcej o sobie :blink:

lasotka - nie ma się co zastanawiać tylko biec do okulisty. Bo to nie chodzi o wielkość wady, tylko o stan siatkówki. Bywają kobiety o wzroku idealnym, ale siatkówce w nie najlepszym stanie i idą na cc. Ja mam wadę powyżej 4, ale siatkówkę cud miód :-) i wg okulisty żadnych przeciwskazań do porodu sn. A blizny pooperacyjne na brzuchu mogą zwiększać ryzyko związane z cc, więc warto oczka przebadać i nie kroić się bez potrzeby.

butterfly - jeśli chodzi o staniki, to polecam Ci hurtownię baby club koło kauflandu, mają tam staniki do karmienia firmy mama by alles i widziałąm spore rozmiary do 95 pod biustem i do F. Nawet jak nie będą mieli na stanie, to można podpytać czy nie sprowadzą, bo firma produkuje. Albo zamówić przez internet. A zmęczenie? Po 2h prasowania bym padła :-p, nie mówiąc już o jakiś zakupach potem. Nie wymagaj od siebie za dużo! A mój synuś też duży - 2,200 wg usg sprzed tygodnia. Lekarz mówi, że jak tak dalej pójdznie to do 4,5 kg dobije przy porodzie :szok:. I też boję się, ze przez to zrobią mi cesarkę :-(. A bardzo bym chciała naturalnie rodzić...

A ja w końcu zaczęłam chodzić do szkoły rodzenia - do szpitala w zdrojach. Na razie jestem zadowolona. I mam nadzieję, ze zdążę cały kurs przejść przed porodem :tak:

Czuję się w miarę dobrze, ciągle na lekach przeciwskurczowych, ale szyjka się dzielnie trzyma, więc nie ma co narzekać. Brzuszek mi w końcu wyskoczył :-p. Ale nie mogę się doczekać kiedy synuś będzie już po tej stronie brzuszka :blink:
 
Witajcie kochane przyszłe mamusie :-)

-biustonosz do karmienia (?) - trudno znaleźć mój rozmiar! 95 DD :confused: a jak już to biustonosz wygląda jak przedwojenny po babci :szok:

Ja też długo się naszukałam biustonosza do karmienia.
Na początku kupiłam takie zwykłe bawełniane po 35 zł. Na początku były świetne ale po miesiącu strasznie się rozciągnęły - także nie polecam czytej bawełny tylko z domieszką - żeby się tak nie rozciągał.
Dobry biustonosz kupiłam w Triumphie - ale kosztował prawie 100. Ale mimo że był miękki - był bardzo dobry i wart tej ceny.
Ostatnio przeczytałam na forum gazeta.pl o tym, jak można przerobić zwykły stanik na stanik do karmienia - Zbuduj sobie karmnik! :-) W ogóle polecam to forum - stanikomania bo fajne rzeczy dziewczyny piszą o stanikach ich doborze, rozmiarach itp. Ja swój stanik ostatni przerobiłam dokładnie w ten sposób i jestem mega zadowolona bo w końcu mam porządny stanik a nie jakieś worki.


Polecam też sklep Ebra na Królowej Jadwigi. Jedyny sklep polecany właśnie przez lobby biuściastych - bardzo fachowa i kompetentna obsługa.
 
Dzieki ;) wiec ja wczoraj zaczelam 37 tydzien (juz lub dopiero -zobaczymy ;D) termin na 24 czerwca no i z tego co wiem ma byc dziewusia z czego si bardzo ciesze bo w rodzinie duzo chlopcow ;) Cala ciaze jestem na zwolnieniu ...i od jakiegos czasu to siedzenie w domu zaczelo mnie dobijac do tego nikt nie ma czasu wiec moze tu z kims sobie pogadam ;)
 
Marteczko ;-) ja również się nudzę w domu od początku ciąży ;-) znam twój ból :-p
a propo Twojego terminu porodu... to prawie na moje urodzinki hihi (25 czerwiec).
i też będę mieć córunie, ale u nas większość dziewczynek i na dodatek wszystkie blond, może choć moja Zuzia będzie wyjątkowo czorna ???:-D hehe po mamusi ;-)
wybrałaś już imię dla córeczki?
hmm ja jestem w 32 tyg i jak dla mnie to JUŻ, bo czas mi ucieka przez palce, zmyka strasznie szybko -i dobrze ;-) nie mam czasu na stres itp :-p

Zylcia dzięki za podsunięcie pomysłu - później dokładnie się wczytam :-D
poza tym mam w domciu kilka staników sportowych i może mi posłużą...

Brzuszek mi w końcu wyskoczył . Ale nie mogę się doczekać kiedy synuś będzie już po tej stronie brzuszka
hehe Olciu ja również... jednak tulić bobasa a tulić brzusia to różnica ogromna ;-)
a pro po brzusia, mój się wciąż bardziej wypina... i na dodatek moja niuńka próbuje wypchnąć mi pępek na zewnątrz :-p co za łobuz :-D oby został na swoim miejscu hehe
 
Witam wszystkie forumowiczki chciałbym poznać opinie Pań na temat nowo otwartego internetowego sklepu spożywczego w Szczecinie http://e-szop.szczecin.pl . Proszę nie traktować tego jako reklamy, bardziej jako swoistego rodzaju księgę propozycji i uwag. W myśl zasady to my jesteśmy dla Was, chcemy poznać Państwa spostrzeżenia by jak najlepiej sprostać wszystkim oczekiwaniom. Z góry dziękuje za wszystkie opinie te dobre jak i złe :-).



