reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Hej Mamusie jak minęła nocka?
Własnie mówili w TV 2 o grypie a/h1/n1 w stosunku do kobiet w ciązy i gin stwierdził, ze mozna sie szczepiś na grypę sezonową ale zaraz dodał, ze nie zawiera on przeciwciał typu A a do tego ten wirus ciąglę sie mutuje......
Najwieksze niebezpieczeństwo to oczywiście niemowleta do 6 miesiaca zycia a choroby potęgują sie w miesiącach 11-12 do marca no i stwierdzili, że najlepiej ograniczyć do zera odwiedziny rodziny zeby jak najbardziej zmniejszyć ryzyko zachorowań. Objawy u dzieci z jakimi trzeba sie zgłosić do lekarza - wysoka temp. - 39-40 stopni, obrek sluzówki nosa, gardełka i kaszel maluszka.
Lek Tamiflu podaje sie dzieciom ale powyżej 1 roku zycia - ach miejmy nadzieję że nas ominie ten wstretny wirus:cool:.

Zastanawiam sie czy domowe sposoby typy czosnek , miód cytrynka działaja antygrypowo tzn na wirusa?

Idę uskutecznic kawke i zapomnieć o tych wstretnych wirusach.
 
reklama
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Ja przed ciaza nie mialam jakis specjalnych problemow z chodzeniem do przybytku. A teraz to juz momentami moj organizm przesadza. I przez to jest mi tez pewnie ciezko przytyc:zawstydzona/y:
Ale fakt, ze gorszy chyba jest zastoj, bo nie dosc, ze brzuch duzy to jeszcze zle samopoczucie.

Co do grypy, to ja profilaktycznie i dla wzmocnienia pije codziennie actimel. I chyba pomaga.
 
Witajcie od samego ranka;) ( Chociaż w sumie wcale nie jest jeszcze tak wcześnie;))
Wczoraj byłam na wizycie u mojej doktor gin...Przytyłam dokładnie 10 kg od początku ciąży hehe, tempo zastraszające;) Ale na szczęście wszystko tfu tfu odpukać w niemalowane pozamykane, szyjka długa i jakoś nic się nie zapowiada, ale mam zakaz intymności z przyszłym mężem do 37 tc :sorry: Tętno Julii też koło 140- 150 uderzeń. Następną wizytę mam za 3 tygodnie, czyli w 36 tc i koło 37tc będziemy miały USG i KTG. Jak narazie moja dr powiedziała, żebym nawet nie myślała o pakowaniu torby;)
Wczoraj urodziła synka mojej mamy koleżanka- pierwszy termin miała na 2 listopada, a drugi ( nie pytajcie jak to możliwe) na 21 listopada. W nocy jakoś źle się poczuła, brzuch ją pobolewał i dostała gorączki, ale wody nie odeszły, jakichś regularnych skurczy nie miała. Profilaktycznie pojechała do szpitala i okazało się, że dziecku tętno zanika, a wody płodowe są zielone no i oczywiście cc. Dzidzia była okręcona pępowiną. Ale już jest wszystko ok, tylko mały ma stan podgorączkowy i mama też jest przeziębiona, więc nie ma go przy sobie. Tak się wczoraj nasłuchałam, że stwierdziłam, że mam dziwnie miękki brzuch, Julia mało się rusza i coś może być nie tak. W drodze na uczelnie nie dawało mi to spokoju i nie patrzyłam na reakcje ludzi w tramwaju- tak sobie brzuch wymasowałam, wydotykałam, że mała przez całe zajęcia i już tak do wieczora nie dawała mi spokoju a brzuch znowu zrobił się bardziej twardy...Hehe..Chyba przeszkodziłam jej w spaniu..
3majcie się kochane ciepło, bo ta dzisiejsza pogoda nie jest ciekawa a ja tym czasem uciekam na uczelnię;) buźki
 
Witam ;-)

