reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

a ja poczulam sie jak wyrodna matka, pierwszy raz, Corka noc wczesniej spala ze mna, byla ciepla, ale pomyslalam spi na kocyku to sie zgrzala, ale rano normalnie, narzekala, ze troche zimno i tyle, nic wiecej, polecialam do pracy, wracam, a Maz, ze ma goraczke ponad 38, szok, nawet nie pomslalam, zeby sprawdzic, tylko ma gorczke, wiec dzis nici z przedszkola, na razie utrzymuje sie 37.1/37.4, wiec nic podaje, ale mam nadzieje, ze organizm sam zwalczy chorobsko
 
reklama
wiec zalaczan nasze "skora do skory" tutaj od razu mi dali po cc, nie samowite, a co do poczatkowego kp, to tez byl problem, az przyszla Kobieta lod laktacji czy jak Ja tam zwa, i polozyla Corke na mnie i Ona tak sama zaczela szukac piersi i zalapala, ne samowite to bylo
1474486718-ujydhh.jpeg
 
Maryqska, będę walczyć o ten kontakt z dzidziusiem po porodzie ale nawet nie wiedziałam, ze po cesarce tez mozna! Od razu po zabiegu dostałaś małą?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dostały mi się w łapki ostatnio dwa artykuły (w języku angielskim więc streszczę) dotyczą się one kontaktu skóra-skóra po porodzie, karmienia piersią i pierwszej kąpieli. Poniekąd na siebie zachodzą.
Głównym ich założeniem jest że jeśli dziecko jest zbyt szybko zabierane od mamy po porodzie, bądź też najpierw myte a potem dopiero kładzione przy mamie, to może to zaburzyć przyszłe karmienie piersią.
Jak najdłuższy kontakt skóra-skóra pozwala dziecku wyregulować pracę serca, oddech, temperaturę ciała, przekazanie dobrych bakterii przez mamę, co zapobiega infekcjom, uspakaja i stabilizuje wcześniaki, pobudza produkcję hormonów u mamy i pomaga w rozpoczęciu karmienia piersią.
Podobno Dzieci po urodzeniu jeśli są położone od razu na klatce piersiowej mamy, zawsze mają ten sam schemat "działania"
-krótki płacz
-uspokojenie które często przechodzi w sen
-rozbudzanie, lekkie ruchy
-poszukiwanie pokarmu
-uspokojenie jeśli znajdzie pierś (które często jest brane za to że dziecko jest niegłodne)
-przyzwyczajenie się do piersi - nauka jak złapać pierś
-karmienie.
Z mojego doświadczenia z oliwią nie znam ostatnich dwóch etapów, pierwsze pamiętam, dochodzę do wniosku że za wcześnie mi ją zabrali.
Co do mycia noworodka, to ostatnie badania sugerują co najwyżej wytrzeć go po porodzie, i odwlec pierwszą kąpiel co najmniej 12 godzin po porodzie albo i 24 godziny po porodzie.
Wiąże się to min z tym że Verniks którym jest pokryte bardzo dobrze go zabezpiecza i utrzymuje naskórek w dobrym stanie, plus zaburzenie kontaktu skóra-skóra po porodzie może mieć zły wpływ na temperaturę ciała noworodka, infekcje i karmienie piersią.

Ja jakiś wielkich kłopotów z karmieniem nie miałam.Starszy syn pogryzl mi brodawki na początku ale kupilam nakladki i juz pozniej bylo ok.Przy drugim porodzie był już tzw plan porodu i tam zaznaczylam,ze chce dziecko skóra do skóry zaraz po.Młody się urodził,wszystko super,dali mi go na chwilę,łożysko, szycie,potem na szybko go zbadali ja przeszłam na zwykłe łóżko i go dostałam.Lezymy sobie,maly zaczął ssać, ja w niebowzieta bo od razu zalapal a tu przyszła franca położna, dosłownie oderwala mi to od piersi aż taki cmok było słychać i przełożyła to do tej wanienki bo przyniosła mi obiad i mam to zjeść. Myślałam,że szlak mnie trafi...i przy następnym karmieniu już akcja,nie mógł dobrze złapać,znowu sutki pogryzione i mąż musiał lecieć do sklepu na dole po nakladki do karmienia :/
Niech mi któraś tym razem spróbuję dziecko zabrać przed upływem dwóch godzin,bez żadnego ważnego powodu to nie ręczę za siebie.

Czytam Was dziewczyny,ale kiepsko się dzisiaj czuję,przedtem mnie brzuch trochę bolał, teraz głowa "cmi"...eh,idę spać,odezwę się jutro.
Dobranoc :*
 
@MiMeMi ja też mam dziwne kołatania serca,w zależności jak się ułoże wiec wydaje mi się ze to od kręgosłupa.
Co do mycia okien to chodzi o to żeby rąk do góry nie dawać,jednej nic nie zaszkodzi a u innej może przyspieszyć akcje porodową.tak mi mówił mój lekarz.Także kto może niech uważa.
@MartynaM ja też mam stresa przed drugą cesarka,chyba będą musieli mi dać narkoze bo obawiam się że wpadnę w panikę jak przyjdzie co do czego.
Coś @kamisia1101 się nie odzywa a zwykle taka aktywna.
Miłego wieczoru dziewczyny
 
Niestety chyba w większości szpitali kontakt skóra do skóry trwa krótko. Przynajmniej u nas tak było i nie wiem czy dałoby się wynegocjować inaczej. Mi położyli malucha od razu po tym jak hmm... wypadł ze mnie :p jeszcze z pępowiną. Tuliłam go może z 5 minut, po czym wzięli go na badania pomiary itp. Nie myli, tylko wytarli, mnie w tym czasie szyli i "ogarniali". Trwało to jakieś 20 min. Po czym dostałam go z powrotem, już ubranego i wtedy zaczęliśmy karmienie. Ale łatwo nie było.
 
reklama
Brzusio, jak wizyta?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Gratuluje zdrowego synusia.U mnie po wizycie mniej optymistycznie a nawet troche sie podłamałam.Z szyjką wszystko ok nie skraca sie od tych napinan brzuszka,mam brać taki lek na te napinania Drotafemme forte podobno bezpieczny:)Problem okazał sie mianowicie taki ze wyszla mi duza glukoza 184 i musze w poniedziałek położyć sie do szpitala na badania:( zupełnie sue tego nie spodziewałam:(No ale nic trzeba się wsiąść w garść najważniejszy maluszek:)tylko ciężko bedzie bo mąż za granica:(szkoda mi mojej corci bo dość ze tęskni za tatą to jeszcze ha idę do szpitala:(
 
Do góry