reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Ja pracuję w przedszkolu, siedlisko chorób, wirusów i w ogóle duże ryzyko. Bez sensu brać ciągle L4 na kilka dni, bo wtedy ktoś musi za mnie brać moje godziny, w małej placówce to nie takie proste...jak pójdę na całą ciążę to w pracy ktoś przyjdzie na zastępstwo za mnie i nie ma żadnego problemu.

ja ze względu na stres pracuje w banku i też drugi powód to taki że finansowo lepiej na tym wyjdę u mnie w pracy mieliśmy premie kwartalne ostatnia była w kwietniu a teraz przez covid przez ten rok na pewno nie będzie więc moja księgowa mi doradziła że jak pójdę od maja na zwolnienie to mam średnią za rok poprzedni a wtedy były wysokie premie a jak będę pracować każdy miesiąc bez premii to będę mieć mniejszy zasiłek i macierzyński.

U mnie podobnie, troszkę więcej będę zarabiała będąc na zwolnieniu niż chodząc do pracy, bo liczy się średnia z całego roku
 
Przepraszam bo ja się nie orientuje ( może odnośnie Twojej sytuacji a może też nie znam się dobrze na prawach kobiety w ciąży) ale chyba nie mogą dać wypowiedzenia kobiecie w ciąży? Nawet jeżeli kobieta nie poinformowała o tym pracodawcy, a on daje jej wypowiedzenie, to chroni ją kodeks pracy ( chyba ). Podobnie jak ona daje wypowiedzenie, nie wiedząc, że jest w ciąży - może je wycofać jeżeli dowie się, że będzie mamą. Wydawało mi się, ze przyszłe mamy są bardzo chronione a tu takie historie :(
Może dać wypowiedzenie, niestety, chyba że masz umowę na stałe
 
Ja mam prenatalne 23 czerwca, a nastepna wizyte kontrolna 15, bede chyba miwc czesto te wizyty :D
 
Dziękuję za wyjaśnienie. Nawet nie miałam pojęcia :( no to pracodawca będzie miał jeszcze w czerwcu ze mnie dużo radości :( a chciałam wywalczyć, by nie pracować po godzinach. Szkoda tylko, że moją ciąże bardzo widać zatem ile można komuś wmawiać, że przytyło się na kwarantannie :(
W którym tc teraz jesteś ? Do kiedy masz umowę?
Może jeśli umowa jest na czas określony a mi wtedy się kończyła końcem roku , na szczęście dzięki l4 miałam przedłużona do porodu . Gdyby to miało miejsce po 12 tygodniu to inna bajka ale pomysl wracaj do pracy po czymś takim ?
Jeśli jesteś już w 12tyg k kończy Ci się umowa to z automatu Ci przedłużają do dnia porodu. Jeśli jesteś przed 12 to lepiej iść na L4 do końca ciąży i ZUS nawet po ustaniu stosunku pracy będzie wypłacał świadczenie bo będzie ciągłość
 
reklama
Jak dobrze że ja w tej ciąży nie muszę się martwić czy iść na zwolnienie czy nie.
W pierwszej ciąży pracowałam do 18 tygodnia. Czułam się dobrze do pewnego momentu. W 19 tygodniu o mało nie straciliśmy dziecka. Potem do końca musiałam leżeć.
 
Do góry