reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny, u których tak jak u mnie będzie mała różnica wieku pomiędzy dziećmi. U mnie będzie to ok 1,5 roku różnicy.
Czy zastanawiałyście się już jak rozwiązać kwestie wózka? Macie na oku jakieś wózki rok po roku?
U mnie z córkami była taka różnica i my po prostu dokupiliśmy spacerówkę dla starszej córki. I zazwyczaj chodziliśmy we 2 z mężem na spacer z dziewczynami. Jak wychodziłam sama to młodsza w chustę lub nosidło, starsza wózek lub na nogach. ☺️
 
@Madlein jesli chodzi o torbiel, to miałam w 2 ciążach, w pierwszej pamiętam, że do 16tc się wchlonela, w drugiej nie pamiętam ale też dość szybko zniknęła. Co do mięśniaka uważam, że musiał być wcześniej ale lekarz nie widział. Kuzynka miała mięśniaki i bardzo długo lekarz nie widział. Może Twoja lekarka ma słaby sprzęt i dlatego wcześniej nie widziała.

@Carolina123 wszystko zależy od lekarza. Ja byłam u wielu. Miałam super lekarza na nfz, niestety musiałam się z nim pożegnać, gdy dowiedział się, do kogo chodzę dodatkowo prywatnie ( mój gin miał kiedyś zatarg z ordynatorem najbliższego szpitala i inni gin go nie lubią). Jak masz fajnego lekarza na nfz to bym chodziła tu i tu, zawsze można zaoszczędzić na badaniach. Mój gin np. nie ma kontraktu z nfz i za wszystkie badania muszę płacić.
Pewnie masz rację, nie znam się na mięśniakach. O torbiel się nie martwię, miałam już parę razy i się wchłaniały zawsze. Gorzej z tym mięśniakiem, żeby jakiś cyrków z ciążą nie narobił 🙄

@AtomicTOY w ciąży alergie lubią się niestety nasilać. Coś o tym wiem. Póki co do nosa nic nie mogę aplikować, ale w spokojnie można przyjmować zyrtec.
 
Ostatnia edycja:
Pewnie masz rację, nie znam się na mięśniakach. O torbiel się nie martwię, miałam już parę razy i się wchłaniały zawsze. Gorzej z tym mięśniakiem, żeby jakiś cyrków z ciążą nie narobił 🙄

@AtomicTOY w ciąży alergię lubią się niestety nasilać. Coś o tym wiem. Póki co do nosa nic nie mogę aplikować, ale w spokojnie można przyjmować zyrtec.
@AtomicTOY
Ja przed ciąża brałam Clatre - uczulona jestem na wszystkie roztocza, trawy, zwierzęta, drzewa 🤷🏼‍♀️ Odkąd się dowiedziałam o ciąży odstawiłam bo jest zakazana w ciąży, trochę jakby przez ciąże mi się pomniejszyły objawy, ale jednak nie do zera. Występowała pokrzywka lub duszność czy swędzenie oczu i katar, ale po znacznie dłuższym czasie. Biorę pół tabletki zirtecu plus pije wapno rano, a jeśli jest potrzeba tez w ciągu dnia 😊
 
Dziewczyny, u których tak jak u mnie będzie mała różnica wieku pomiędzy dziećmi. U mnie będzie to ok 1,5 roku różnicy.
Czy zastanawiałyście się już jak rozwiązać kwestie wózka? Macie na oku jakieś wózki rok po roku?
My też nie będziemy kupować wózka podwójnego (też 1,5r różnicy). Mieszkamy na 2 piętrze bez windy, więc sama pewnie i tak za bardzo wychodzić nie będę, przynajmniej na początku, a potem to już może starszą się uda w dostawkę wsadzić. Mamy chustę, nosidło, plus ewentualnie dokupimy wózek typu parasolka.
 
Melduję się po wizycie, ciąża młodsza niż z OM, tak jak się spodziewałam (na oko jakieś 4+6 zamiast 5+2). Pęcherzyk 2mm, na szczęście daleko od blizny.
 

Załączniki

  • 20220527_144536.jpg
    20220527_144536.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 72
reklama
Cześć,
W zeszłym tygodniu robiłam bete i miała 445, dzisiaj byłam u ginekologa, zrobił usg powiedział że jest widoczny pęcherzyk ciążowy, ale nic więcej. Wielkość pęcherzyk to 0,84 cm. Nie mówił który to tydzień, myślę że 5/6 tydzień.
Martwi mnie jednak brak ciałka żółtego No i zarodka również. Następnego usg za dwa tygodnie. Jest się czym martwić?
 
Do góry