reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Nie kupujecie 3w1, te nosidełka samochodowe są okropnej jakości... Popelnilam ten błąd. 2w1 jest oki, ale teraz kupiłabym tylko gondole i spacerówkę osobno. Bo te 2w1 zajmują mi cały bagażnik samochodu combi. O walizkach nie ma mowy...
Tak dużo czytalam i testy masakryczne mają, ja bym chciała z cybexa, mój brat teraz kuował z bazą ale 1800 zł;(
 
reklama
Nie kupujecie 3w1, te nosidełka samochodowe są okropnej jakości... Popelnilam ten błąd. 2w1 jest oki, ale teraz kupiłabym tylko gondole i spacerówkę osobno. Bo te 2w1 zajmują mi cały bagażnik samochodu combi. O walizkach nie ma mowy...
Gondola nie zajmie mniej miejsca, dla mnie teraz to w ogóle najrozsądniejsza wydaje się opcją stelaż +gondola+fotelik na adapterach(wcale nie musi być bardzo kiepski, jest wybór). Jak wiem że jedziemy autem fotelik w stelaż i już, a jak tylko spacer to gondola. Na wiosnę już w spacerowke.
 
QUOTE="Nika261, post: 19751790, member: 198096"]
A miała badania genetyczne płodu?
[/QUOTE]
Tak, wyszła jakaś wada genetyczną płodu, ale już nie pamiętam.
 
Gondola nie zajmie mniej miejsca, dla mnie teraz to w ogóle najrozsądniejsza wydaje się opcją stelaż +gondola+fotelik na adapterach(wcale nie musi być bardzo kiepski, jest wybór). Jak wiem że jedziemy autem fotelik w stelaż i już, a jak tylko spacer to gondola. Na wiosnę już w spacerowke.
To prawda z gondola, ale nie ma tu dużego wyboru, z tym, że mi chodzi o te spacerówki co są 2w1 one zajmują tyle miejsca co gondola, więc dla mnie lepsza opcja kupić gondole i przemęczyć się pół roku, a potem specerowke osobno , która będę używała 2 lata i będę mogła wszędzie ja zabrać 😊
Niestety jak kupowałam wózek 3w1 to foteliki były w standardzie, praktycznie wszędzie takie same. Jak kompletujesz sama to jest wybór i to spory.
 
To prawda z gondola, ale nie ma tu dużego wyboru, z tym, że mi chodzi o te spacerówki co są 2w1 one zajmują tyle miejsca co gondola, więc dla mnie lepsza opcja kupić gondole i przemęczyć się pół roku, a potem specerowke osobno , która będę używała 2 lata i będę mogła wszędzie ja zabrać 😊
Niestety jak kupowałam wózek 3w1 to foteliki były w standardzie, praktycznie wszędzie takie same. Jak kompletujesz sama to jest wybór i to spory.
Ja chyba ze względu na poród zimą zdecyduję się na używany wózek. Wolę wydać później więcej kasy na wypasioną spacerówkę🤩 bo szczerze mnie bardzo mało podoba się spacerówek w tych 2 w 1. Jak mi się już podoba gondola i spacerówka to i tak cena ponad 4 tyś. 🤷‍♀️
 
Hehe nie jesteś sama. Moja wiedza co do wózków jest obecnie na poziomie żeby miał kółka odpowiednie na moją wiochę i był ładny. :cool2:
Wstrzymam się do momentu aż dziewczyny zaczną kupować i pewnie którejś podkradnę pomysł. :-) :)

Na razie ogarniam tylko temat ubranek i wyposażenia pokoju. :wink: Brawo ja😁

To jesteśmy na podobnym poziomie 🙃
Ja na tą chwilę mogłabym ogarnąć wyposażenie pokoju, ale wózek?, bujaczek? i cały milion tych przydasi?
Nie orientuję się na razie nic a nic.
Poczekam na opinie i wybory doświadczonych mamusiek ☺

Co do wózka na pewno musi być jakiś terenowy, do lasu, na plażę i na wiochę, bo w mieście to ja z doskoku jestem
 
Tak dużo czytalam i testy masakryczne mają, ja bym chciała z cybexa, mój brat teraz kuował z bazą ale 1800 zł;(
Te foteliki z wózków 3w1 praktycznie są bez atestow
Ja chyba ze względu na poród zimą zdecyduję się na używany wózek. Wolę wydać później więcej kasy na wypasioną spacerówkę🤩 bo szczerze mnie bardzo mało podoba się spacerówek w tych 2 w 1. Jak mi się już podoba gondola i spacerówka to i tak cena ponad 4 tyś. 🤷‍♀️
No dokładnie, dlatego ani nie myślę o kupieniu nowego. Rodziłam syna na jesień i też gondola nie pojeździłam jakoś specjalnie dużo, jest jak nowa. Używałam spacerówki, bo na wiosnę się sprawdzała, ale na lato już nie za bardzo (ta z zestawu 3w1)
Teraz będę używać gondolki pewnie tylko do lekarza, chyba, że zima będzie wyjątkowo piękna i na lato kupuje wypasiona, lekka, co zajmuje mało miejsca spacerówkę 😊 fotelik też kupuje nowy, bo ten z zestawu 3w1 bałam się nosić, wyginał się jak z plasteliny. 🙈
 
Dzwonili do mnie z kliniki genetycznej.
Niestety badania jak na ten wiek mam złe. Pani genetyki wypytala o wszystko. Powiedzialam ze nie decyduje się na amino.
Zostałam skierowana na echo serca płodu i mam zastanowić się czy robię testy dna nipty koszt 2000 zl . I jeśli wyjdzie faktycznie ze dziecko ma zespół downa i nie tylko czy decyduje się na rozwiązanie ciąży. Po prostu dostałam histeri. Jadę jutro do najlepszego lekarza w Warszawie na usg zeby jeszcze raz obejrzał dziecko i będziemy robić testy dna. Jak mam się cieszyć ciąża jak co chwilę cos
Kochana pamiętaj, że często przy wynikach pappa są błędy, weź pod uwagę to, że zazwyczaj wszystko kończy się dobrze, to tylko statystyka i trzymaj się mocno!!!!
 
reklama
Medluje się po prenatalnych, wg usg wszystko super, dzidziuś w tydzień urósł 2.30 cm 🤷‍♀️ czyli mamy 7.60 cm.. oszywiscie w trakcie leciałam na kawę, bo nie chciał współpracować, i na 90 % będzie mały Jaś 😀😀 apropo dodatkowych badań, nie robię żadnej PAPP-y, wystarczy mi usg, bijące serduszko i wszystkie parametry w normie, nie chce przechodzić przez stres, trzymam ogromnie kciuki aby wszystkie wątpliwe wyniki okazały się tylko niepotrzebnym stresem, na pewno tak będzie!!!! ❤️
 
Do góry