reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

Baśka gratuluję chłopczyka :)
Januarka super, że wszystko w porządku. Chłopczyk coraz większy.
Biłkabdg na zwykłym usg nie zawsze może wykryć dziurę. Zależy od sprzętu i lekarza. Oby wada nie była duża.
 
reklama
Biłkabdg współczuję koleżance i dzidziusiowi. Od razu skojarzyły mi się: nie zamkniety otwór owalny w serduszku lub przetrwały przewód tętniczy. Mam nadzieję, że wada jest na tyle niewielka, że farmakologicznie można ją leczyć lub w jakiś mało inwazyjny sposób. Czekam na relację.
Oba te przypadki w życiu połodowym są naturalne, ale po porodzie powinny ulec zanikowi/zamknięciu...
 
Cześć Babeczki,
zaczęłam kordon wizyt listopadowych :-) . Dziś pan doktor, lat ok. 70, stwierdził,
że przeziębił się na grobach i co chwila dmuchał nos z kataru.
Ale zbadał, jak zawsze, i jest oki. No i na pewno będzie cesarka przed 13.01.

Trzymam kciuki za serduszko dzidzi - żeby dziurka się zrosła i maleństwo było w pełni zdrowe!
 
Kobitki dziękuję za informację.
Kumpelka napisała, że jej córcia ma dokładnie tzw. ubytek przegrody międzykomorowej i, że powinno się zrosnąć po porodzie.
Ale zanim to się stanie wszelkie infekcje są groźne dla dziecka.
 
bilka nie zamartwiaj się kochana na zapas. Jeżeli chodiz o serduszko to najlepszy okres na zrobienie badan USG serduszka w trakcie ciąży jest 34 tc, wówczas wszystkie przepływy są wykształcone....Jeżeli miala robione wcześniej to być może wszystko było ok, a później się porobiło....Ale brak rozpoznania świadczy, albo o kiepskim sprzęcie, albo o kiepskim lekarzu...echhh:(Który to był tydzień ciąży? Teraz czytam co to było, taką wadę da się wykryć przez USG...oby szybciutko maleńka wyzdrowiała....

Hunianko, wybacz gdzieś przeoczyłam, z jakiego względu CC??
 
bilka przykro słyszec że malutkiej takie coś się przytrafiło, mam nadzieje że wszytsko będzie dobrze! a ty się nie zamartwiaj i nie stresuj bo na pewno twoja dzidzia jest zdrowa, rzadko kiedy takie przypaki sie zdarzaja że usg nie wykrywa, no i stres teraz tobie najmniej potrzebny;-)
hunianka właśnie, czemu cc?
 
Ehhh dziewczyny, ja ostatnio daleko w tyle:baffled: Widzę, że u wszystkich wszystko dobrze. Super!

Biłka nic się nie martw kochana! Ja wiem, że jak się słyszy takie historie, to człowiek od razu panikuje, ale to nic nie da. Odpędzaj czarne myśli i cierpliwie czekaj na finał:tak: Dla kumpeli wytrwałości, a dla malutkiej zdrówka oczywiście!
 
03.11
Magda_z_uk godz.12.15 USG 3/4D
06.11

Alicja32godz.9.30
07.11
Deszczyk godz 13:00 USG
caroline godz 16:30 wizyta
08.11
Deszczyk godz. 11:40 wizyta

caroline godz. 16:00 usg
12.11
Natal84- 8:00 usg
biłkabdg godz. 10.20 - ginekolog +USG
15.11.
elisse godz. 8.30
ada1989godz. 9.30
Czarni godz.12.50
Dotka85 godz. 19.30 USG
20.11
Indziorka godz. 14:00 wizyta(+Usg?)

21.11
Dotka85 godz. 19.30 wizyta
Magda-z_uk godz.9.00 wizyta
22.11
Marzenixx godz. 15:00
28.11

ada1989 godz. 9.10 sprawdzenie łożyska
 
03.11
Magda_z_ukgodz.12.15 USG 3/4D
06.11

Alicja32godz.9.30
07.11
Deszczyk godz 13:00 USG
caroline godz 16:30 wizyta
08.11
Deszczyk godz. 11:40 wizyta

caroline godz. 16:00 usg
09.11
januarka godz.9:00 poradnia diabetologiczna
12.11
Natal84- 8:00 usg
biłkabdg godz. 10.20 - ginekolog +USG
14.11
januarka wizyta - usg
15.11.
elisse godz. 8.30
ada1989godz. 9.30
Czarni godz.12.50
Dotka85 godz. 19.30 USG
20.11
Indziorka godz. 14:00 wizyta(+Usg?)

21.11
Dotka85 godz. 19.30 wizyta
Magda-z_uk godz.9.00 wizyta
22.11
Marzenixx godz. 15:00
28.11

ada1989 godz. 9.10 sprawdzenie łożyska
 
reklama
Gratuluje udanych wizyt :)
biłkabdg jej to straszne mam nadzieje,ze malej nic nie bedzie :(
U nas na pierwszym 4d w 20ktoryms doklandie nie pamietam ktorym tygodniu, lekarz wykryl mala biala plamke na serduszku stwierdzil,ze to ognisko z ktorym rodzi sie ok co 20 dzieciatko i jest calkowicie zdrowe, jesli nie ma wiecej takich to znaczy ze wszystko jest dobrze, my jednak tak dla pewnosci chcemy wykonac jeszcze jedno to badanie i doradzoil nam ze najlepiej w 33 tyg przyjsc znow sporo kasy trzeba bedzie wydac,ale maly jest najwazniejszy wiec pieniadze sie nie licza, na tej wizycie teraz u mojego lekarza wypytalam rowniez dokladnie o KTG skoro ja EKG musze zrobic poraz kolejny chce mniec pewnosc,ze u malucha tez wszystko ok mowil,ze jak chcemy to zrobimy ale tak w 37 tyg mnie skieruje, badania te mialyby wykryc ewentualne wady przed porodem jeszczebo na zwyklym usg nie 4 d tego ogniska nawet nie widac,wiec pewne rzeczy moga byc nie zaowazone.
 
Do góry