reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
reklama
Dziewczyny... idzie jesień [emoji16]
Czuje po kościach już [emoji3]
Przydalyby się jakieś cieplejsze ciuchy. Macie jakiś sklep albo sprzedajacego na allegro z fajnymi sweterkami? Tak żeby się zmieścić z brzuszkami ?

Nie mogę tak też latać po sklepach i szukać szukać szukać... [emoji58]
 
Ja mam wynik tsh ponad norme podana na karcie. Martwie sie tym, bo dostalam lekarstwo, ktore lykam od paru dni, poza tym znalazlam info w necie, ze dla kobiet w ciazy ta norma jest jeszcze nizsza... Oczytalam sie oczywiscie strasznych rzeczy o dzieciach urodzonych przy niedoczynnosci, az glowa mi spuchla. Na usg wszystko wychodzi ladnie i oby tak dalej. Mam aktywne dni, zalatwianie spraw, wczoraj dluga wycieczke. Za to w nocy straszne koszmary, o ktorych nawet nie bede tu pisac. Mimo iz u nas toczy sie wszystko jak trzeba, to wewnetrznie czuje dziwny niepokoj i nie mam nastroju. Nie pokazuje tego i robie wszystko tak, jak dotychczas. Dzis zrobilam sobie troche babskich zakupow, bo niedawno byla wyplata, ale tez jakos tak bez szalu. Faceci maja kryzys wieku sredniego, a ja chyba kryzys polowkowo-ciazowy.
A jaki wynik??? Co bierzesz ?
 
4,9 i dostałam Euthyrox 50. Ty takze masz niedoczynnosc? Jaki wynik? Zaluje, ze tak pozno to badanie zostalo mi zlecone. Pierwszy lekarz chyba jednak mnie olal (a sprawial dobre wrazenie), nie zalozyl mi karty ciazy, ani nie wystawil mi zwolnienia gdy mialam plamienia. Zmienilam doktorke, ona wystawila mi to na skierowanie od razu. Ale dla mnie to jednak pozno, bo lek zaczelam przyjmowac po 18 tygodniu, a podobno najwazniejsze jest aby brac go wlasnie do 18 tygodnia. Kontrola tsh na poczatku sierpnia, jesli bedzie sie pogarszac - endokrynolog. Ciekawe gdzie ja sie teraz dostane i ile bede czekac na wizyte.
Faktycznie wynik wysoki.
Ale pewnie niepotrzebnie się martwisz skoro bobo zdrowo rośnie [emoji8]
 
4,9 i dostałam Euthyrox 50. Ty takze masz niedoczynnosc? Jaki wynik? Zaluje, ze tak pozno to badanie zostalo mi zlecone. Pierwszy lekarz chyba jednak mnie olal (a sprawial dobre wrazenie), nie zalozyl mi karty ciazy, ani nie wystawil mi zwolnienia gdy mialam plamienia. Zmienilam doktorke, ona wystawila mi to na skierowanie od razu. Ale dla mnie to jednak pozno, bo lek zaczelam przyjmowac po 18 tygodniu, a podobno najwazniejsze jest aby brac go wlasnie do 18 tygodnia. Kontrola tsh na poczatku sierpnia, jesli bedzie sie pogarszac - endokrynolog. Ciekawe gdzie ja sie teraz dostane i ile bede czekac na wizyte.

Tak.
To dobra dawka, mi po miesiącu brania eutyroxu z prawie 4 spadlo do 2.
Tylko tsh robiłaś ? Dobrze by było zrobić cały pakiet, przynajmniej jeszcze ft3 i ft4.
Ten pierwszy lekarz to jakiś... No nie powiem co....
Spokojnie ! Ważne że zaczęłaś brać. I nie czytaj nic w Internecie !
Dzidzi się rozwija dobrze to najważniejsze ;)
 
Moja mama robila tsh w ciazy kilka razy i za kazdym wychodzily jej jakies kosmiczne wartosci (raz w jedna, raz w druga strone). Wkurzyla sie i dala sobie spokoj. Kazala mi tego w ogole nie brac pod uwage, bo jak sama stwierdzila, ja urodzilam sie "super" wiec wynik o niczym nie swiadczy i niczego nie przesadza. I wiecie co? Wcale mnie to nie uspokoilo.
1502891407-aaaaaa.png

Weź takie zaświadczenie i staraj się zapisać gdzieś ;)
Wi3m że może nie być kolorowo z zapisami ale musimy o swoje walczyć
 
Wiem o tym od paru dni i po prostu jestem tym przybita, mam koszmary. Dwa takie umysly, leb na karku, rodzice wspaniali, a nasze dziecko mialoby byc opoznione w rozwoju? Bo takie informacje podaja w necie i na takie tematy sie rozpisuja. Zalamka jakas. A moze ja rzeczywiscie mam cos nie tak z glowa, ze tak okropnie sie tym przejmuje? Jak to mowia, hormony w ciazy szaleja, nie wiem jakie bylo to tsh przed ciaza, przeciez zadnych objawow niedoczynnosci nie mialam, a troche ich przeciez jest. Wsluchuje sie w swoj organizm, znam siebie i podejrzewalabym cos na pewno. Ide sobie poplakac.
Kochana daj spokój [emoji8] Na pewno wszystko jest w jak najlepszym porządku! Nie myśl tak... - poza tym nie czytaj w Internecie nic.
 
reklama
Wiem o tym od paru dni i po prostu jestem tym przybita, mam koszmary. Dwa takie umysly, leb na karku, rodzice wspaniali, a nasze dziecko mialoby byc opoznione w rozwoju? Bo takie informacje podaja w necie i na takie tematy sie rozpisuja. Zalamka jakas. A moze ja rzeczywiscie mam cos nie tak z glowa, ze tak okropnie sie tym przejmuje? Jak to mowia, hormony w ciazy szaleja, nie wiem jakie bylo to tsh przed ciaza, przeciez zadnych objawow niedoczynnosci nie mialam, a troche ich przeciez jest. Wsluchuje sie w swoj organizm, znam siebie i podejrzewalabym cos na pewno. Ide sobie poplakac.
No właśnie szaleją !!
Może dopiero teraz tak ci podskoczylo ! Ważne że zareagowalas. Wiesz ile kobiet się z tym zmaga w ciąży??
Mnóstwo!
I wszystko jest dobrze ;)
Pomysl że nerwy nie wpływają pozytywnie na dzidzi.
 
Do góry