reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Zużyte około 12-15 pieluch codziennie, w co najmniej co drugiej kupa, pranie samych wkładów minimum raz dziennie, ja nie mam suszarki elektrycznej więc musiałabym to normalnie suszyć na stojącej w pokoju, a to by było non stop rozstawione, nie licząc już nawet ubranek malucha i reszty rodziny, nie miałabym miejsca i siły na to. Z suszarką bębnową być może. Moim zdaniem na ten okres, kiedy tych pieluch idzie najwięcej na prawdę szkoda nerwów i czasu bo i tak chodzi się czasem jak zombie. Jak dziecko ma te 3-4mce pieluch idzie mniej, kup też jest mniej i wtedy można się bawić.
Ja jednak zaryzykuję. Z doświadczenia widziałam, ze nie jest tak źle :D
 
reklama
moja siostra używała i chwaliła, sama jej córce nie raz zmieniałam i fajnie mi to szło.
A czemu zimą byś się nie porywała ?

Ja też mam w planie wielorazowe pieluchy, ale właśnie zastanawiam się cały czas czy od samego początku, czy zaczekać pierwsze miesiące... Najbardziej się boję że nie ogarnę tego wszystkiego, bo to pierwsze dziecko i wystarczająco pewnie będzie stresów.

Ale co do noworodkowych wielorazowych pieluch, to podobno można odkupić na róznych grupach cały zestaw (mniejszy rozmiar, który sprawdza się właśnie tylko w pierwszych miesiacach), więc jeszcze myślę, czy po prostu nie spróbować.
 
Ja też mam w planie wielorazowe pieluchy, ale właśnie zastanawiam się cały czas czy od samego początku, czy zaczekać pierwsze miesiące... Najbardziej się boję że nie ogarnę tego wszystkiego, bo to pierwsze dziecko i wystarczająco pewnie będzie stresów.

Ale co do noworodkowych wielorazowych pieluch, to podobno można odkupić na róznych grupach cały zestaw (mniejszy rozmiar, który sprawdza się właśnie tylko w pierwszych miesiacach), więc jeszcze myślę, czy po prostu nie spróbować.
Myślę że damy radę. Moje tez pierwsze ale jestem pełna pozytywów. Kupię sobie ze 100 szt tetry i będę to tylko przepierala na szybko, a raz na kilka dni wygotuje to w pralce i będzie dobrze.
Ciuszkow też nakupuje tyle, by nie puszczać pralki częściej niż dwa razy w tygodniu. Jestem leniem i muszę jakoś kombinować 😁
 
Ja to tak slabo ciagle anemia i zawroty glowy za tydzien znow na oddział na badania oby do listopada.
I co bierzesz na anemię? Mi w ostatnich badaniach też wyszła delikatna anemia, dziś mam wizytę zobaczę co dr na to, jak go znam to pewnie coś wypisze na wszelki wypadek, ale każe lepiej jeść itd. U ciebie kontrola jest podwójnie ważna, dasz radę :)
 
reklama
I co bierzesz na anemię? Mi w ostatnich badaniach też wyszła delikatna anemia, dziś mam wizytę zobaczę co dr na to, jak go znam to pewnie coś wypisze na wszelki wypadek, ale każe lepiej jeść itd. U ciebie kontrola jest podwójnie ważna, dasz radę :)

Ja na niewielką anemię dostałam Ascofer - tabletki bez recepty.
 
Do góry