reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Pracodawca nie chcę żebyś wracała bo za pierwsze 33dni zwolnienia on Ci płaci a później przejmuje Cię ZUS. Natomiast jak np po dwóch msc wrócisz i po kolejnym msc znowu pójdziesz na l4 to znowu pracodawca musi płacić.

A to nie jest tak że za pierwsze w danym roku 33 dni płaci pracodawca a potem ZUS? Od 1.01 znów pracodawca przez 33 dni a potem ZUS. Tak mi świta ale ciąża wypiera mi wiedzę. :D.

Dziewczyny mam pytanie dot. kontroli z zusu w trakcie L4 . czy kogoś odwiedzili ? myślicie że w czasach korony oni wgl chodzą po ludziach na L4 ?

Na działalności tak


Ja myślę, że chodzą. Inne służby i urzędy normalnie wykonują kontrole, więc może ZUS też.
Nie wiem, ja bym chyba nie ryzykowała.
I to prawda, że nie można wyjeżdżać na wakacje w trakcie L4, nawet chodzonego. Można wyjechać tylko jeśli ten wyjazd ma pomóc w rekonwalescencji.

No właśnie więc wyjazd nad morze czy w góry to rekonwalescencja. Ale na wesele bym nie szła ;D
 
reklama
A to nie jest tak że za pierwsze w danym roku 33 dni płaci pracodawca a potem ZUS? Od 1.01 znów pracodawca przez 33 dni a potem ZUS. Tak mi świta ale ciąża wypiera mi wiedzę. :D.



Na działalności tak




No właśnie więc wyjazd nad morze czy w góry to rekonwalescencja. Ale na wesele bym nie szła ;D
Jeśli pracodawcazatrudnia powyżej 20 osób to przez cały okres chorobowego na umowie to on wypłaca chorobowe
 
Limit chorobowego z zakładu pracy jest jeden na rok 33 dni także jak się go wykorzysta to już w ciągu roku zus płaci cały czas
A to tego nie wiedziałam. Jak byłam w pierwszej ciąży to praktycznie od razu miałam zwolnienie bo miałam krwiaka jak się wchłoną myślałam żeby wrócić ale przełożona mówiła żebym pozostała na l4 i myślałam że to że względu na to.
 
Jak tam wasze brzuszki? U mnie już widać nie da się ukryć chyba że bym coś szerokiego ubrała.
 

Załączniki

  • IMG_20200627_080915.jpg
    IMG_20200627_080915.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 114
reklama
U mnie jeszcze nic nie widać ale jak jestem nieco grubsza. Na brzuszek ciążowy będę musiała jeszcze troszkę poczekać.
 
Do góry