reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

zrób tak jak kazał ci lekarz. Bo samo igg nic w tym momencie nie mówi. Jest dosyć niskie gdy np porownam do swoich powyżej 500. Tylko nie wiemy w ktora stronę to będzie szło. Ja to pierwszy raz wykryłam po poronieniu w styczniu 21. I do tej pory się z tym buja. U mnie tez aktywne zakazenie mogło być przyczyna bo we wczesnej ciąży jest to bardzo niebezpieczne. Mnie bolało jedynie trochę ucho, gardło i byłam osłabiona.
Teraz powtórzyłam wynik i igm wyszły mi niejednoznaczne. Ale awidnosc wysoka, igg też dzisiaj byłam u lekarza od chorob zakaźnych i u mnie jest to już stara infekcja i takie wyniki mogą utrzymywac sie od 2-3 lat.
Czyli najlepszy scenariusz to wysoki% awidnosci i ujemne IgM?

No właśnie o to chodzi czy niskie bo bardzo stara infekcja czy niskie bo dopiero rosnie.
Lekarz powiedział w mogę pierw samo IgM bo tańsze jak wyjdzie ujemne to nie robić już awidnosci a jak wyjdzie dodatnie to dorobić ta awidnosc
 
reklama
Czyli najlepszy scenariusz to wysoki% awidnosci i ujemne IgM?

No właśnie o to chodzi czy niskie bo bardzo stara infekcja czy niskie bo dopiero rosnie.
Lekarz powiedział w mogę pierw samo IgM bo tańsze jak wyjdzie ujemne to nie robić już awidnosci a jak wyjdzie dodatnie to dorobić ta awidnosc
Ja myśle ze właśnie najpierw możesz zrobić lgm jak wyjdzie ujemne to nie ma się czym stresować, dokładnie jak mówi lekarz :)

Kurcze ja miałam nie robić tej cmv ale zrobię dla spokoju ducha 🙄 w tym tyg wybieram się na badania tylko muszę zorganizować opiekę nad młodym.
W tamtej ciąży wyszło dosłownie ze nie mam na nic przeciwciał, ani na toxo ani na cmv ani na różyczkę. Aż gin się łapała za głowę gdzie ja się uchowalam 😵‍💫
 
Ja myśle ze właśnie najpierw możesz zrobić lgm jak wyjdzie ujemne to nie ma się czym stresować, dokładnie jak mówi lekarz :)

Kurcze ja miałam nie robić tej cmv ale zrobię dla spokoju ducha 🙄 w tym tyg wybieram się na badania tylko muszę zorganizować opiekę nad młodym.
W tamtej ciąży wyszło dosłownie ze nie mam na nic przeciwciał, ani na toxo ani na cmv ani na różyczkę. Aż gin się łapała za głowę gdzie ja się uchowalam 😵‍💫
Tak właśnie zrobię;)

Mi w poprzedniej ciąży wyszło że przeszłam różyczkę ale toxo już ujemne , cmv w ogóle nie robiłam w żadnej ciąży... W między czasie miałam 2 koty naraz jestem ciekawa jak teraz wyjdzie toxo
 
Czyli najlepszy scenariusz to wysoki% awidnosci i ujemne IgM?

No właśnie o to chodzi czy niskie bo bardzo stara infekcja czy niskie bo dopiero rosnie.
Lekarz powiedział w mogę pierw samo IgM bo tańsze jak wyjdzie ujemne to nie robić już awidnosci a jak wyjdzie dodatnie to dorobić ta awidnosc
tak. Tylko u mnie np mimo starego zakażenia igm nie są ujemne Tylko niejednoznaczne.
Ja na wyniki awidnosci czekałam Ok 5 dni roboczych placilam za to 100 zł cmv igg i igm 90 zł.
 
Żal mi tylko dzieci.. ja np. Automatycznie gdy dowiedziałam się o ciąży straciłam całkowicie ochotę na alkohol. Jak pomyśle o wódce to mnie wykręca. Jedyne na co mam smaka to Karmi, buteleczka codziennie musi wlecieć 🤣
oj ja wczoraj miałam ochotę na lampkę czerwonego, słodkiego schłodzonego winka. I to jaką, normalnie aż za mną chodziło 😉
 
Dziewczyny jestem wzruszona ❤️ Bije serduszko (134) widziałam jak ruszają się zastawki 🤗😊 dzidzia ma 0,55 cm i z OM 8+ a z usg 6+2 według aplikacji 6+0 także oki 😊🤗 teraz będę się modlić żeby do końca się udało 😊🤗😍❤️ Lekarz tylko znalazł 2 torbiele… pół roku temu ich nie było a teraz są🥺 nie znam się i nie wiem czy to coś poważnego 🥺
Może się wchłoną same albo w ogóle są niegroźne. Nie martw się na zapas 😊 kiedy następna wizyta?

Super, że widziałaś serduszko ❤️
 
Hej dziewczyny!
Witam się z Wami bardzo nieśmiało, od 2 tygodni obserwuje wątek ale bałam się napisać przed pierwsza wizyta.. jestem po jednym poronieniu zatrzymanym w lutym, po pierwszej miesiączce o dziwo drugiej już nie doczekałam 🙂 także trochę moja historia akurat obala teorie jakoby po zabiegu łyżeczkowania nie było to proste ;)
Wcześniej staraliśmy się rok, myślałam, ze będzie powtórka z rozrywki..
Jestem po pierwszej wizycie, serduszko bije choć z tych szumów nic nie słyszałam, w takim byłam stresie.. lekarz mówił, ze to zupełnie naturalne, ze jeszcze nie słyszymy ale wszystko wyglada jak należy (6+4) z usg, karta ciąży założona. Mam nadzieje, ze to dobry znak, w pierwszej ciąży nie był skory do założenia tak prędko… i nie dotrwalismy do jej założenia (8tc)
Lęk cały czas ogromny, ale chodzę do pracy i mi osobiście to pomaga ☺️
Trzymajcie kciuki abym została z Wami do końca ❤️❤️ Mam nadzieje, ze dla nas wszystkich to będzie dobry czas! 🌸
 
A ja się znów uśmiałam wczoraj :) Wczoraj rano czytałam wasze posty o brzuszkach, że rano nie ma, a wieczorem się pojawiają i sobie pomyślałam, "e, tam" :D I teraz publicznie chciałam przeprosić za to "e, tam", bo już wczoraj wieczorem patrzę na swój brzuch i "o, cholera, to samo" :D Druga ciąża to jednak duża różnica w porównaniu do pierwszej. U mnie brzuch był mega mały, a teraz (8 tydzień) już widzę, że będzie zupełnie inaczej. Nawet już pępek mi się zaczyna robić "ciążowy" :D
 
reklama
Do góry