reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Nie wiem czy to Cię pocieszy. Moja dobrą koleżanką miała właśnie podejrzenie zespołu Downa u dziecka. Pojechali na te drogie badania następne . Tak również wyszło że jest ten zespół. Postanowiła że urodzi . Okazało się że córeczka zdrowutka . Jej siostra też miała takie podejrzenie. Podobno mają genetycznie krótki kark i dlatego tak wychodzi.
 
reklama
Inka i anusiaanusia wierzę, że wszystko bedzie dobrze z dzieciaczkami.
Nie wiem czy to może w jakiś sposób Was uspokoić ale moja przyjaciółka miała taką sytuacje, że na USG wyszła przezierność karkowa wysoka 2,5 i nieprawidłowe przepływy, kość nosowa była ok. Lekarz po tym USG kazał zrobić test PAPPA który dał wynik 1:33 dla trisomii 21. Zrobiła amniopunkcje i wyszedł prawidłowy kariotyp żeński i urodziła zdrową córkę.
 
Dziewczyny a czy któraś z Was słyszała kiedykolwiek od lekarza że branie leków podtrzymujących ciąże może fałszować wynik testu PAPPA?
 
Dziewczyny a czy któraś z Was słyszała kiedykolwiek od lekarza że branie leków podtrzymujących ciąże może fałszować wynik testu PAPPA?
Ja przeczytalam dzis tak w zakamarkach netu ale nie wiem czy to wiarygodne zrodlo. Podobno duphaston sztucznie podwyzsza poziom bialka :/ - dowodow naukowych brak, wiec z rezerwa mozna to oceniac.
 
Ja właśnie weszłam na fb na temat pappa i normalnie jestem w szoku. Ile dziewczyn pisało że wyszło źle i musiały robić badania po 2 tys i było wszystko super.. Hmm mam mieszane uczucia do tego badania.. Okej może uspokoić ale w druga stronę to jakiś dramat.. Ja mam dystans bo tyle ile widziałam opini złych to tragedia.
 
Ja właśnie weszłam na fb na temat pappa i normalnie jestem w szoku. Ile dziewczyn pisało że wyszło źle i musiały robić badania po 2 tys i było wszystko super.. Hmm mam mieszane uczucia do tego badania.. Okej może uspokoić ale w druga stronę to jakiś dramat.. Ja mam dystans bo tyle ile widziałam opini złych to tragedia.
To jest najgorsze ze logika podpowiada, ze to super badanie - fajnie, ze dopelnia usg genetyczne, ma sens. A potem czyta sie historie gdzie ktos mial 1:4 ryzyka i mega stres a dziecko potem zdrowe. Jak matka jest 35+ to chyba cudem jest aby miala niskie ryzyko - sam wynik podstawowy za wiek obnizy jej dobry wynik:-(. No nic - ja grzecznie slucham sie lekarza i bede robic pappa.
 
reklama
Ja przeczytalam dzis tak w zakamarkach netu ale nie wiem czy to wiarygodne zrodlo. Podobno duphaston sztucznie podwyzsza poziom bialka :/ - dowodow naukowych brak, wiec z rezerwa mozna to oceniac.
Ja właśnie też znalazłam takie info w necie i nie wiem co myśleć a jednak bardzo dużo dziewczyn nawet wsród nas bierze duphaston czy luteine.
 
Do góry