reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

A ja mam inną sytuację. Zostałam zwolniona z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, które się kończy 30.06 ale jestem w ciąży więc musi mi cofnąć wypowiedzenie ? Teraz do 30 maja jestem na L4 bo miałam problemy z ciśnieniem i nie wiem czy wrócić 1 czerwca, bo wizytę mam dopiero 4.06 i wtedy pewnie założy kartę ciąży czy przeciągnąć L4 zwykłe do 4.06 a późnej pójść na L4 ciążowe bo raczej takie dostanę.
Mam mamę kadrową. Mogę ją zapytac jak to wygląda. Bo zaszłas jak juz Ciebie zwolnili czy przed wypowiedzeniem?
 
reklama
A ja mam inną sytuację. Zostałam zwolniona z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, które się kończy 30.06 ale jestem w ciąży więc musi mi cofnąć wypowiedzenie ? Teraz do 30 maja jestem na L4 bo miałam problemy z ciśnieniem i nie wiem czy wrócić 1 czerwca, bo wizytę mam dopiero 4.06 i wtedy pewnie założy kartę ciąży czy przeciągnąć L4 zwykłe do 4.06 a późnej pójść na L4 ciążowe bo raczej takie dostanę.
Jak się nie mylę jeśli 30 czerwca będziesz przed końcem 3 mies ciazy to mogą zwolnic normalnie. Jeśli powyżej 3 do muszą przewrócić. Jak źle pisze niech ktoś poprawi ale tak czytałam
 
A ja mam inną sytuację. Zostałam zwolniona z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, które się kończy 30.06 ale jestem w ciąży więc musi mi cofnąć wypowiedzenie ? Teraz do 30 maja jestem na L4 bo miałam problemy z ciśnieniem i nie wiem czy wrócić 1 czerwca, bo wizytę mam dopiero 4.06 i wtedy pewnie założy kartę ciąży czy przeciągnąć L4 zwykłe do 4.06 a późnej pójść na L4 ciążowe bo raczej takie dostanę.
Ooo kurcze. To zależy od tego czy masz umowę na czas nieokreślony? A jeśli nie to w którym dokładnie tygodniu będziesz 1 lipca według usg?
 
A ja mam inną sytuację. Zostałam zwolniona z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, które się kończy 30.06 ale jestem w ciąży więc musi mi cofnąć wypowiedzenie ? Teraz do 30 maja jestem na L4 bo miałam problemy z ciśnieniem i nie wiem czy wrócić 1 czerwca, bo wizytę mam dopiero 4.06 i wtedy pewnie założy kartę ciąży czy przeciągnąć L4 zwykłe do 4.06 a późnej pójść na L4 ciążowe bo raczej takie dostanę.
Przyniesiesz zaświadczenie o ciąży i muszą cofnąć wypowiedzenie. Teraz masz zwolnienie 80% czy ciążowe 100% ? Jak nie zamierzasz wracać to idź na wizytę wcześniej i weź sobie ciążowe 100% od 1.06
Wydaje mi się, że te 3 mce dotyczą tylko umów na czas określony.
Podlinkowuje Link do: Co zrobić, gdy kobieta na wypowiedzeniu zachodzi w ciążę
 
Ostatnia edycja:
Powiem Wam, że siedzę sobie i gadam z rodzicami, a mój syn "babcia, a wiesz, że będę miał siostrę i brata?". No i tak oto musiałam powiedzieć, że jestem w ciąży, ale nie mnogiej 😉 mały gad mnie sprzedał, a nie wiem skąd taki mądry, bo nikt mu wprost nie mówił o ciąży, raczej robiliśmy podchody, czy by chciał itp. 🤦
He he jak wyczuł temat i se dopowiedział 😍
 
reklama
No właśnie najgorsze jest to, że nie wiemy jak to się potoczy 😉 to ciągnij ile możesz tego home offica ☺ dopóki się nie wkurzają, że nie ma Cie na miejscu i nie mówią Ci o tym wprost to ja bym nic nie mówiła 🙂 drugi to już nie daleko.

Tak tylko u mnie serce zawsze biło, a po 1-3tyg przestawało. Chciałabym pracować zdalnie do przynajmniej połowy ciąży. Bo mam jeszcze dodatkowe zlecenia i jeśli pójdę na L4 to muszę ze wszystkich zrezygnować.

Mam ten sam dylemat
Ale ja chyba bede chciala zmienic prace do ciąży. Mamy mega syf w firmie. Bylo grupowe zwolnienia, firma jest w złej kondycji finansowej. Stresujące jest oglądanie zwolnionych kolegow z pracy. Wiec ja od 8.06 spadam odpocząć. To jedyny moment na to, zeby zadbac o siebie. Jak bedzie dziecko będzie ciężko.

Chcesz zmienić pracę teraz w czasie ciąży czy po ciąży chcesz szukać nowej? . Jeśli chcesz szukać to jasne od razu warto iść na L4. Inaczej to wygląda w dużych firmach inaczej w małych.
A ja mam inną sytuację. Zostałam zwolniona z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, które się kończy 30.06 ale jestem w ciąży więc musi mi cofnąć wypowiedzenie ? Teraz do 30 maja jestem na L4 bo miałam problemy z ciśnieniem i nie wiem czy wrócić 1 czerwca, bo wizytę mam dopiero 4.06 i wtedy pewnie założy kartę ciąży czy przeciągnąć L4 zwykłe do 4.06 a późnej pójść na L4 ciążowe bo raczej takie dostanę.

Wszystko zależy w którym tygodniu ciąży będziesz ostatniego dnia wypowiedzenia.

Jak się nie mylę jeśli 30 czerwca będziesz przed końcem 3 mies ciazy to mogą zwolnic normalnie. Jeśli powyżej 3 do muszą przewrócić. Jak źle pisze niech ktoś poprawi ale tak czytałam
[/QUOTE
Tak masz rację. Ale jeśli ja przywrócą i pójdzie na L4 to nie mogą jej zwolnić chyba że dyscyplinarką lub zwolnieniem grupowym
 
Do góry