reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Ja jestem zwolennikiem badań, po to medycyna się rozwija byśmy mogły z tego korzystać. Niestety Polska jest daleko w tyle, bo większość krajów pappa ma refundowane i bezpłatne. Statystycznie kobiety po 35 roku życia rodzą więcej dzieci ZD, nadal to jest statystyka, a jednak tak jest, co nie oznacza, że młodsze dziewczyny rodzą same zdrowe dzieci. Jeśli nawet wynik jest 1:10 to ryzyko jest ogromne, ale nie znaczy, że urodzisz chore dziecko, ale prawdopodobieństwo jest duże czy trafi na Ciebie czy na inną dziewczynę z takimi samymi wynikami. Mój lekarz jest za pappa, była ginekolog również. A już wola każdej z nas czy się na to zdecyduje. Ja przy dwójce starszych dzieci nie miałam świadomości, że można wykonać takie badania, ale to było OK. 12 lat temu więc kupa czasu.
w de też się płaci za dodatkowe badanie typu PAPPA. Nie sądzę by Polska była daleko w tyle. Porównujac te dwa kraje wg.mnie Polska jest do przodu z możliwością dostępu do badań nawet jeśli są prywatnie.
 
reklama
Aż Wam zazdroszczę, że wózki będziecie wybierać. Mi został wózek po córce. Mam X-landera. Na szczęście one wizualnie wiele się nie zmieniły i nadal wygląda ok :D Później mam spacerówkę Quinny, którą uwielbiam. Żałuję, że jej nie miałam od samego początku, tylko kupowałam dopiero jak Jagoda miała 1.5 roku. Teraz z gondoli od razu do Quinny [emoji6]
 
Aż Wam zazdroszczę, że wózki będziecie wybierać. Mi został wózek po córce. Mam X-landera. Na szczęście one wizualnie wiele się nie zmieniły i nadal wygląda ok :D Później mam spacerówkę Quinny, którą uwielbiam. Żałuję, że jej nie miałam od samego początku, tylko kupowałam dopiero jak Jagoda miała 1.5 roku. Teraz z gondoli od razu do Quinny [emoji6]
Ile Twoja córka ma lat? Jak ludzie reagują na imię? Pytam bo my w razie dziewczynki chcemy Jagódkę, ale martwi mnie reakcja starszej części rodziny hehe. I nazwisko też takie trochę leśne ;)
 
Podziwiam Was dziewczyny, że macie już wstępnie rozkminione takie rzeczy jak wózek. Dla mnie to czarna magia, nie wiem nawet na co zwrócić uwagę. No i nie chciałabym też wydać fortuny. Trzeba będzie się za jakiś czas zacząć edukować 😄

Hehe nie jesteś sama. Moja wiedza co do wózków jest obecnie na poziomie żeby miał kółka odpowiednie na moją wiochę i był ładny. :cool2:
Wstrzymam się do momentu aż dziewczyny zaczną kupować i pewnie którejś podkradnę pomysł. :-) :)

Na razie ogarniam tylko temat ubranek i wyposażenia pokoju. :wink: Brawo ja😁
 
Zgadzam sie. U mnie dopiero po 40 rozwazaja czy wogole zrobic takie badania
w de też się płaci za dodatkowe badanie typu PAPPA. Nie sądzę by Polska była daleko w tyle. Porównujac te dwa kraje wg.mnie Polska jest do przodu z możliwością dostępu do badań nawet jeśli są prywatnie.
Co do wozkow to szfagierka wlasnie przeszla na dpacerowke I powiedziala ze quinny zostawi dla mnie
Gondola to dla mnie obojetnie co ale spacerowka to tylko I wylacznie mclaren techno xlr. Mialam z hanutem I jest super. Duzy wygodny porowadzi sie miodzia I sklada w parasolke bardzo latwo
 
A ja wózeczek będę miała po synu. Szary więc uniwersalny kolor, jak będzie dziewczynka dorzucę kilka różowych dodatków. To i tak będzie zima, więc się nie najeżdżę jak w lato. A na lato planuje kupić jakąś fajną spacerówkę, myśleć będę dopiero jak się urodzi 😁😊
 
Ja będę wybierać jakiś używany wózek 😊 myślę że w zimę i tak mało pojeździmy po naszej wiosce. A na lato już do spacerówki się przesiądziemy .
Gondolę ja też kupuję na 100% używaną, bo nie wiadomo jaka zima będzie i może mało tych spacerów będzie.

Ogólnie to ja nie lubię spacerować więc będzie to dla mnie nie lada wyzwanie. ;)
 
Zgadzam sie. U mnie dopiero po 40 rozwazaja czy wogole zrobic takie badania

Co do wozkow to szfagierka wlasnie przeszla na dpacerowke I powiedziala ze quinny zostawi dla mnie
Gondola to dla mnie obojetnie co ale spacerowka to tylko I wylacznie mclaren techno xlr. Mialam z hanutem I jest super. Duzy wygodny porowadzi sie miodzia I sklada w parasolke bardzo latwo
Zgadzam się z Tobą, bo też miałam maclarena tyle, że XT. Jeden z najbardziej zwrotnych wózków,lekki , idealny był dla nas. Ale teraz jakość tych wózków po przejęciu przez inną firmę podobno spadła, dużo reklamacji odrzuconych. My mieliśmy dożywotnią gwarancję na niego, bo zarejestrowaniu wózka można było taką uzyskać.
 
reklama
Do góry