P.S. Jeśli uważają Panie ten post za niepotrzebny proszę nie odpowiadać.


Pozdrawiam E-Szop Internetowy sklep spożywczy Szczecin.
 
Witajcie,
Mam nadzieję, że można się do Was przyłączyć :-). Z przyszłymi mamami ze Szczecina, można powymieniać się informacjami, albo nabyć jakieś nowe :-).
Mam pytanko do mama_ola :-D, piszesz o szkole rodzenia w zdrojach. Ja swego czasu też się tam wybieram, chciałam zaczerpnąć wiedzy jak tam jest??? Czy polecasz??:-)
 
monisia - witamy wśród mamuś oczekujących ;-)
Zajęcia szkoły rodzenia odbywają się we wtorki, w programie jest 7 spotkań obejmujących najpierw ćwiczenia (1h) a potem teorię (2h). Najbliższy kurs rozpoczyna się 8 czerwca (pierwsze zajęcia) i poradziłabym Ci wybrać się już teraz, bo potem z tego co wiem, to położna idzie na urlop i nie wiem, czy zajęcia będą się odbywać. Najlepiej może zadzwoń: 91 88 06 375 lub 91 88 06 301 i podpytaj.
Jeśli chodzi o same zajęcia to tydzień temu byłam pierwszy raz - nie zostało mi zbyt dużo czasu, więc poprosiłam o wpuszczenie na końcówkę poprzedniego kursu i kontynuację od 8 czerwca. Zajęcia mi się podobały. Nie wiem jak część z ćwiczeniami, bo zacznę od 8.06. ale teoria fajnie "podana". Babka mówi bardzo rzeczowo - łączy doświadczenia szpitalne ze swoimi prywatnymi jako mama, jest na bieżąco z różnymi nowościami, a do tego okrasza raz po raz swój wykład jakąś anegdotą i jest dość zabawnie. Z tym, że jak mówię - to pierwsze moje zajęcia więc moje zdanie może się jeszcze zmienić. Jutro będą następne zajęcia to się moze dowiem więcej.
Jeśli zadzwonisz i powiedzą Ci, że nie ma już miejsc od 8 czerwca (mnie tak odesłali w kwietniu), to i tak radzę Ci przyjść, bo osób tam się dużo pomieści i oni tak tylko czasem gadają. Oczywiście jeśli Ci zależy na czasie.

Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to śmiało :tak:
 
monisia - witamy wśród mamuś oczekujących ;-)
Zajęcia szkoły rodzenia odbywają się we wtorki, w programie jest 7 spotkań obejmujących najpierw ćwiczenia (1h) a potem teorię (2h). Najbliższy kurs rozpoczyna się 8 czerwca (pierwsze zajęcia) i poradziłabym Ci wybrać się już teraz, bo potem z tego co wiem, to położna idzie na urlop i nie wiem, czy zajęcia będą się odbywać. Najlepiej może zadzwoń: 91 88 06 375 lub 91 88 06 301 i podpytaj.
Jeśli chodzi o same zajęcia to tydzień temu byłam pierwszy raz - nie zostało mi zbyt dużo czasu, więc poprosiłam o wpuszczenie na końcówkę poprzedniego kursu i kontynuację od 8 czerwca. Zajęcia mi się podobały. Nie wiem jak część z ćwiczeniami, bo zacznę od 8.06. ale teoria fajnie "podana". Babka mówi bardzo rzeczowo - łączy doświadczenia szpitalne ze swoimi prywatnymi jako mama, jest na bieżąco z różnymi nowościami, a do tego okrasza raz po raz swój wykład jakąś anegdotą i jest dość zabawnie. Z tym, że jak mówię - to pierwsze moje zajęcia więc moje zdanie może się jeszcze zmienić. Jutro będą następne zajęcia to się moze dowiem więcej.
Jeśli zadzwonisz i powiedzą Ci, że nie ma już miejsc od 8 czerwca (mnie tak odesłali w kwietniu), to i tak radzę Ci przyjść, bo osób tam się dużo pomieści i oni tak tylko czasem gadają. Oczywiście jeśli Ci zależy na czasie.

Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to śmiało :tak:

Ja mam termin dopiero na 04.11 czyli jeszcze troszkę...:-). dzwoniłam do tej szkoły i kazała mi się babeczka zapisać w sierpniu na wrzesień - więc tak zrobię. Odezwij się jak oceniasz kolejne zajęcia :-).
Ja chcę iść bez dwóch zdań... ale mój mąż ma trochę negatywne nastawienie i muszę go przekonać ;-):cool2:.
PS.
Zamierzasz rodzić w zdrojach???
 
reklama
Do góry