reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

@apap ja też słyszałam od swojej położnej że nadmiar witamin może spowodować większą masę urodzeniową a co za tym idzie większą szansę na cesarkę. W pierwszej ciąży witaminy zaczęłam brać chyba dopiero w ostatnim miesiącu ciąży kiedy wyniki krwi były już takie słabsze, a wcześniej wystarczały witaminy z pożywienia bo starałam się zdrowo odżywiać. Teraz też póki co żadnych witamin nie biorę bo wyniki ok.

@Czoperka Jak mi zaczęła spadać hemoglobina to podczytałam Twój sposób, wykarczowałam pokrzywę z ogrodu, piłam herbatkę i po m-cu wyniki się poprawiły. :laugh2:
 
reklama
Cześć dziewczyny!

My po weselu:) było całkiem fajnie, troche potanczylismy i po północy sie zwinelismy. Dzis jeszcze poprawiny i niedawno wróciliśmy do domku.

Cos sie kiepsko czuje, ale mam nadzieje, ze to tylko ze zmęczenia i jutro juz bedzie ok. Choroba, to ostatnia rzecz, ktora mi teraz potrzebna:/

Ja tez biorę pregna plus co drugi dzień i magnez dla kobiet w ciazy codziennie.

Dziewczyny, ktore juz karmiły, używaliście moze nakładek na sutki do karmienia? Chciałabym sobie zakupić, bo mam dość małe, ale nie wiem kompletnie ktore...:|
@malwi86, współczuje Ci tych wszystkich dolegliwości i trzymam mocno kciuki za Ciebie![emoji110]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Super ze impreza udana,ja nakladek nie uzywalam ale też mysle o zakupie jednej czy dwoch par, jak sie nie sprawdza trudno. Mysle też o kupnie lanoliny do sutków ktoś, cos wie na ten temat?
 
@aniay ja również dopisałam się do listy mam styczniowych i będę cierpliwie czekać na opinię dziewczyn odnośnie przyjęcia do zamkniętego ;) jeśli chodzi o kwestie kp i kupna laktatora to mi się bardzo przydał szczególnie na samym początku kiedy synuś nie chciał/nie umiał złapać jednej piersi i zaczęły mi się robić bolące zastoje :baffled: Trwało to jakieś dwa tygodnie, a potem już z powodzeniem karmiliśmy się w sumie 14,5 m-ca. :biggrin2:
 
@Marcje ja kupowałam na początku choć jak się okazało w ogóle nie były potrzebne więc kasa wydana bez sensu. Ale pani w aptece pytała o wagę dziecka więc to raczej zależy od dziecka a nie od naszych gabarytów.
 
Witajcie nowe dziewczyny!

Ciężko mi nadrobić tyle stron, zwłaszcza że przez weekend nie miałam dostępu do kompa.

Prymulka, to cieszę się :)

Marcje, ja miałam Avent, ale dziewczyny chyba polecały Medelę?

Ja też kupuję lanolinę, bo jest naturalna i nie trzeba tak się spinać w porządnym myciem sutków przed karmieniem.
 
ja też słyszałam że lanolina najlepsza jest. co do witamin to mój lekarz też mówił że od nadmiaru witamin dziecko będzie większe ale od nadmiaru a nie od brania. ja biorę mama dha. na opakowaniu jest ze trzeba brać 2razy dziennie lekarz stwierdził że przy dobrych wynikach krwi raz dziennie wystarczy.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja używam Prenatal dha, magne B6 i tradyferon bodajrze - żelazo w tabletkach. Wkładki kupiłam madeli, ale szczerze mówiąc tylko dla tego, że były w promocji. Przy poprzednich dzieciakach nie miałam problemu z przystawianiem czy sutkami, raczej z brakiem pokarmu...
 
reklama
@malwi86 kciuki za wyjście ze szpitala.

Ja biorę teraz Mama aktiv. Trochę Femibion 2 plus magne b6.
Wszyscy trąbią że od witamin dzieci większe rosną. Ja tam uważam, że to genetyka gra główną rolę. U mnie w rodzinie duże dzieci się rodziły to i moj syn był duży przy urodzeniu.
Znajoma ze szkoły rodzenia urodziła córeczkę 2,5 kg i mówiła, że to u nich rodzinne. Brzuszek na 3 tyg przed porodem miała chyba taki jak ja teraz.
@Marcje super, ze impreza się udała. Teraz wypoczywaj.

Nakładki polecam z firmy Medela. Bardzo miękki i cienki silikon. Ja miałam płaskie sutki i zanim się wyciągnęły nakładki nam dużo pomogły przy kp.
Aventu bardzo sztywne, bodajże Lovi podobne w kształcie do Medeli ale dużo twardsze. Mi od razu położna w szpitalu powiedziała, żebym kupiła nakładki bo dziecko nie ma jak złapać sutka.
 
Do góry