reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Brzusio nie wiem sama czy za wcześnie,tak się zastanawiam poprostu bo dużo dziewczyn pisze o pomyłkach.
U mnie lekarz powiedział ze wydaje mu się ze chłopczyk ale tak bez przekonania dlatego ciekawe ile z tych prognoz się potwierdzi.
Kurcze jak juz lekarze płeć podają to zaczynam wierzyć że to się dzieje naprawdę,ze jestem w ciąży :szok:
 
reklama
Dziekuje za przyjecie. Jeszcze troszke sie gubie kto jest kto bo sporo tu ciezarowek.

Ktos mial problem z plesniawkami, w pierwszej ciazy mialam afty - lekarka powiedziala aby stosowac Aphtin (czy jakos tak) ale mysle ze najlepiej zapytac lekarza i nie kombinowac nic na wlasna reke, zeby nie zaszkodzic.

Jutro mam prenatalne 13 tc+ 1. I w poprzedniej ciazy tez mialam stresik z tego powodu. Ale mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku.
Mam juz synusia wiec z jednej strony chcialabym corcie (aby wyrownac liczbe dziurawcow) ale z drugiej... u meza w rodzinie od 3 pokolen nie ma dziewczynki. Ani jednej.... Wiec chyba nikla szansa. Poza tym mam cale mnostwo chlopaczkowych ciuszkow.
I wiecie co? Dla chlopcow chyba latwiej kuoic rzeczy roznokolorowe, bo dla dziewczynek glownie roz, fiolet lub krem.

Termin mam na 8.01. Moj maz ma urodziny 15.01 wiec fajnie byloby mu urodzic dzieciatko w jego urodziny. Pierwszy synek mial sie urodzic 8.09. a urodzil sie 12.09 - w moje urodziny.

Mi osobiscie ginekolozka zalecila unikanie dzieci,szpitali i ogolnie ognisk chorob zwlaszcza do konca pierwszego trymestru (trudna rzecz gdy sie jest mama przedszkolaka)

W przypadku planowania plci - jedne plemniki sa szybsze (chyba meskie) a zenskie wytrzymalsze. Aczkolwiek mysle ze nie ma reguly. W pewnych rodzinach rodza sie wylacznie corki lub tylko synowie.
 
Bubbles, z małym domkiem to długa historia, najpierw chcieliśmy w ogóle kupić działkę rolną żeby zminimalizować koszty jak się da, ale weszły przepisy, zresztą to wszystko nie jest takie proste w prawie polskim. Ale tak się wkręcilismy w te małe domki, zaczeliśmy oglądać serial Tiny House Nation :D i teraz serio, chcemy pozbyć się sterty gratów i mieć tylko to co nam potrzebne :) poza tym inną opcją jest wynajem jakiegoś bylejakiego mieszkania na blokowisku i płacenia miesięcznego haraczu 1,5 tys. To ja już wolę małe gniazdko z tarasem, ogrodem i trawnikiem :D a działkę kupujemy budowlaną, ok 20 arów. A Wy? Dom pater + poddasze czy jakaś inna kombinacja? Murowany czy szkieletowy? A może jakiś eko gliniany z wełną konopną? :D
Shaer, witaj w klubie! mam chłopaka i chciałabym dziewczynkę dla wyrównania sił, ale szansa mała, bo mąż ma 3 braci, jeden z braci ma dwóch synów, no i my syna... żadnej dziewuszki. Ale co tam, jak będzie drugi chłopak to wszystko już mam. Będą się razem bawić koparkami ;) A termin mam dzień po Tobie :)
 
Czoperka to u nas odwrotnie, duzy dom a mala dzialeczka, bo tylko 7,5 ara, ale pod samym miastem, wiec nie dosc, ze cena kosmos to jeszcze znalezc wieksze ciezko:/ a dom murowany, projekt Z92 GL z pracowni Z500, o taki:
Link do: Projekt domu Z92 GL 145 m2 | extradom
Fajne macie podejscie, ja bym sie nie zmiescila na bank, w naszym mieszkaniu 50 m, z trzema pokojami ledwo wszystko upycham:O ale ja to maniak sprzetow kuchennych i ciuchow:p a wy to takie wolne ptaki, zawsze sie bedziecie mogli przeniesc w inne miejsce, ciekawie:tak:
 
Ostatnia edycja:
Bubbles, ładny dom, moi rodzice mają podobną bryłę. No widzisz, a my teraz mamy mieszkanie 60 m2 i przenosimy się do niecałych 35 m2, a rodzina nam się powiększa :D trochę szalone nie? :p
 
Czoperka
Ja wiele dalabym za malutki domek.100metrow to maks. Duzy dom to duzo sprzatania i wysokie rachunki, wole za zaoszczedzona kase gdzieswyjechac. W tej chwili mieszkam w mieszkaniu,ktore najchetniej... bym spalila. I nie moge sie doczekac dnia, kiedy sie z niego wyniose. A mialo byc tak pieknie.... wlasne ,,"M"..
 
Czoperka ale czadowy ten domek,nie wiedziałam że takie istnieją:szok:ciężko mi sobie wyobrazić go w rzeczywistości ale wyglada mega fajnie na projekcie.
Shaer witaj na styczniowkach,czemu aż tak swojego mieszkania nie znosisz?
 
Czoperka ja chyba bym sie tez nie zmieściła
W sensie lubie miec wszystko zorganizowane w domu, poukładane, gdzies te nasze graty trzeba pochować, a aż tak wiele bie mamy,
Ale sie zbiera to rowery nasze plus dziecka itd., zastanawiam sie ile to jest 35m2?? Dwa pokoje ?? Trzy


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czoperka fajny projekt
Tak naprawde w sypialni duzo sie nie spędza czasu
Najwiecej to miejsca dla dziecka do zabawy i jakas piwnica pochować rzeczy


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry