reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Styczniówki kulinarnie!

reklama
Nadia zupa z soczewicy jest the best!!!!! Ja jeszcze blenderem ją jadę i w ogóle ma cool posmaczek....dziś np i jutro mamy zupę takową na obiad- mniam mniam...
 
ja ci wrzuce najprostrzą na swiecie ;-), ale do niej musisz dorobic też jakąs inną ;-)

Sałatka Kalafiorowa:
Bierzesz ładnego białego kalafiora surowego i obcinasz mu różyczki, tj wyjda takie kulki o wielkości ok 0,5-1 cm, do tego puszka groszku konserwowanego, do tego majonez (dla mnie Dekoracyjny Winiary najlepszy) - tylko majonezu nie duzo byle sie tak wszystko obsmarowało lekko, do tego pieprz, sól i przyprawa curry - żeby majonez dostał koloru - nie można przedadzić z curry bo nie dobre. Sałatka jest smaczna i chrupiąca. Ja zawsze na grila ją robię albo do pieczonego kurczaka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przepis na chlebek:

bułka wrocławska (taki chleb spory) - należy ja pokroić nożem na grubsze kromki, tylko nie doikraiwać do końca, zeby spód sie trzymał.
miękkiemasło lub margaryna do chleba - dodac sporo soli, kilka ząbków czosnku wyciśniętego - dużo , pieprz i duuuużo majeranku - wymieszać to razem i posmarować chlebki z każdej strony - tak solidnie posmarować.

Zawinąć cały bochenek w pozłotko. tak przygotowany może sobie lezeć w lodówce. a przed podaniem nalezy piec w piekarniku ok 20-30 min.

robie go do sałatki greckiej i do kurczaka zamiast ziemniaczków
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Najprostsza sałatka owocowa - ananas + granat - ananasa obierasz i tniesz na małe kawałki, z granatu wyjmujesz owoce - mieszasz i odstawiasz sałatkę do lodówki - bardzo fajne połączenie smaków i kolorów
 
Do góry