reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

A mi sie system w Holandii nie podoba. Jestem juz w 9 tygodniu a mi nawet podstawowych badan krwi nie zrobili.
Pierwsza panstwowa wizyte mam dopiero w 10tc i gdyby nie to, ze poszlam prywatnie to do tej pory bym nie wiedziala, czy w ogole ciaza sie rozwija.


9tc [emoji7]
 
reklama
A mi sie system w Holandii nie podoba. Jestem juz w 9 tygodniu a mi nawet podstawowych badan krwi nie zrobili.
Pierwsza panstwowa wizyte mam dopiero w 10tc i gdyby nie to, ze poszlam prywatnie to do tej pory bym nie wiedziala, czy w ogole ciaza sie rozwija.

Nawet bety nie robia, ja o swoja jedna bede prosilam sie rodzinnego no i laskawie dala skierowanie i to chyba tylko dlatego zebym sie odczepila :/





9tc [emoji7]
 
a następna sprawa...byliśmy dzisiaj z mężem przez pól dnia sami w domu i trochę poszaleliśmy :rofl2: ;) ...ogólnie to sama miałam taką ochotę na seks jak nigdy od początku ciąży hehe :-p no i później gdy brałam prysznic zauważyłam przez moment odrobinę zabarwionej na różowo wody gdy na chwilę kucnęłam...ale później nic i jak do tej pory też nic...przestraszyłam się przez chwilę ... czy myślicie, że to jakieś uszkodzenie ścianki mogło być? w końcu jesteśmy teraz szczególnie ukrwione i delikatne...pamiętam jak w pierwszej ciązy gdy brałam tabletki dopochwowe to podrażniłam sobie
 
hej!
Witam nowe mamuśki :D
Dziewczyny czy orientujecie się jaki jest koszt pierwszego badania krwi i moczu? bo jest tego sporo...
Zależy w jakim mieście. Mocz to kosz 9-19 zł a krew tez nie wiele. Chyba ze chodzi ci p te wszystkie badania typu toksoplazmoza, różyczka itp bo jak chodzi ci o te wszystkie pierwsze to ja E jednym miejscu usłyszałam 600 zł. W końcu zrobiłam za 350 zł.
 
Ja mieszkam w Kawalerce ale jest nas 2 :) po urodzeniu dzidzi chcemy przedzielić pokój na poł bo ogólnie jak na kawalerke to duży metraż bo 40m2 ..
Więc jeśli jest was 4 może rozdziel pokój wstawcie ściankę działową żeby zrobić 2 pokoje ? Wtedy idzie więcej kombinować? Ale to tylko taka mini propozycja :) zrobicie jak uwazasz :D
O tym w pierwszej kolejnosci pomyslalam, nasz pokoj bedzie mial 22m2 a laczna powierzchnia 35m2. Mam nadzieje, ze jak bobas sie urodzi to uda sie zamienic na dwa pokoje ale do tego czasu trzeba jakos zyc:happy:
a następna sprawa...byliśmy dzisiaj z mężem przez pól dnia sami w domu i trochę poszaleliśmy :rofl2: ;) ...ogólnie to sama miałam taką ochotę na seks jak nigdy od początku ciąży hehe :-p no i później gdy brałam prysznic zauważyłam przez moment odrobinę zabarwionej na różowo wody gdy na chwilę kucnęłam...ale później nic i jak do tej pory też nic...przestraszyłam się przez chwilę ... czy myślicie, że to jakieś uszkodzenie ścianki mogło być? w końcu jesteśmy teraz szczególnie ukrwione i delikatne...pamiętam jak w pierwszej ciązy gdy brałam tabletki dopochwowe to podrażniłam sobie
Mysle ze jest dokladnie jak napisalas. Gdzies czytalam, ze w ciazy bardzo latwo o rozne mikro uszkodzenia.

Na fb tez utworzyla sie grupa styczniowe mamy 2017:happy:
 
Ostatnia edycja:
a następna sprawa...byliśmy dzisiaj z mężem przez pól dnia sami w domu i trochę poszaleliśmy :rofl2: ;) ...ogólnie to sama miałam taką ochotę na seks jak nigdy od początku ciąży hehe :-p no i później gdy brałam prysznic zauważyłam przez moment odrobinę zabarwionej na różowo wody gdy na chwilę kucnęłam...ale później nic i jak do tej pory też nic...przestraszyłam się przez chwilę ... czy myślicie, że to jakieś uszkodzenie ścianki mogło być? w końcu jesteśmy teraz szczególnie ukrwione i delikatne...pamiętam jak w pierwszej ciązy gdy brałam tabletki dopochwowe to podrażniłam sobie

Ja miałam to samo w pierwszej ciąży. Lekarz poradził, żeby mniej i delikatniej szaleć :p
 
reklama
Zależy w jakim mieście. Mocz to kosz 9-19 zł a krew tez nie wiele. Chyba ze chodzi ci p te wszystkie badania typu toksoplazmoza, różyczka itp bo jak chodzi ci o te wszystkie pierwsze to ja E jednym miejscu usłyszałam 600 zł. W końcu zrobiłam za 350 zł.
tak, wlasnie chodzi mi o te wszystkie badania...tam jest chyba z 9 pozycji na skierowaniu zaznaczone....w pierwszej ciąży płaciłam jakies 180zł...ale to było prawie 7 lat temu :p
 
Do góry