reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Nie nic mi nie kazał brać tylko kazał odpoczywać i dostałam ochrzan że jak chce rodzic przedwcześnie to mam dalej tyle chodzić.
ja całą ciąże jestem aktywna, a jakoś nic mi się nie skraca, mam długą zamkniętą szyjkę, za to koleżanka musiałą dostać w 33 tc dupka i nakaz leżenia, a większość ciąży u niej polegała na leżeniu i jedzeniu, więc to żadna reguła, w ogóle się tym nie przejmuj, nawet jeżeli faktycznie szyjka się skróciła, to nie twoja wina.
 
reklama
No to ja bym poszla jeszcze do innego lekarza... W tym roku moja kolezanka tez miala podobna sytuację, za wczesnie szyjka sie skracala i z marszu dostala luteine. To standardowe dzialanie
 
Badanie szyjki można ocenić na 2 sposoby, poprzez bad palpacyjne i dokładniejsze bad przez usg. Jeśli lekarz jest doświadczonym specjalistą nie lekcewazylabym jego zaleceń. To już wysoka ciaza a zarazem jeszcze za wcześnie żeby ryzykować . Dwutygodniowy reset na pewno nie zaszkodzi, nie musisz leżeć plackiem tylko trochę odpuścić. Chyba że wolisz kontrolne usg u innego lekarza.
 
ja całą ciąże jestem aktywna, a jakoś nic mi się nie skraca, mam długą zamkniętą szyjkę, za to koleżanka musiałą dostać w 33 tc dupka i nakaz leżenia, a większość ciąży u niej polegała na leżeniu i jedzeniu, więc to żadna reguła, w ogóle się tym nie przejmuj, nawet jeżeli faktycznie szyjka się skróciła, to nie twoja wina.
Ness, tu nie chodzi o winę tylko o ewentualne ryzyko przedwczesnym porodem, nie można tak się porównywać, kazda ciąża jest inna i wszystko może się w każdej chwili zmienić. Nie ma co panikować ale lepiej dmuchać na zimno.
 
Ness, tu nie chodzi o winę tylko o ewentualne ryzyko przedwczesnym porodem, nie można tak się porównywać, kazda ciąża jest inna i wszystko może się w każdej chwili zmienić. Nie ma co panikować ale lepiej dmuchać na zimno.
chodzi mi o to, że lekarz na nią nakrzyczał, że chce przedwcześnie urodzić, jakby to byłą jej wina, bo jest aktywna, a to nie ma znaczenia.
 
Pytanie podstawowe: jaka była długość szyjki wcześniej? Jeśli nie wiadomo, to nie ma podstaw do twierdzeń, że się skraca. Niektóre kobiety mają szyjkę 2cm od początku ciąży i to też jes ok, o ile się nie skraca i nie otwiera, nie tworzy się lejek. Jeśli jest 1.5cm I jest zamknieta i twarda, to niekoniecznie trzeba siać panikę. Jeśli niedawno miała nie wiem, 3cm, a teraz ma 1.5cm, to jest to sygnał, że coś się dzieje. Trochę statystyk: jeśli szyjka ma przynajmniej 2.5cm w 24tc, jest zamknięta i twarda, to ryzyko przedwczesnego porodu wynosi 1%. Musiałabym poszukać źródła, ale lekarz mi pokazywał badania podczas wizyty.
 
Dziewczyny mają rację co do długości szyjki. Najlepiej chyba by było skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem, który będzie miał możliwość użycia USG dopochwowego.
Bo tak to trochę gdybanie a nie diagnoza lekarska. :)
 
A mnie od wczoraj wieczorem brzuch i krzyz pobolewa jak na okres i teraz nie wiem czy juz z tych nerwow mi gorzej czy dzwonic do lekarza zeby mnie dzisiaj przyjela.
 
reklama
Do góry