reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

reklama
Dostały mi się w łapki ostatnio dwa artykuły (w języku angielskim więc streszczę) dotyczą się one kontaktu skóra-skóra po porodzie, karmienia piersią i pierwszej kąpieli. Poniekąd na siebie zachodzą.
Głównym ich założeniem jest że jeśli dziecko jest zbyt szybko zabierane od mamy po porodzie, bądź też najpierw myte a potem dopiero kładzione przy mamie, to może to zaburzyć przyszłe karmienie piersią.
Jak najdłuższy kontakt skóra-skóra pozwala dziecku wyregulować pracę serca, oddech, temperaturę ciała, przekazanie dobrych bakterii przez mamę, co zapobiega infekcjom, uspakaja i stabilizuje wcześniaki, pobudza produkcję hormonów u mamy i pomaga w rozpoczęciu karmienia piersią.
Podobno Dzieci po urodzeniu jeśli są położone od razu na klatce piersiowej mamy, zawsze mają ten sam schemat "działania"
-krótki płacz
-uspokojenie które często przechodzi w sen
-rozbudzanie, lekkie ruchy
-poszukiwanie pokarmu
-uspokojenie jeśli znajdzie pierś (które często jest brane za to że dziecko jest niegłodne)
-przyzwyczajenie się do piersi - nauka jak złapać pierś
-karmienie.
Z mojego doświadczenia z oliwią nie znam ostatnich dwóch etapów, pierwsze pamiętam, dochodzę do wniosku że za wcześnie mi ją zabrali.
Co do mycia noworodka, to ostatnie badania sugerują co najwyżej wytrzeć go po porodzie, i odwlec pierwszą kąpiel co najmniej 12 godzin po porodzie albo i 24 godziny po porodzie.
Wiąże się to min z tym że Verniks którym jest pokryte bardzo dobrze go zabezpiecza i utrzymuje naskórek w dobrym stanie, plus zaburzenie kontaktu skóra-skóra po porodzie może mieć zły wpływ na temperaturę ciała noworodka, infekcje i karmienie piersią.
 
Aniay ja chyba nie dodalam siebie do listy, wlasnie zamierzam Was nadrobic, o matulu

czy liste juz wstawilas nowa???
u mnie moze napisz termin 29 stycznia, chlopak
 
@MiMeMi moj szef tak podchodzi do sprawy bo sie okazalo ze jego corka ma podobnie termin do mojego i jestesmy na tym samym etapie ciazy :) Tak moj termin koniec grudnia poczatek stycznia :) Duzo impreza przedemna a lekarka kazala lezec jak najwiecej zobaczymy czy sie cos zmienilo ale do wizyty jeszcze tydzien :)
 
@Danutka24 zdrowka dla Was;

@marlena:) ciesze sie, ze udalo sie z mieszkaniem, ufff i macie lokum, bo jednak troche stresu bylo :)

co do przedszkola, to u nas nie wolno orzechow przynosic ze wzgledu na alergie, a tak to wszystko mozna, ale Corka tylko 2 h,
a co do fanatykow to mnie to odstrasza, brrrrr i wpadanie ze skrajnosci w skrajnosc jest chore, a co sie dziecku stanie, ze raz zje schabowego czy parowke w piatek??? pojdzie do piekla, zeby takie byly tylko grzechy to swiat bylby piekny

@Shaer to kiedy przeprowadzka, prepraszam chyba post mi gdzies ucekl, czyli jednak Szczecin, ale superowo :))

@Ketrinna gratuluje wiyty, piekna fotka :D

@idealka ale piekne wiesci i jak cudnie czyta sie Twojego posta, taaaka radosc bije, ze az usmiecham sie <3
 
reklama
Do góry