reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Hej dziewczyny, mój mały był do 24 tygodnia główkowo ułożony i czułam bardzo mocno jak mi główką uderzał w pęcherz i ruchy bardzo nisko odczuwałam. Od 24 był ułożony miednicowo a teraz mam wrażenie że leży poprzecznie bo kopniaki czuje na wysokości pępka i raz z lewej a raz z prawej. Wizyta dopiero 4 listopada a ja najchetniej już bym podejrzała jak on się tam ułożył;)
Wczoraj byłam na pierwszych zajeciach w szkole rodzenia, miałam wykład o porodzie z lekarzem ale nic ciekawego sie nie dowiedziałam, sucha teoria na slajdach;/ dziś kolejne podejście robię bo bedzie temat laktacji, jak będzie nudny to olewam te zajęcia i tylko pójdę na praktyczne ćwiczenia z kąpieli noworodka. Ps. Polecam na youtube kanał mama lama gdzie 2 fajne dziewczyny opowiadaja o swoich ciążach, porodach, połogu i wychowaniu - duzo wiedzy w praktyce przekazanych w fajny i przystepny sposob.
 
reklama
Hej dziewczyny, mój mały był do 24 tygodnia główkowo ułożony i czułam bardzo mocno jak mi główką uderzał w pęcherz i ruchy bardzo nisko odczuwałam. Od 24 był ułożony miednicowo a teraz mam wrażenie że leży poprzecznie bo kopniaki czuje na wysokości pępka i raz z lewej a raz z prawej. Wizyta dopiero 4 listopada a ja najchetniej już bym podejrzała jak on się tam ułożył;)
Wczoraj byłam na pierwszych zajeciach w szkole rodzenia, miałam wykład o porodzie z lekarzem ale nic ciekawego sie nie dowiedziałam, sucha teoria na slajdach;/ dziś kolejne podejście robię bo bedzie temat laktacji, jak będzie nudny to olewam te zajęcia i tylko pójdę na praktyczne ćwiczenia z kąpieli noworodka. Ps. Polecam na youtube kanał mama lama gdzie 2 fajne dziewczyny opowiadaja o swoich ciążach, porodach, połogu i wychowaniu - duzo wiedzy w praktyce przekazanych w fajny i przystepny sposob.


o widzisz, dobrze , że mówisz.... ja u siebie nie mam szkoły rodzenia, chciałam jexdzic 80km do szpitala w którym bede rodzić ale stwierdziłam, że to bez sensu 300zł plus koszty dojazdu a już za kołkiem się nie czuje na takie trasy pewnie. A w sieci pełno informacji
 
Hej dziewczyny :) Ja od rana jakąś pełna energii aż mnie to dziwi. Posprzatalam, poszłam na spacer i do Rossmanna. Ale myślałam że już nie wrócę. Taki miałam ucisk na pęcherz że szok. Myślałam że się normalnie posiusiam :sorry2: Pogoda fantastyczna! Oby jak najdłużej się taka utrzymała. Dziś mam wizytę u gina o 16.30 zobaczę co tam słychać u synusia . Tak się wierci w brzuchu że widać normalnie przez bluzkę... Cały brzuch mi lata :D
 
Panie w zabiegowym stwierdziły że muszę codziennie rano mieżyć cukier na czczo bo wyszedł za wysoki i jak pójdę do lekarza to zeby insuliny nie dostać. I dzień zaczynam od pomiaru
A ile miałaś? Ja ten sam problem mam z cukrem na czczo... Niestety u mnie raczej bez insuliny się nie obejdzie bo dieta i ruch nic nie dają... Za tydzień mam wizytę u diabetologa i na 100 % dostanę insulinę
 
A ile miałaś? Ja ten sam problem mam z cukrem na czczo... Niestety u mnie raczej bez insuliny się nie obejdzie bo dieta i ruch nic nie dają... Za tydzień mam wizytę u diabetologa i na 100 % dostanę insulinę
U mnie od czerwca na czczo wyższy. Juz biore 42 j nocnej insuliny. Ale cuz daje rade. Dr mowil ze spokojnie do 70 mozna dobic. Bralam insulatard a teraz zwykla dlugodzialajaca N. Polecam zaczac od insulatardu droższy, lecz jest to lek jowszej generacji, u nas na kch używamy, ale nam nie niezbyt dzialal do 30 j na dobe polecam go .
 
reklama
Do góry