Witajcie od samego ranka;) ( Chociaż w sumie wcale nie jest jeszcze tak wcześnie;))
Wczoraj byłam na wizycie u mojej doktor gin...Przytyłam dokładnie 10 kg od początku ciąży hehe, tempo zastraszające;) Ale na szczęście wszystko tfu tfu odpukać w niemalowane pozamykane, szyjka długa i jakoś nic się nie zapowiada, ale mam zakaz intymności z przyszłym mężem do 37 tc :sorry: Tętno Julii też koło 140- 150 uderzeń. Następną wizytę mam za 3 tygodnie, czyli w 36 tc i koło 37tc będziemy miały USG i KTG. Jak narazie moja dr powiedziała, żebym nawet nie myślała o pakowaniu torby;)
Wczoraj urodziła synka mojej mamy koleżanka- pierwszy termin miała na 2 listopada, a drugi ( nie pytajcie jak to możliwe) na 21 listopada. W nocy jakoś źle się poczuła, brzuch ją pobolewał i dostała gorączki, ale wody nie odeszły, jakichś regularnych skurczy nie miała. Profilaktycznie pojechała do szpitala i okazało się, że dziecku tętno zanika, a wody płodowe są zielone no i oczywiście cc. Dzidzia była okręcona pępowiną. Ale już jest wszystko ok, tylko mały ma stan podgorączkowy i mama też jest przeziębiona, więc nie ma go przy sobie. Tak się wczoraj nasłuchałam, że stwierdziłam, że mam dziwnie miękki brzuch, Julia mało się rusza i coś może być nie tak. W drodze na uczelnie nie dawało mi to spokoju i nie patrzyłam na reakcje ludzi w tramwaju- tak sobie brzuch wymasowałam, wydotykałam, że mała przez całe zajęcia i już tak do wieczora nie dawała mi spokoju a brzuch znowu zrobił się bardziej twardy...Hehe..Chyba przeszkodziłam jej w spaniu..
3majcie się kochane ciepło, bo ta dzisiejsza pogoda nie jest ciekawa a ja tym czasem uciekam na uczelnię;) buźki
to super że wszystko ok ja też nie mam po co się jeszcze pakować mam tylko w reklamówkę wrzucone to co sobie kupiłam a potem będę zbierać wszystko do kupy zobaczymy w grudniu co gin powie czy już pora ;-)

ja mam 3 w sumie pierwszy 10 grudnia - po tym terminie mogę rodzić bo ciąża jest donoszona
właściwy 7 styczeń którego się oczywiście z ginem trzymamy
i 3 termin to 21 stycznia do tego dnia mogę najdłużej chodzić w ciąży
Hej Mamusie jak minęła nocka?
Własnie mówili w TV 2 o grypie a/h1/n1 w stosunku do kobiet w ciązy i gin stwierdził, ze mozna sie szczepiś na grypę sezonową ale zaraz dodał, ze nie zawiera on przeciwciał typu A a do tego ten wirus ciąglę sie mutuje......
Najwieksze niebezpieczeństwo to oczywiście niemowleta do 6 miesiaca zycia a choroby potęgują sie w miesiącach 11-12 do marca no i stwierdzili, że najlepiej ograniczyć do zera odwiedziny rodziny zeby jak najbardziej zmniejszyć ryzyko zachorowań. Objawy u dzieci z jakimi trzeba sie zgłosić do lekarza - wysoka temp. - 39-40 stopni, obrek sluzówki nosa, gardełka i kaszel maluszka.
Lek Tamiflu podaje sie dzieciom ale powyżej 1 roku zycia - ach miejmy nadzieję że nas ominie ten wstretny wirus:cool:.

Zastanawiam sie czy domowe sposoby typy czosnek , miód cytrynka działaja antygrypowo tzn na wirusa?

Idę uskutecznic kawke i zapomnieć o tych wstretnych wirusach.
ja wczoraj słyszałam na tvn że nie powinny się kobiety szczepić bo po 1 nie ma takiej potrzeby po drugie nie wiadomo jak na dziecko lek podziała a po trzecie nie wiadomo czy na danego wirusa podziała myślę że odpowiednia reakcja w odpowiednim czasie i da się normalnie człowiek wyleczy ;-)
Emilcia i dobrze sprawę załatwiłaś ;-) i jeszcze jedzonko dostałaś ;-)
 
Witam ;-)
ja mam 3 w sumie pierwszy 10 grudnia - po tym terminie mogę rodzić bo ciąża jest donoszona
właściwy 7 styczeń którego się oczywiście z ginem trzymamy
i 3 termin to 21 stycznia do tego dnia mogę najdłużej chodzić w ciąży ;-)

Gosiu a czemu u ciebie az 3 terminy i ponad miesiąc róznicy między pierwszym a ostatnim?:eek:
 
Witam porannie .
Emilc_A super sobie zalatwilas sprawe i nei powiem, usmialam sie z rana.
Patizgr-super ze wszysttko ok , co ty sie martwisz o kg ja mam juz plus12 i w pierwszej cizy tez przytylam 20 kg i jakos spadlo mi nie wiem kiedy, taka to uroda cizy , chociaz mi tez coraz trudniej dzwigac te kg.
Dziewczyny od paru dni strasznie bolio mnie kregoslup, posladki i kosc ogonowa.
Zycze milego dnia
 
Gosiu a czemu u ciebie az 3 terminy i ponad miesiąc róznicy między pierwszym a ostatnim?:eek:
napisałam przy tych terminach czemu ;-)

pierwszy bo to 36 tydzień czyli uważany za ciążę donoszoną
drugi to właściwy
a 3 to termin do którego najdłużej mogę w ciąży chodzić jak nie urodzę do 21 stycznia to będą poród wywoływać :tak:
 
witam :-):-)
ja juz koncze kawusie i przegladam co tu piszecie;-);-)
co do kg na plusie to u mnie juz 14 :szok::szok:
niewiem jak ja to pozniej zgubie a przeciez to nie koniec:-(
 
Dorcia biedna ta psinka Twoja:( cuz zwierzaki jak ludzie
Daj znac co wet powiedział.


