reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

@GossipGirl pierwsze słyszę że trzeba podać położna środowiskowa. przychodni rejonowej też chyba jako tako nie ma.tzn u mnie po prostu wybierasz sobie przychodnie która Ci pasuje i tam się zapisujesz.ja np mam w innym mieście przychodnie.gdy urodziłam syna 1.5roku temu i go tam zqpisywalam wtedy powiedziano mi o położnej która przyjdzie do mnie do domu i czy chce.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
W szpitalu powiedzieli mi, że trzeba przy przyjęciu podać dane położnej i przychodni, ale dopytam następnym razem jak tam będę na zajęciach szkoły rodzenia, czy nie wystarczy samo wskazanie przychodni.
 
W szpitalu powiedzieli mi, że trzeba przy przyjęciu podać dane położnej i przychodni, ale dopytam następnym razem jak tam będę na zajęciach szkoły rodzenia, czy nie wystarczy samo wskazanie przychodni.
może każdy szpital ma jakieś swoje zwyczaje w każdym razie ja o tym nie słyszałam.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny,
podczytuję Was ostatnio i chyba czas się przywitać :) Mam termin na 18 stycznia i spodziewam się córeczki, małej Jagódki.

Co do szkoły rodzenia to zostały mi już tylko 2 spotkania, ale już coraz ciężej wysiedzieć tam 1,5 czy 2 h,więc sobie nie wyobrażam szkoły w 8 czy 9 miesiącu. Zazwyczaj zapisy są od 25 tygodnia. A sama szkoła rodzenia bardzo potrzebna ;)
Niestety czasami teoria rozija się z praktyką - np. w szkole opowiadają jak korzystne są pozycje wertykalne, a na oddziale okazuje się, że położna umie odbierać poród tylko klasycznie, a więc wygodnie dla personelu, a nie dla rodzącej i dziecka...
 
Ja przy pierwszym porodzie bylam caly czas aktywna. Polozne proponowaly mi pilke, krzeselko porodowe itp i dopiero w ostatniej fazie juz przy samym parciu sie polozylam a w zasadzie to bylam tak na pol lezaco. Wiec wydaje mi sie ze to zalezy od personelu i od tego na kogo sie trafi. Ja akurat trafilam bardzo fajnie.
 
@ani_82 witamy :)

Ja mam powiedziane że przy moich biodrach i miednicy (Bóle) powinnam rodzić najlepiej na czworaka... jestem w UK więc możliwość jak najbardziej jest ale mam obawy że przy moim nadciśnieniu będe uziemiona w pozycji na plecach na samą końcówkę. ;)
 
Cześć dziewczyny. Wieki tu nie pisałam, ale nie miałam do tego głowy.
U mnie i dzidzi wszystko w porządku. Choć do 20 tc byłam przekonana , że będzie to synek, okazało się, że urodzę małą księżniczkę. Z czego jestem bardzo zadowolona :-D
Teraz jestem w trakcie przeprowadzki. Przenosimy się z moim W do moich rodziców, czym jestem przerażona, bo trzeba będzie wykończyć mieszkanie, a do tego jest potrzebne mnóstwo czasu, pracy i pieniędzy. Ale staram się myśleć pozytywnie :-)
 
reklama
Do góry