reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Dzień dobry wszystkim 🙂 ja już po śniadanku zauważam już mały progres dziś zjadłam że smakiem kanapkę z wędlina nie jadłam od 1.5 mca a dziś już smakowało. Także wkraczam w 13 tydzień i coś się zmienia. Za to wieczorem nie jest puki co rewelacyjnie dalej mnie męczą mdłości i szarpie na wymioty. U nas kolejny upalny dzień się zapowiada ☀. Bardzo się męczę w taką pogodę bo niskie ciśnienie mi głowę rozsadza. A co do forum to czy nie ma takiej możliwości żeby właśnie to zrobić zamkniętym kto dołączył już jest z nami? Chyba że można usunąć w jakiś łatwiejszy sposób posty.
Dajesz nadzieje, że w końcu zacznę jeść, a jeść uwielbiam i byłoby eeeeekkkkstraaaa 😁
 
Dzień dobry wszystkim 🙂 ja już po śniadanku zauważam już mały progres dziś zjadłam że smakiem kanapkę z wędlina nie jadłam od 1.5 mca a dziś już smakowało. Także wkraczam w 13 tydzień i coś się zmienia. Za to wieczorem nie jest puki co rewelacyjnie dalej mnie męczą mdłości i szarpie na wymioty. U nas kolejny upalny dzień się zapowiada ☀. Bardzo się męczę w taką pogodę bo niskie ciśnienie mi głowę rozsadza. A co do forum to czy nie ma takiej możliwości żeby właśnie to zrobić zamkniętym kto dołączył już jest z nami? Chyba że można usunąć w jakiś łatwiejszy sposób posty.
Asiu a dalej bierzesz Torecan? Ja obecnie czuje się dwa dni dobrze a na 3 wymiotuje cały dzień.
 
Dziewczyny mam pytanie dot. kontroli z zusu w trakcie L4 . czy kogoś odwiedzili ? myślicie że w czasach korony oni wgl chodzą po ludziach na L4 ?
 
Właśnie mnie bardzo wkurza takie gadanie tych bab. Czasem choroby też nie widać. W ciąży dużo się zmienia i nie wszystkie się dobrze czują. I jakby nie patrzeć dolegliwości ciążowe to jest choroba. Trzeba w takich sytuacjach być trochę bezczelnym. Ale najgorzej jak kolejka duża i wszystkie w ciąży ;)
Ja zawsze mówię że tak ciaza to nie choroba ale Stan specjalny 😂
 
Dziewczyny mam pytanie dot. kontroli z zusu w trakcie L4 . czy kogoś odwiedzili ? myślicie że w czasach korony oni wgl chodzą po ludziach na L4 ?
Ja myślę, że chodzą. Inne służby i urzędy normalnie wykonują kontrole, więc może ZUS też.
Nie wiem, ja bym chyba nie ryzykowała.
I to prawda, że nie można wyjeżdżać na wakacje w trakcie L4, nawet chodzonego. Można wyjechać tylko jeśli ten wyjazd ma pomóc w rekonwalescencji.
 
ja też na Twoim miejscu zostałabym na L4, nawet się nie zastanawiała...

dziewczyny jak już jesteśmy przy takich tematach to podpowiedzcie mi jak to jest jak moją firmę, kupiła druga firma i w tym momencie mam umowę o pracę na czas nieokreślony, zresztą już od 5 lat, ale z tego co się orientuję ta druga firma chce zostawić nasze biuro ale zmienić pracownikom umowy na działalność gospodarczą - w trakcie L4 ciążowego i potem macierzyńskiego nie mogą tego zrobić prawda? tak samo jak nie mogą mnie zwolnić, dobrze myślę? Na razie moja firma jeszcze istnieje ale w przeciągu 1.5 roku ma zmienić nazwę i zostać "wchłonięta" przez drugą. Jeszcze nic nie robią, więc nie szukałam odpowiedzi u kogoś kompetentnego w tym temacie, ale tak mnie to zastanawia, a może Wy więcej wiecie [emoji848][emoji848][emoji848]
Nie musisz się martwić. Nic nie mogą zrobić. Na zmianę umowy na działalność musisz się zgodzić w sensie rozwiązać starą umowę i podpisać nową.
 
Marmolada molly najlepiej powiedzieć lekarzowi i napisac do ZUS i pracodawcy ze zmieniamy miejsce pobytu, tak przeczytałam w internecie . Choć ja nie wiem czy w czasie korony są kontrole ??
Kontrolę są rzadko ale są moja szwagierka od razu jak się dowiedziała o ciąży była na l4 i nie miała w ciąży żadnej kontroli
 
reklama
Kontrolę są rzadko ale są moja szwagierka od razu jak się dowiedziała o ciąży była na l4 i nie miała w ciąży żadnej kontroli
W zolusie mają tyle roboty z tarcza antykryzysowa że nie mają się czasu nawet podrapać wiem bo mam ciocie w zusie to jak kiedyś pracowali od pon do pt tak teraz od pon do niedzieli i to wieczorami też
 
Do góry