reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

Grtatuluje udanych wizyt!!!!!
Czarni- sliczna buka malenstwa!!
Powodzenia na kolejnych wizytach
Ja mam termin na 23 ale bez usg :-( no to wiec moje male zobacze dopiero za pare tygodni.
 
reklama
Filkat no dzidzia faktycznie już spora:) niech rośnie zdrowo....a glukoza to faktycznie lepsza z żyłki...

Czarni i Twoje maleństwo już spore:) a z ułożeniem to ma jeszcze czas, w sumie jeszcze sporo czasu:)Śliczna buzienka...

Afja już spory synuś:):) klocuszek mały...ciekawa jestem ile wazył w tym czasie mój bąbelek - Wiktor, który urodził się z wagą 4090....

Natal szybciutko zleci, zobaczysz....
 
A co jeśli chodzi o zwolnienia z pracy? Wasi lekarze nie robią problemów? Bo ja już szczerze mówiąc padam na przysłowiowy pysk i chciałam zwolnienie na te ostatnie 3 miesiące, ale mój lekarz stwierdził, że to zależy od wyników następnych badań :confused2:
Jak to wygląda u Was?
 
Cześć kobitki :)

Dzisiaj o godz. 9.20 miałam wizytę u mojej ginekolog.
Synuś ruchliwy i co dziwne ułożył się główką w dół kanału rodnego.
Ale co chwila się odwraca i przyjmuje różne pozycje.
Najśmieszniejsze było to, że rączki miał pod główką jakby leżał na kanapie, a stópkami dotykał swojego czółka :-D
Mały akrobata.
Waży: 850gram.
Termin mam na: 29 stycznia 2013 bez zmian.

Moje wyniki krwi są niestety nie zadawalające i mam początkową anemię.
Więc mam jeść surowe brokuły, kaszankę, wątróbkę <ble>, burakowy sok.
Poza tym mam powtórzyć badanie moczu ogólne, bo mam b. liczne bakterie i jeśli leukocyty będą ponownie nie w normie to zrobić badanie posiew moczu.
Również zapisała mi ginka tabletki: Aspargin - 3 razy dziennie.
Uzupełnienie niedoboru magnezu i potasu.
Przy skurczach i przy mrowieniu w stopach i łydkach.

Poza wizytą u ginekolog - miałam również wizytę w poradni: endokrynologicznej w szpitalu.
Tutaj na szczęście wszystko w porządku.
Nie mam tarczycy - jupi :-D
I ostatnia wizyta kontrolna 4 grudnia i spotykam się z panią doktor dopiero pół roku po porodzie.

Mam nadzieję, że u wszystkich stycznióweczek wizyty przebiegły pomyślnie. I u dzidziusiów w porządku.
Udanych jutrzejszych wizyt dla was kobietki.
 
biłkabdg super że wizyta się udała! a z anemią będziesz walczyła i dasz radę! 3mam kciuki!
aliaolio ja jestem na zwolnieniu od 4 tygodnia ciąży.. w sumie to od 5.. ja akurat krwawiłam więc dlatego ale lekarze twierdzą że kobieta ma prawo się źle czuć i w ogóle nie ma problemu ze zwolnieniami.. zawsze możesz powiedzieć, że się źle czujesz.. raczej nie robi ci łaski w tej kwestii..
 
Biłka super, że maluszek ma się dobrze. Skoro tak się wylegiwał, to musi być mu tam u Ciebie bardzo dobrze!:-)
Co do tej dietki, to ja wiem, że wątróbki nie powinno się jeść zbyt dużo w ciąży, gdyż zawiera też bardzo dużo witaminy A, a jej przedawkowanie zaś może powodować wady płodu. Myślę, ze to dobra informacja dla Ciebie, sądząc po tym (ble):-) Poza tym dobrze wiedzieć, że produkty bogate w żelazo są lepiej przyswajane w organizmie jeśli łączy się je z produktami zawierającymi dużą ilość witaminy C, natomiast słabiej reagują z pokarmami bogatymi w wapń.
Kofeina (kawa, cola) i teina (czarna herbata) zmniejszają przyswajalność żelaza. W praktyce lepiej popić śniadanie np. sokiem pomarańczowym niż „małą czarną”. Najwięcej żelaza zawierają czerwone mięso, żółtka jaj, a także suszone owoce. Znajduje się też w zielonych warzywach (sałata, szpinak, kapusta, nać pietruszki, brokuły). Wkleje Ci fajną listę dla porównania:

- 250ml ugotowanej soczewicy = 3.3mg żelaza
- 250ml gotowanej fasoli = 4.6mg żelaza.
- 250ml groszku = 4.5mg żelaza.
- 250ml szpinaku = 5mg żelaza.
- 250ml gotowanego szpinaku = 4.2mg żelaza.
- 250ml suszonych brzoskwiń = 10.1mg żelaza.
- 250ml soku ze śliwek = 11mg żelaza.
- 125ml migdałów = 4mg żelaza.
- 2 kawałki chudej szynki = 2.7mg żelaza.
- 1 kawałek usmażonego steka = 3.4mg żelaza.
- 90g indyka = 1.6mg żelaza.
- 3 kawałki wołowej wątróbki, usmażonej = 8mg żelaza.
- 3 usmażone kawałki wątróbki z kurczaka =7.7mg żelaza.
- 3 plastry usmażonej wątróbki ze świni = 7.2mg żelaza.
- 250ml płatków owsianych= 6.2mg żelaza.

Fajnie widać, że np suszone brzoskwinie, czy sok ze śliwek maja dużo więcej żelaza niż wątróbka.
Trzymaj się i niczym nie martw!:happy:
 
reklama
Ja dopisałam się na 19 :) mam wizytę. Zobaczymy co tam u mMalucha słychać, ciekawe czy zrobi mi usg czy następnym razem. Już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć jak wygląda, co tam u niego, czy wszystko dobrze....
Wszystkim gratuluję udanych wizyt i trzymam kciuki za następne!
16.10

Biłkabdg godz: 9:20 ( ginekolog + USG )
17.10
caroline godz. 15:15 (wizyta)
18.10

elisse godz. 8.30
Dorotqua godz. 15:00
19.10
Domiśka godz.19.00
23.10
EmiliaM godz. 13:00
M@linka godz. 15.00(usg)
24.10
Magda_z_uk godz. 9.40 (USG + wizyta)
Dotka godz. 19.00
25.10
M@linka godz. 9.15
Marzenixx godz. 9:15
ada1989 godz. 9.30 położna
agaagaaga14 godz.16.00 wizyta+usg
Afja-Anetkagodz. 18:20 wizyta + usg
26.10
Indziorka godz. 13:40 wizyta(+USG?)
27.10
Milusia godz. 10:00 wizyta+USG
20.11
Indziorka godz. 14:00 wizyta(+Usg?)
06.11
Alicja32godz.9.30
15.11.
Czarni godz.12.50
28.11
ada1989 godz. 9.10 sprawdzenie łożyska
30.11
baska201 godz.10.30 (wizyta + USG)
 
Do góry