reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Dziewczyny te co maja dzieci
Ciekawa jestem teori czy jak sie stara przed owu to dziewczynka a jak w owulacje to chłopczyk??


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Moim rodzicom sprawdziło się trzy razy, w pierwsej ciąży (straconej) miała być dziewczynka i ja miałam być dziewczynka i byłam a po trzech atach chłopak też trafiony.

Z tego samego powodu podejrzewam chłopczyka u siebie.

ETA: @ankamaz na super lekarza młodego trafiłam, zrobił mi zestaw badań i posłuchał moich próśb co do leków, i jeszcze na diagnoze nadciśnienia chce mnie wysłać do manchesteru (wiem że to nic nie da bo w polsce też diagnozowali ale liczą się dobre chęci.

Ja dziś umieram. Takiej akcji jak dzisiaj to mi żołądek jeszcze nie odstawiał. Wszysko wraca. A żołądek boli jakby wrzody mi sie uruchomiły.
Nie mam już siły.
 
reklama
Brzusio gratuluję wizyty i córeczki:)ciekawe czy te wszystkie prognozy lekarzy się potwierdza w późniejszym etapie ciąży:)
Martyna mdłości to jest masakra,mi już troszkę odpuszcza ale dalej mam takie momenty ze nagle mnie bierze i witam się z kibelkiem.
Co do płci to w pierwszej ciąży zaszlam w dzień owu i urodził sie chłopiec:)
 
Gratuluje brzusio :*

Ja mam teraz tydzien nerwówki do usg bo chodziłam z tym cholerstwem chwile :/ puścili mnie do domu tylko ze względu na to ze mam komplet badań z pl i maja niby bezpieczny antybiotyk doustny (trafiłam na Polska panią doktor) za tydz kolejny posiew czy udało sie to wytłuc. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Bedzie dobrze najważniejsze ze zaczęłaś juz to dziadostwo leczyć.
 
Brzusio gratuluję wizyty i córeczki:)ciekawe czy te wszystkie prognozy lekarzy się potwierdza w późniejszym etapie ciąży:)
Martyna mdłości to jest masakra,mi już troszkę odpuszcza ale dalej mam takie momenty ze nagle mnie bierze i witam się z kibelkiem.
Co do płci to w pierwszej ciąży zaszlam w dzień owu i urodził sie chłopiec:)
Ja tez tak mam ze mdłości mi jyz przeszly ale są momenty ze jak cos mi zaleci pod nos to mnie podciąga ze hej:)myślisz ze to za wcześnie na takie prognozy co do plci?mnie tez to zdziwilo ze na tym etapie na 90%:)
 
mi w pierwszej ciąży lekarz powiedział że na 70 % chłopak ale to taki lekarz który zazwyczaj mówi już na genetycznym usg. z kolei ten lekarz co teraz do niego chodzę to jest bardzo ostrozny w sumie we wszystkim i do określania plci też ma takie podejscie że mówi jak wie na 100% mi się wydaje że teraz na moim usg też już wiedział takie mieliśmy z moim odczucie ale po prostu z zasady nie mowil.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
BubblesGirl, nie strasz, że tyle czasu schodzi z tymi papierzyskami. Bo my chcemy załatwić to szybko. Dom też - zamawiamy mały 35m2, na zgłoszenie - coś takiego Link do: Moduł Churchill 1XL (34,95 m2) Choć wiem, że większość z Was nie wyobraża sobie mieszkać w czymś tak małym z dwójką dzieci ;)) Ale my chcemy szybko się wprowadzić i niedużym nakładem finansowym. Nie jesteśmy też pewni czy ta działka to dobry wybór, a taki domek zawsze możemy przewieźć na inną. A jeśli nam się spodoba to za parę lat dołączymy do niego drugi taki moduł i będzie 70m2. ALe tak czy siak będziemy się wspierać :D
MartynaM, ja w pierwszej ciąży poznałam płeć w 14 tc, teraz zobaczymy. I dołączam się do pytania o wózek/dostawke, u nas taka sama różnica wieku. Mam co prawda przyczepkę, która może służyć za wózek 2-osobowy, ale noworodkowi raczej nie będzie tam wygodnie. W ogóle można dokupić taką dostawkę do każdego wózka? U mnie od początku wielkich mdłości nie było. Czasem na wieczór, po obfitej kolacji, ale bez tragedii, bez wymiotów.
Brzusio, gratulacje! będą się dziewczyny razem bawić ;)
Maryqska, teoretycznie jest wtedy większa szansa, bo żeńskie plemniki są bardziej wytrzymałe, więc najczęściej one dotrwają do owu, a z kolei jak się strzeli w owulację lub po to wygrywają męskie bo są szybsze. Ale to tylko statystyka. Moja kuzynka próbowała po owu (na chłopaka) i mają dziewczynę więc reguły nie ma ;)
 
