reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

reklama
Hej dziewczyny, byłam dziś u innego ginekologa bo moja jest na kwarantannie i sprawdził mi szyjkę macicy i stwierdził że ma 1,5 cm i że jest za krótka pytał się mnie czy dużo spaceruje a ja do niego ze mam psa i że staram się robić ok 8-10 tys krokow dziennie on do mnie to gratulacje w takim razie przed panią przedwczesny poród. No i kazał odpoczywać więcej. Zaczęłam szukać informacji w necie i widzę że nie ma badań nawet mama ginekolog mówi żeby nie dać się lekarzom starej daty ze ma się leżeć. I nie wiem co mam zrobić za dwa tygodnie mam się zapisać do mojej na wymaz gbs to może ona mi jeszcze sprawdzi ta szyjkę. Miał może ktoś taki problem?
 
Hej dziewczyny, byłam dziś u innego ginekologa bo moja jest na kwarantannie i sprawdził mi szyjkę macicy i stwierdził że ma 1,5 cm i że jest za krótka pytał się mnie czy dużo spaceruje a ja do niego ze mam psa i że staram się robić ok 8-10 tys krokow dziennie on do mnie to gratulacje w takim razie przed panią przedwczesny poród. No i kazał odpoczywać więcej. Zaczęłam szukać informacji w necie i widzę że nie ma badań nawet mama ginekolog mówi żeby nie dać się lekarzom starej daty ze ma się leżeć. I nie wiem co mam zrobić za dwa tygodnie mam się zapisać do mojej na wymaz gbs to może ona mi jeszcze sprawdzi ta szyjkę. Miał może ktoś taki problem?
nie dać sobie wmówić, że ma się leżeć pod warunkiem, że ciąża przebiega bezproblemowo. Jeżeli nie jesteś przekonana do kompetencji lekarza, ja bym poszła do kogos innego żeby sprawdził szyjkę. W jaki sposób ją ocenił, przez USG transwaginalne?
 
nie dać sobie wmówić, że ma się leżeć pod warunkiem, że ciąża przebiega bezproblemowo. Jeżeli nie jesteś przekonana do kompetencji lekarza, ja bym poszła do kogos innego żeby sprawdził szyjkę. W jaki sposób ją ocenił, przez USG transwaginalne?
Właśnie nie robił usg, a ciaza do dziś bezproblemowa :D moja ginekolog jest na kwarantannie i on ma zastępstwo, za dwa tygodnie ma wrócić moja pani doktor to poproszę ją o sprawdzenie.
 
Hej dziewczyny, byłam dziś u innego ginekologa bo moja jest na kwarantannie i sprawdził mi szyjkę macicy i stwierdził że ma 1,5 cm i że jest za krótka pytał się mnie czy dużo spaceruje a ja do niego ze mam psa i że staram się robić ok 8-10 tys krokow dziennie on do mnie to gratulacje w takim razie przed panią przedwczesny poród. No i kazał odpoczywać więcej. Zaczęłam szukać informacji w necie i widzę że nie ma badań nawet mama ginekolog mówi żeby nie dać się lekarzom starej daty ze ma się leżeć. I nie wiem co mam zrobić za dwa tygodnie mam się zapisać do mojej na wymaz gbs to może ona mi jeszcze sprawdzi ta szyjkę. Miał może ktoś taki problem?
Brzuch Ci się nie stawia twardnieje w ciągu dnia?
 
Właśnie nie robił usg, a ciaza do dziś bezproblemowa :D moja ginekolog jest na kwarantannie i on ma zastępstwo, za dwa tygodnie ma wrócić moja pani doktor to poproszę ją o sprawdzenie.
Niezły as- nie zmierzył, a wie, że ma 1.5cm i urodzisz wcześnie 🤣 nie brałabym w ogole takiego lekarza na serio. Poproś swoją za 2 tyg o usg dopochwowe i tyle. W którym tyg jesteś?
 
Właśnie nie robił usg, a ciaza do dziś bezproblemowa :D moja ginekolog jest na kwarantannie i on ma zastępstwo, za dwa tygodnie ma wrócić moja pani doktor to poproszę ją o sprawdzenie.
Hej! Ja w pierwszej ciąży w 31 tc mialam szyjke 1,8/1,9 z objawem lejka. Wtedy musialam przestac pracowac i mniej ćwiczyc i obowiazkowo luteine brac. Tobie nie zalecil? Udalo sie dotrzymac do 39+6:)
Ale wtedy moja lekarka po wizycie jechala na urlop i powiedziala zebym za tydzien zglosila sie do innego lekarza na kontrole. Tak tez zrobilam i poszlam do lekarza na nfz. Ten tez bez usg stwierdzil ze szyjki juz prawie nie ma i on wzywa karetke bo mam jechac do sszpitala i lezec tam do konca:p za karetke podziekowalam wrocilam do domu, poczekalam na swoja lekarke i sie okazalo ze skracanie sie zatrzymalo i mam po prostu uwazac:)
Odpuscilam wtedy silownie i zostaly mi wlasnie spacery z psem i basen:)
Trzymam kciuki, ze i u Ciebie bedzie dobrze 👍
 
reklama
Jestem w 33 tygodniu ciąży i brzuch mi nie twardnieje nic się nie dzieje i No właśnie się zastanawiałam skąd od to wie ile ma cm jak zrobił mi zwykle badanie bez usg na fotelu ale ufa się lekarzowi ale to było dla mnie dziwne i tutaj zapytałam. Nie nic mi nie kazał brać tylko kazał odpoczywać i dostałam ochrzan że jak chce rodzic przedwcześnie to mam dalej tyle chodzić.
 
Do góry