reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Hej dziewczyny. U mnie zaczął się 31 tydzień. W poniedziałek rano w toalecie zauważyłam różowe plamienie. Od razu umówiłam się do mojej pani doktor. Po zbadaniu wyszło, że szyjka jest długa (4,5 cm) i zamknięta, wszystko się trzyma. Niestety okazało się, że zrobiły mi się kłyciny na wargach sromowych i bardzo się powiększyły ( prawdopodobnie będę mieć cc). Śluz z pochwy wyszedł czysty i pani doktor stwierdziła, że albo podrażniłam w toalecie te kłyciny albo jakieś naczynko pękło w szyjce.. Zastanawia mnie czy któraś z was miała podobnie ? Do dzisiaj na papierze mam trochę różowego plamienia i martwi mnie to chociaż pani doktor mówi, że wszystko okej.. A na dodatek mała waży 2600 i chciałam się też was zapytać czy to nie jest za dużo jak na ten tydzień ciąży.. Dziękuję za wasze wszystkie odpowiedzi 😘
Kasia, jak lekarz Ci mówi, że jest ok, to pewnie tak jest - a jeśli masz wątpliwości, to zawsze druga porada innego specjalisty pomoże Ci je rozwiać. Co do pomiaru to chyba rzeczywiście sporo, ale tak jak Sylwica napisała, to tak dużo zależy od sprzętu/ułożenia dziecka/zaznaczenia pomiaru przez lekarza, że te wymiaru i szacunkową wagę należy traktować chyba z dystansem. Podsyłam poniżej link do tabelki z siatkami centylowymi, ja sobie zawsze sprawdzam, czy nie jesteśmy poniżej 10 centyla, bo nasz Mały jest rzeczywiście raczej z tych mniejszych dzieci. Ostatni pomiar był u nas na 1318, w 29+3 tygodniu i wychodziło, że jest o jakiś tydzień mniejszy niż średnia, ale w normie. Aparat na którym był pomiar nie podawał w centylach, tylko w tygodniach (duży minus i trochę przestarzała metoda), ale moja ginekolog policzyła na kalkulatorze, że wychodzi to na ok. 19-20 centyl. Następne USG mam w tę środę już na lepszym sprzęcie z siatką i u dobrego diagnosty, więc będę miała nowe dane - mogę podrzucić porównawczo. Będę wtedy dokładnie w 32+3 tc, więc może to Ci da jakieś mini-porównanie.

a tu link do tych uogólnionych siatek:
Waga dziecka w kolejnych tygodniach ciąży
 
Kasia, jak lekarz Ci mówi, że jest ok, to pewnie tak jest - a jeśli masz wątpliwości, to zawsze druga porada innego specjalisty pomoże Ci je rozwiać. Co do pomiaru to chyba rzeczywiście sporo, ale tak jak Sylwica napisała, to tak dużo zależy od sprzętu/ułożenia dziecka/zaznaczenia pomiaru przez lekarza, że te wymiaru i szacunkową wagę należy traktować chyba z dystansem. Podsyłam poniżej link do tabelki z siatkami centylowymi, ja sobie zawsze sprawdzam, czy nie jesteśmy poniżej 10 centyla, bo nasz Mały jest rzeczywiście raczej z tych mniejszych dzieci. Ostatni pomiar był u nas na 1318, w 29+3 tygodniu i wychodziło, że jest o jakiś tydzień mniejszy niż średnia, ale w normie. Aparat na którym był pomiar nie podawał w centylach, tylko w tygodniach (duży minus i trochę przestarzała metoda), ale moja ginekolog policzyła na kalkulatorze, że wychodzi to na ok. 19-20 centyl. Następne USG mam w tę środę już na lepszym sprzęcie z siatką i u dobrego diagnosty, więc będę miała nowe dane - mogę podrzucić porównawczo. Będę wtedy dokładnie w 32+3 tc, więc może to Ci da jakieś mini-porównanie.

a tu link do tych uogólnionych siatek:
Waga dziecka w kolejnych tygodniach ciąży
Dziękuję za link, zaraz sobie zerknę i to ogarnę. 😊
 
Dziewczyny a miałyście żółte upławy w ciąży? Biorę flucofast na infekcje grzybiczne i czasami mam takie żółte upławy, nic mnie nie swędzi ani nie boli.. Mówiłam to mojej pani doktor a ona po każdym badaniu ginekologicznym mówi, że wydzieliny z pochwy jest okej..
 
reklama
Do góry