reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

U mnie zaparcia pojawiły się dopiero od tygodnia. Dzisiaj zaczynam 11tc.
Tak się zastanawiam, bo mam ogromny głód. Wczoraj, dzisiaj, nie było tak wcześniej. Czy to może być wina insuliny czy to jakiś zbieg okoliczności?
Ja się śmieje, że każdy z objawów trzyma mnie około tygodnia. Ostatni tydzień to właśnie ciągły głód. Nawet w nocy się budziłam i jadłam owoce... banana przy łóżku trzymałam, żeby nie chodzić w nocy 😆 codziennie 3 śniadania, 2 obiady, a i tak mnie ssało. ale minęło 2 dni temu i już jest normalnie.
 
reklama
Ja się śmieje, że każdy z objawów trzyma mnie około tygodnia. Ostatni tydzień to właśnie ciągły głód. Nawet w nocy się budziłam i jadłam owoce... banana przy łóżku trzymałam, żeby nie chodzić w nocy 😆 codziennie 3 śniadania, 2 obiady, a i tak mnie ssało. ale minęło 2 dni temu i już jest normalnie.
Zazdrosze,mnie wilczy głód trzyma 14 dzien,do tego ból żołądka 🤦
 
To ja od kilku dni mam tak że mało jem, bo szybko się najadam ale co chwilę mnie ssie. Mogłabym coś jeść co 1-2h czego nie robię, żeby właśnie nie przytyć za dużo bo i tak mam sporo zbędnych kilogramów. Póki co nadal -1,5kg a zaczęłam już 12 tyg :) a brzuszek jest już nawet z rana widoczny 😅
IMG_20220610_084850.jpg
 
Ja nawet nie licze na jakieś skierowania. Cale moje 4 - letnie starania to płatność za wszystko także jestem przyzwyczajona. Kiedys probowalam wyciągać jakieś skierowania bo stwierdziłam że po coś mi te skladki chyba zabierają i coś mi się należy. To zazwyczaj tylko traciłam czas, nerwy a efekt był taki że skoro leczę się ginekologicznie to powinnam sobie poszukać ginekologa na nfz. Owszem byłam u jednej a jak zasugerowałam że może jakieś hormony warto zbadać to zamiast skierowania dala mi na kartce lh, fsh, estradiol i powiedziała że jak chce to mogę to sprawdzić...
Także zaledwie mam 9 tc a na wizyty straciłam już 600 zł, a na badania lab ponad 800 zł. Do tego dochodzi jakieś 200 zł na duphaston i 100 zł na suple.
a ja właśnie jestem mega zaskoczona. Poszłam do rodzinnego wypisał mi wszystkie badania, które mi przysługują na NFZ i zapłaciłam zamiast około 500 zł to 114 zł. Do tego jeszcze wypisał mi na 3 dni zwolnienie z kołem B 🙂 nawet nie wiedziałam, że tak może . Są lekarze i lekarze. Powiedział, żeby ją najbardziej przychodzić po skierowania i co może to wypisze 🙂
 
I zaczęłam od wczoraj nowy wieczorny rytuał. Przed kąpaniem szczotkuje ciało na sucho, po nakładam na brzuch i piersi olejek migdałowy. Niestety mam straszną tendencje do rozstępów po mamie i już trochę się wzięłam za to żeby jakos ta skórę ujedrnic, mam nadzieję że to pomoże :)
 
To ja od kilku dni mam tak że mało jem, bo szybko się najadam ale co chwilę mnie ssie. Mogłabym coś jeść co 1-2h czego nie robię, żeby właśnie nie przytyć za dużo bo i tak mam sporo zbędnych kilogramów. Póki co nadal -1,5kg a zaczęłam już 12 tyg :) a brzuszek jest już nawet z rana widoczny 😅Zobacz załącznik 1413131
F136AB9C-31C1-4AC4-A8D7-5BBCD3A2D2F7.jpeg

Mój brzuch tydzień temu. I co mam zrobić :D
 
Zobacz załącznik 1413136

Mój brzuch tydzień temu. I co mam zrobić :D
Cieszyć się :D chociaż mi ten brzuch jak ostatnio wstawiałam tu chyba zdjęcie w 9 tyg praktycznie się nie zwiekszyl, ale widzę różnicę że wtedy byłam po prostu mocno wzdęta a teraz normalnie czuję twardy brzuszek pod warstwą tłuszczu 😅
 
reklama
Cieszyć się :D chociaż mi ten brzuch jak ostatnio wstawiałam tu chyba zdjęcie w 9 tyg praktycznie się nie zwiekszyl, ale widzę różnicę że wtedy byłam po prostu mocno wzdęta a teraz normalnie czuję twardy brzuszek pod warstwą tłuszczu 😅
Ja i moje wzdęcia - tak można podpisać tamto zdjęcie :D
 
Do góry