Mam pytanie (moze nie jest one apetyczne z rana), czy Wasze trawienie w ciazy jest przyspieszone i zalatwiacie sie czesciej niz w normie, czy tez w druga strone?
Ja mam wrazenie, ze co zjem to od razu zaczyna mi sie trawic i momentami jest to dla mnie meczace. Moze to przez to, ze jest jednak spore obciazenie dla watroby.
No i zelazo na pewno tutaj tez ma spory udzial:-(

Karoli, u mnie nic sie raczej nie zmieniło orzez ciaze, ale metabolizm musi jednak nieco zwalniac skoro kilogramy sie odkładają mimo ze jemy tyle samo albo mniej.

Co do grypy, to ja profilaktycznie i dla wzmocnienia pije codziennie actimel. I chyba pomaga.

A co do actimela, to ja juz tego nie pije, kiedys pilam i ciagle bylam chora!
Widac na mnie ma odwrotny efekt.

Witajcie od samego ranka;) ( Chociaż w sumie wcale nie jest jeszcze tak wcześnie;))
Wczoraj byłam na wizycie u mojej doktor gin...Przytyłam dokładnie 10 kg od początku ciąży hehe, tempo zastraszające;) Ale na szczęście wszystko tfu tfu odpukać w niemalowane pozamykane, szyjka długa i jakoś nic się nie zapowiada, ale mam zakaz intymności z przyszłym mężem do 37 tc :sorry: Tętno Julii też koło 140- 150 uderzeń. Następną wizytę mam za 3 tygodnie, czyli w 36 tc i koło 37tc będziemy miały USG i KTG. Jak narazie moja dr powiedziała, żebym nawet nie myślała o pakowaniu torby;)
Wczoraj urodziła synka mojej mamy koleżanka- pierwszy termin miała na 2 listopada, a drugi ( nie pytajcie jak to możliwe) na 21 listopada. W nocy jakoś źle się poczuła, brzuch ją pobolewał i dostała gorączki, ale wody nie odeszły, jakichś regularnych skurczy nie miała. Profilaktycznie pojechała do szpitala i okazało się, że dziecku tętno zanika, a wody płodowe są zielone no i oczywiście cc. Dzidzia była okręcona pępowiną. Ale już jest wszystko ok, tylko mały ma stan podgorączkowy i mama też jest przeziębiona, więc nie ma go przy sobie. Tak się wczoraj nasłuchałam, że stwierdziłam, że mam dziwnie miękki brzuch, Julia mało się rusza i coś może być nie tak. W drodze na uczelnie nie dawało mi to spokoju i nie patrzyłam na reakcje ludzi w tramwaju- tak sobie brzuch wymasowałam, wydotykałam, że mała przez całe zajęcia i już tak do wieczora nie dawała mi spokoju a brzuch znowu zrobił się bardziej twardy...Hehe..Chyba przeszkodziłam jej w spaniu..
3majcie się kochane ciepło, bo ta dzisiejsza pogoda nie jest ciekawa a ja tym czasem uciekam na uczelnię;) buźki

Patizgr ciesze sie ze wizyta ok:)
A co do kilogramow, to ja mam+9,5 i jakos sie przestalam zupelnie tym przejmowac, jem teraz mniej niz przed ciaza, bo niewiele mi sie miesci do brzuszka i robi mi sie przez to szybko niedobrze, wiec widocznie musi tak byc z przyrostem wagi.

Gosiu a czemu u ciebie az 3 terminy i ponad miesiąc róznicy między pierwszym a ostatnim?:eek:


Pysia, generalnie okresla sie jeden termin z Om, ale kazdy lekarz daje zawsze tolerancje 2tyg przed data i po dacie OM.

witam :-):-)
ja juz koncze kawusie i przegladam co tu piszecie;-);-)
co do kg na plusie to u mnie juz 14 :szok::szok:
niewiem jak ja to pozniej zgubie a przeciez to nie koniec:-(

Sandrq nawet nie zauwazysz jak ich nie bedzie!:-):tak:
 
reklama
Do góry