reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

Powodzenia dla wizytujących:)

Mój zszedł tak ok. 28 tyg ciązy, ale mam wrażenie, że tak do 33 tc zmieniał jeszcze ułożenie.....

Dorotqua najważniejsze, że wszystko gra......
 
reklama
Bilka glowka do kanalu moze nie zejsc nawet do porodu. Dziecko moze byc ulozone glowka do dolu przez bardzo dlugi okres czasu. Moja od 28 tyg jest glowka w dol ale jeszcze do kanalu nie zeszla. Nie pamietam kiedy w pierwszej ciazy Anders zszedl, ale napewno nie przed 37 tyg.
 
Hej dziewczyny ja po wczorajszej wizycie. Jedyne co wiem to że wyniki bardzo dobre, jakichś bakterii paciorkowca nie wyhodowali.
Pani zbadała mnie gin. Stwierdziła, że Mały już nisko, ale szyjka długa. Posłuchała tętna i do domu.
Mocno się zdziwiłam bo kolejną wizytę wyznaczyła na 28 grudnia czyli 4 6 dni przed planowanym porodem i ze dopiero wtedy zrobi USG...
Ciekawe czy zdąży, zwłaszcza , ze na ostatniej wizycie mówiła, ze teraz bedzie robić.
Zdenerwowałam się strasznie aż się w samochodzie poryczałam. od 20 tygodnia nie miałam USG. Nie wiem jak siedzi, ile mierzy, waży, czy się nie okręcił pępowiną. Przed samym porodem nie wiem nic.
No i w nocy strasznie bolał mnie brzuch i plecy, nerwy dały o sobie znać.
Umówiłam się na USG na poniedziałek w innej klinice. Chcę mieć spokój na święta a nie zamartwiać się.
 
Indziorka super, że z oczami wszystko ok :-D

filkat gratuluję udanej wizyty :-)

Alice88 dzidzia jeszcze może się obrócić, a rozwarciem się nie martw, bo różnie bywa. Mojej uczennicy mama w ciąży z bliźniakami miała w 32tc 3cm rozwarcia. Jeździła rowerem i z tego co wiem się nie oszczędzała (trochę chyba nawet przesadzała). Urodziła w 38tc.
Dorotqua super, że dzidzia rośnie :tak: Nie dziwię się, że się wkurzyłaś zachowaniem lekarza :no:

Powodzenia na dzisiejszych wizytach :-D
 
domiska- nie martw sie nie jestes sama- ja mialam ostatnie USG w 24 tyg i to prywatnie. A teraz juz nie mam szans do konca, bo tez mam dobre wyniki i wszystko jest ok. Wiec i Ty sie nie martw- najwazniejsze ze masz wszystkie wyniki w porzadku, wiec dzidzia jest OK i nie martwilabym sie az tak bardzo ;) Glowa do gory ;)))


Powodzenia na dzisiejszych wizytach- mam nadzieje ze wrocicie z dobrymi wiadomosciami ;)
 
Dorotqua-synus rosnie jak na drozdzach,nie przejmuj sie lekarzem,choc nie dziwie ci sie,bo potraktowal cie niepowaznie.

Bilka-moja natalka byla ulozona dlugo glowka w dol,pozniej w 27tc obrocila sie posladkowo,ale juz na nastepnej wizycie w 31tc znowu glowka w dol sie obrocila.straszna wiercipieta ;-)

Domiska-moj lekarz na kazdej wizycie robil mi usg-co 4tyg.i na nfz chodze,choc za czesto ponoc tez nie dobrze. wqazne,ze tetno jest wporzadku.ale fajnie by bylo jkabys przed porodem jeszcze zdazyla zobaczyc swoja dzidzie:-)
 
Nio to mam doła...widzicie wasze dzidziusie przeciętnie w 27tygodniu były już odwrócone główką w dół. A mój mały siedzi pośladkowo.
Mam głupie przeczucie, że on się nie odwróci.
Jak 2 stycznia 2013 na wizycie usłysze, że siedzi pośladkami nadal w dole to się załamie, bo to będzie pewne, że wówczas cesarka !!! :-(
 
reklama
Domiśka no niezłe chamstwo, mój mi robi USG na każdej wizycie dzięki temu sprawdza czy płód się rozwija, czy nie ma hipotrofii, czy ilość wód jest wystarczająca, czy serce małego dobrze pracuje, może nie powinno być USG na każdej wizycie, ale pod koniec na pewno, bo u mojej kuzynki wykryli hipotrofię płodu i źle pracujące łozysko dzięki USG i od razu robili CC bo dziecko nie mialo wystarczająco tlenu i składników odżywczych, więc badania laboratoryjne oki to informacja o nas samych jak funkcjonuje nasz organizm, a chwila usg nikomu jeszcze nie zaszkodziła, oczywiście to nie musi być jakieś półgodzinna emisja fal, ale wystarczą nawet 3 minutki, żeby wszystko pomierzyć, a że zyjemy w XXI wieku i lekarz nie robi USG, a posiada aparat to tylko z powodu lenistwa!!!!

Biłka no coś Ty to naprawdę jeszcze wcześnie na diagnozowanie obrócenia się, u większości moich koleżanek dzidziuś odwrócił się po 34 tc, znam też kilka, u których w 36, spokojnie do 37 tc ma duuuuużo czasu.....
 
Do góry