reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
a co do wielkości brzuszka to w porównaniu z poprzednimi ciążami wyglądam jakbym była w 7 miesiącu. na wadze od początku ciąży +3,5 kg. Waze 63,5kg przy wzroście 170cm.
 
reklama
Powodzenia na wizytach! Aż 3 połówkowe dzisiaj, super. [emoji846]

@Ann90 moja dentystka poleca jednak szczoteczkę elektryczną, normalną zbyt łatwo podrażnić dziąsła.
Ja mam od zawsze problem z dziąsłami i odsłaniającymi się szyjkami zębów, ale delikatne używanie szczoteczki elektrycznej, nić dentystyczna plus płyn do płukania i jakoś daję radę.

Nie martw się na zapas! Ty już miałaś połówkowe?
Brak brzucha to po prostu mocne mięśnie i brak wzdęć - ciesz się!
Mój z rana jest płaski, a jak coś zjem to od razu go wywala, to wcale nie jest przyjemne, do tego ja wiem, że to nie dziecko tylko jelita, niestety.
 
melduje się po wizycie:)
Na 100% CORECZKA- będzie moja 2 KSIĘŻNICZKA, SYNUS tez już jest ( hihi przewaga BAB w domu będzie;), dziewczyny górą). Mała waży 400 g, na tym etapie na usg wszystko ok ( serduszko i inne narządy ok), szyjka na usg ok ( bo tam mi nie zaglądał), wyniki ok. Musze zmienić witaminy gin stwierdził ze njlepsze femibion lub te dha mama z witaminami jakies nowe- bo sa sprawdzone przez towarzystwo gin w sprawie wchlanialnosci niektóre nie sa, wiec zaraz lece do apteki po femibion natal plus. Miesniak pozostal taki jak poprzednio.
Trzymam kciuki za pozostale wizytujące. samych dobrych informacji.
P.S. mam spokoj ze schizami na dwa/trzy dni potem znow się zacznie;)
Kolejna wiyta 11.09.2017
Gratuluję córeczki :) super, że wszystko dobrze, takie wizyty muszą być bardzo uskrzydlające :)


Odnośnie witamin - jakie dokładnie bierzecie na tym etapie ciązy? czy to są jakieś kompleksy witamin?

Ja biorę wszystko oddzielnie bo tak zalecił mi lekarz. Kwas foliowy, wit d3, jod na receptę i kwasy dha z alg. Teraz zaczęłam się zastanawiać czy to może nie za mało?
 
melduje się po wizycie:)
Na 100% CORECZKA- będzie moja 2 KSIĘŻNICZKA, SYNUS tez już jest ( hihi przewaga BAB w domu będzie;), dziewczyny górą). Mała waży 400 g, na tym etapie na usg wszystko ok ( serduszko i inne narządy ok), szyjka na usg ok ( bo tam mi nie zaglądał), wyniki ok. Musze zmienić witaminy gin stwierdził ze njlepsze femibion lub te dha mama z witaminami jakies nowe- bo sa sprawdzone przez towarzystwo gin w sprawie wchlanialnosci niektóre nie sa, wiec zaraz lece do apteki po femibion natal plus. Miesniak pozostal taki jak poprzednio.
Trzymam kciuki za pozostale wizytujące. samych dobrych informacji.
P.S. mam spokoj ze schizami na dwa/trzy dni potem znow się zacznie;)
Kolejna wiyta 11.09.2017

Super że wszystko ok. :wink: gratuluję córeczki.
 
Witajcie w poniedzialek! :-)

Weekend minal w rozjazdach wiec tylko was podczytywalam czasem.
Powodzenia na wizytach dzis i gratulacje jednoczesnie :-)

Moj brzuszek tez juz wypchnelo wiec widac troche te ciaze, dzidziolka juz czuje codziennie :-) ale gdy wolam meza i przyklada reke to mowi ze nie czuje buuu.
Co do witamin to ja biore femibion 2 i od razu polecam kupowac w internecie bo w stacjonarnych aptekach wychodzi duuuuzo drozej.
 
U mnie niestety tylko bulgoty w jelitach, a nie motylki czy smyranie.
Ale czekam cierpliwie nawet i do 22 tygodnia.

Od tych okropnych wzdęć, które mi powiększają brzuch na 6 miesiąc, widzę już pierwsze rozstępy na brzuchu. [emoji57]
A wzdęcia mam ostatnio ogromne po jakichkolwiek roślinach strączkowych (a zawsze jadłam ich sporo, bo nie jem mięsa).
I co tu teraz białkowego jeść?
Są tu jeszcze jakieś dziewczyny wege?

Z zachcianek mam ostatnio fazę na... surową marchewkę, wcinam po kilka dziennie, ale na samej marchewce nie wyżyję.
Cześć Kejka :) ja nie jem mięsa. I niestety mam duży niedobór białka, bylam u dietetyczki i czekam na konkretne zalecenia, by bilans się zgadzał. Tymczasem dozywiam się nutri odżywkami dla pacjentów onkologicznych... Brzmi strasznie, ale ubywa mi wagi.

@Picadilly Cześć, ja też jestem z Warszawy :)
 
Nie wiem czy Sachol można w ciąży? W ciąży dziąsła sa osłabione[emoji53]

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
Oj, sachol.na alkoholu. Najlepiej trascodent albo baikadent, a jeśli masz osady to czasu wizyty elugel.

I zdjęcie osadów obowiązkowo!

Polecam Wam szczoteczki Curaprox, są naprawdę bardzo dobre. Do kupienia w aptekach.
Z elektrycznych soniczne :)
 
Ostatnia edycja:
Ja już po wizycie ;) dzidzia waży 157g, nie chciała się obrócić;p ale chyba z chłopca będzie dziewczyna, polowkowe wszystko rozstrzygną;)
Szyjka długa, mówiła że nie mam się czym martwić, że widocznie bolał mnie brzuch przez rozciągająca macie i wiezadla. Ale mówi że zawsze mam dzwonić jak by mnie coś niepokoilo.
Tsh spadlo ale ft4 wyższe więc eutyrox 50g.
Usg polowkowe 11.09 ;)
Ps. Teraz będę rozkminiac imiona dla dziewczynki ;)
 
reklama
Cześć Kejka :) ja nie jem mięsa. I niestety mam duży niedobór białka, bylam u dietetyczki i czekam na konkretne zalecenia, by bilans się zgadzał. Tymczasem dozywiam się nutri odżywkami dla pacjentów onkologicznych... Brzmi strasznie, ale ubywa mi wagi.

@Picadilly Cześć, ja też jestem z Warszawy :)

Cześć Veronique!
Fajnie, że też jesteś wegetarianką.
Mi wagi nie ubywa, ale też i nie przybywa zbyt dużo.
Ciekawa jestem co Ci zaleci dietetyczka, bo jak byłam u mojego lekarza zapomniałam go o to zapytać (tutaj do dietetyka potrzebne skierowanie).
Brakuje mi pomysłów co wkomponować w dietę, żeby więcej białka spożywać. A po przeróżnych fasolkach, soczewicy itp mam bardzo bolesne wzdęcia. Nawet po małej ilości.
 
Do góry