reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe II kreski - babyboom2021!

Hej. Miałam identycznie przy dawce 25, dlatego jestem cały czas na 50. Bo 25 nie dawała rady. Myślę że musisz być cały czas na dawce 50 i będzie okej. TSH też lubi skakac godzinowo. Ja zawsze staram się do 8 rano robić.. I lek brać cały czas a nie tylko w weekendy. Robiłaś dodatkowo ft3 i ft4, bo yo jest też dość istotne.
Przede wszystkim to muszę zmienić lekarza chyba. Wynik robiłam przed 8 właśnie. Teraz akurat samo tsh. W październiku robiłam ft3, ft4 i przeciwciała to wtedy było wszystko dobrze.
 
reklama
Przede wszystkim to muszę zmienić lekarza chyba. Wynik robiłam przed 8 właśnie. Teraz akurat samo tsh. W październiku robiłam ft3, ft4 i przeciwciała to wtedy było wszystko dobrze.
Ja brałam przez 4 tygodnie 25 i nic nie spadło, zwiększono do 50 i po kolejnych 4 spadło z 3,8 na 1,7. Później brałam 25na 50 i uroslo do 3, 2. Obecnie biorę 50 i mam na poziomie 1, 7 po 2 tygodniach brania. Takze u Ciebie lek nie działa skoro uroslo, a jak bierzesz tylko na weekendy co jest dziwne. No to będzie rosnąć.. Ja resztę też mam wyników ok, tylko TSH tak mam. Teraz jestem w 10 tygodniu ciąży i tsh na poziomie 1, 7
 
Ja brałam przez 4 tygodnie 25 i nic nie spadło, zwiększono do 50 i po kolejnych 4 spadło z 3,8 na 1,7. Później brałam 25na 50 i uroslo do 3, 2. Obecnie biorę 50 i mam na poziomie 1, 7 po 2 tygodniach brania. Takze u Ciebie lek nie działa skoro uroslo, a jak bierzesz tylko na weekendy co jest dziwne. No to będzie rosnąć.. Ja resztę też mam wyników ok, tylko TSH tak mam. Teraz jestem w 10 tygodniu ciąży i tsh na poziomie 1, 7
Hmm szczerze mówiąc to dziwne to wszystko bo mi właśnie po 25 szybko spadło. Myślałam, że jeśli wzrośnie to ewentualnie do tego stanu sprzed brania tabletek czyli max 3,5-4 a nie prawie 6.
 
Dziewczyny, może coś poradzicie. We wrześniu miałam tsh 3,35 i dostałam euthyrox 25 1 tabletkę dziennie a w weekend dwie, w październiku powtórzyłam wyniki i tsh ładnie spadło do 1,99 i od tego czasu miałam brać euthyrox 25 tylko w weekend po jednej tabletce. 7 stycznia w 20 dniu cyklu byłam na usg (cykle mam długie) i miałam pęcherzyk 14mm według testów owulacyjnych owulacja była w 24 dniu cyklu i 8dpo zrobiłam badanie progesteronu wraz z tsh i progesteron wynosi 14,8 a tsh aż 5,6. Nigdy nie miałam tak wyskiego tsh, skąd taki duży skok? Może miałyście podobnie.
Jak można brać euthyrox tylko w weekend. Co za bzdura.. lepiej zmień endo . Ja tez nie miałam wysokiego poziomu, bo około 3,2 i brałam najpierw 25, a teraz ta dawka nie wystarcza i biorę 50, ale codziennie rano przed śniadaniem. (Biorę od około 4 miechow plus poprzednia ciąża).
 
Hmm szczerze mówiąc to dziwne to wszystko bo mi właśnie po 25 szybko spadło. Myślałam, że jeśli wzrośnie to ewentualnie do tego stanu sprzed brania tabletek czyli max 3,5-4 a nie prawie 6.
Braniem leków na weekend tylko mogłaś rozregulować pracę tarczycy i dlatego teraz tak urosla. Zmień lekarza, bo coś jest nie tak.
Ja jak koleżanka wyżej biorę zawsze rano 30 minut do 1h przed posiłkiem i jest okej. A biorę już jakies 3-4 miesiące.
 
Hej dziewczyny dziś zrobiłam test ale negatywny :(
@ dalej nie ma,dziś 34 dc. Od dwóch dni okropny ból jajników aż ciągnie przy leżeniu. Miałyście tak kiedyś? Jeśli do piątku nie dostanę @ to zrobir chyba bete
Może owulacja się przesunęła.. Zrób bete jak masz możliwość 😉ja testuje jutro, 31dc. Poprzedni test negatywny, zobaczymy co jutro wyjdzie.
 
Jak można brać euthyrox tylko w weekend. Co za bzdura.. lepiej zmień endo . Ja tez nie miałam wysokiego poziomu, bo około 3,2 i brałam najpierw 25, a teraz ta dawka nie wystarcza i biorę 50, ale codziennie rano przed śniadaniem. (Biorę od około 4 miechow plus poprzednia ciąża).
Zgadzam się, że muszę szybko zmienić lekarza.
 
Braniem leków na weekend tylko mogłaś rozregulować pracę tarczycy i dlatego teraz tak urosla. Zmień lekarza, bo coś jest nie tak.
Ja jak koleżanka wyżej biorę zawsze rano 30 minut do 1h przed posiłkiem i jest okej. A biorę już jakies 3-4 miesiące.
Nigdy nie miałam problemów z tarczyca więc nie zdawałam sobie sprawy, że może to tak zadziałać. Za szybko mi ta lekarka zmiejszyla dawki leku i taki efekt. Czasami trzeba być mądrzejszym od lekarza.
 
reklama
Nigdy nie miałam problemów z tarczyca więc nie zdawałam sobie sprawy, że może to tak zadziałać. Za szybko mi ta lekarka zmiejszyla dawki leku i taki efekt. Czasami trzeba być mądrzejszym od lekarza.
Ja też nigdy nie miałam. Ale przed staraniami zrobiłam i tak o to się okazało że trochę za wysoko.
 
Do góry