reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Hej ja karmie mojego roczniaka ciagle, gin tez mi mówiła ze muszę odstawić bo max do połowy coazy można karmić, trochę mnie zdziwiła tym ale ok.
Nie wiem jak odstawić od karmienia w nocy :( będzie ciezko
Z tego co pamiętam przy odstawianiu, dawałam pożywniejszą kolację, a gdy dziecko się budziło w nocy, do picia dawałam wodę. Po pewnym czasie nocne wybudzania się skończyły.
 
reklama
Naprawdę przesypia? Ja myślałam ze chociaż się wyspie jak odstawię a tu budzi się tak samo na przytulanie 🤣 mam synka który musi czuć moja bliskość… 😊
Tak! Serio, i to już trwa z 6 miesiecy, do tej pory każda noc przespana. Kiedyś też nasza pediatra mi powiedziała, że jak synek już przestanie być kp, to jest duża szansa, że zacznie przesypiać. Ale no wiadomo jak to z dziećmi, każde jest inne i ma inne potrzeby.
 
Hej ja karmie mojego roczniaka ciagle, gin tez mi mówiła ze muszę odstawić bo max do połowy coazy można karmić, trochę mnie zdziwiła tym ale ok.
Nie wiem jak odstawić od karmienia w nocy :( będzie ciezko
Ale co w tym dziwnego? Karmienie piersią powoduje wydzielanie oksytocyny. Oksytocyna wywołuje skurcze macicy. Dlatego nie powinno się karmić piersią w ciąży, szczególnie jeśli były historie związane z wcześniejszym poronieniem. Wtedy odstawia się dziecko od piersi odrazu na początku ciąży.
 
Ale co w tym dziwnego? Karmienie piersią powoduje wydzielanie oksytocyny. Oksytocyna wywołuje skurcze macicy. Dlatego nie powinno się karmić piersią w ciąży, szczególnie jeśli były historie związane z wcześniejszym poronieniem. Wtedy odstawia się dziecko od piersi odrazu na początku ciąży.

Oksytocyna wydzielana podczas KP jest mniejsza niż w czasie orgazmu. Także na tej zasadzie powinno się też od połowy ciąży nie uprawiać seksu


 
Gratulacje! Ja dokładnie tak samo. W piątek taka blada kreska na pinku - także ten piątek 13ego,na przekór przesądom, okazał się szczęśliwy dla nas💕
Prawda 🥰 z tego co czytałam to masz córę, która jeszcze karmisz. Ja też. Ale moja to takie cycololo, że boję się za ten temat wogóle zabierać. 😂
 
Ale co w tym dziwnego? Karmienie piersią powoduje wydzielanie oksytocyny. Oksytocyna wywołuje skurcze macicy. Dlatego nie powinno się karmić piersią w ciąży, szczególnie jeśli były historie związane z wcześniejszym poronieniem. Wtedy odstawia się dziecko od piersi odrazu na początku ciąży.

Co w takim razie z kobietami które np chcą karmic w tandemie? Znam osoby które karmiły całą ciąże stad tez moje zdziwienie ze ginka stanowczo mówiła żeby szybko odstawić. Czytałam tez dużo na temat karmienie i nie spotkałam się nigdy z kategorycznym zakazem w ciąży.

I żeby nie było to już nie chce karmić, wiec tak czy siak będę małego odstawiać ale samo zalecenie ze kategorycznie należy odstawić od piersi mnie zdziwiło ;)
 
Prawda 🥰 z tego co czytałam to masz córę, która jeszcze karmisz. Ja też. Ale moja to takie cycololo, że boję się za ten temat wogóle zabierać. 😂
Rozumiem :) u mnie udało się zredukować do 2 karmień i jest to bardziej przytulanie niż karmienie, ale temat odstawienia w ogóle nie jest łatwy dla wielu mam. Trzymam kciuki za bezbolesne negocjacje 😂
 
U mnie takie srednie te mdłości. Ale zdarzają się momenty podczas jedzenia kiedy mam wrażenie że zaraz mi sie uleje. Także póki co nie narzekam.
 
reklama
Do góry