gdzieś czytałam że owszem jest tak ze jedne są szybsze drugie wolniejsze ale to który dotrze jest jeszcze zależne od wielu innych czynników dlatego ta metoda nie jest doskonała.nawet chyba jakieś książki powstały o planowaniu płci. może się skuszę do zakupu przed trzecim bo teraz mi dwukrotnie za szybko poszło nie zdążyłam się rozkrecic ;)

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. A w jakim czasie załapałas toxo? Mi wyszło w badaniach że w ostatnich 3 miesiącach. Czy będziesz robić jakieś dodatkowe badania czy płód się zaraził? Ja panikę bo mój lekarz mało mówi a to co sama próbuje doczytac trochę mnie przeraża....

Jestem pod opieką PChZ Igg IgM mam +, a awidność na pograniczu (ani niska ani wysoka) więc ciężko określić kiedy zarażenie było. Mam brać leki i we wrześniu powtórzyć badania.
Moja gin mówiła żeby się nie martwić nawet jak zakażenie wyjdzie w ostatnich 3 miesiącach bo jest bardzo mały procent że do zakazenia płodu dojdzie i że w ostatnim czasie miała kilka dziewczyn chorych i wszystko dobrze się skończyło. Przed wizytą u niej przez dwa tygodnie myślałam że oszaleje, ale jakoś mnie uspokoiła tymi słowami i bardzo się nie stresuję. Miałam usg genetyczne wszystko w jak najlepszym porządku sie rozwija, więc myśle że dodatkowo nic nie będę robić ponad program chyba ze mnie skieruja. Trzeba być dobrej myśli i tego sie trzymam :) życzę Ci wszystkiego dobrego i nie zamartwiaj się:)
 
Martyna, haha to samo u nas :D zarówno z pierwszym jak i z drugim poszło szybko... nawet nie wiemy dokładnie kiedy :p może przy trzecim spróbujemy z tym planowaniem płci :D

A jeszcze co do kolorów wyprawki i ciuchów to ja mam awersję zarówno do mdłych chłopięcych błękitów jak i do księżniczkowych różów i jak się da to omijam te dwa kolory z daleka ;) więc znajomość płci nie robi mi różnicy.
 
reklama
Brzusio gratuluje dobrych wiesci:) no to beda siostrzyczki:D

HappyBabyMama haha no niezle, nie dziwie sie, ze mialyscie potem ubaw:-) a swoja droga to mnie tez wkurza takie glupie gadanie://

Kolorowa no to oby lek szybko podzialal! Trzymam kciuki, zeby nastepne wyniki juz byly ok:tak:

Maryqska u mnie synkiem sie sprawdzilo, "stworzony" centralnie w owulke i jest chlopak, teraz 3 dni przed, wiec wychodziloby, ze wieksze szanse na corke u nas, no ale zobaczymy:)

Ankamaz glowa do gory i odganiaj zle mysli:)

Czoperka my trafilismy akurat na ten durny przepis o gruntach, ktory wszedl od 1 maja, a potrzebowalismy papierek ze starostwa i tam tyle zeszlo:/ u was moze juz ten boom minal i pojdzie sprawniej:tak: a jaka dzialeczka? Jejku ja mam projekt 145 m2 uzytkowej plus prawie 24 m garaz i sie obawiam czy nie maly, bede z zainteresowaniem sledzic wasza budowe:D z tego co mi sie wydaje sa takie uniwersalne dostawki, ktore bedzie mozna do kazdego wozka dopasowac:tak: jak cos ciekawego znajde to podrzuce link:)





Napisane na LG-P710 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry