reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

przeciez w ciazy jest 100% zwolnienie ?


aza, mamablogerka
trzymam kciuki za dzieciaki! duzo zdrowia.
Tak, ale mój szef się wycwanił i na umowie mam wpisaną najniższą krajową, a premie mamy wypłacana do ręki.
W związku z tym na zwolnieniu jestem kilka ładnych stowek w plecy.

Nulini teoretycznie przesunąć nie może, ale u nas jest wymóg, że 2 osoby muszą być w salonie, a pracujemy w 3 więc pojawia się problem...

Rwa mnie dopadła i nawet jak siedzę to mnie boli.
Najgorsze jest to, że nie da się nic z tym zrobić.
 
reklama
alecta rozumiem. ale z tego co wiem to macierzynski chyba nie moze byc nizszy niz najnizsza krajowa, albo niz liczony od najnizszej krajowej. ale nie jestem pewna
 
Witam z rana.

Stachu szaleje na całego gastronomicznie ;) moje dzisiejsze śniadanie pół bagietki z żółtym serem i pomidorem malinowym i do tego tosty trojkaciki z serem i ketchupem i teraz mi blogo :)
 
Ale mi się dzisiaj pierdoły śniły...śniło mi się, że urodziłam naszą córeczkę, ale żeby tego było mało mój małż urodził kolejne 4 ;P hehe, normalnie śmiałam się jak nie wiem.
Jeśli chodzi o macierzyński, to strach się bać czy później na wszystko wystarczy :-/ taki ten kraj jest, że człowiek ledwo od pierwszego do pierwszego. Nic, do 3 rż. na cycku ;)
 
agulqa - to będziesz miała liczoną średnią od maja 2012 do maja 2013 - czyli normalnie :) jak wybierzesz macierzyński roczny to normalnie 80% będziesz miała płatny


femme fatal - Ty jesteś zatrudniona od 2 czerwca tego roku? To będziesz miała liczoną średnią od 2 czerwca do dnia pójścia na L4.


Macierzyński może być niższy niż minimalna :) To też zalezy czy mówimy o urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, zasiłku macierzyńskim czy zasiłku na zasadach urlopu rodzicielskiego. ;)
Jest to trochę bardziej skomplikowane niż się wydaje.


Jeśli będę miała zasiłek macierzyński to około 300 zł :D Szał! :)
 
Agulqa z tego co się orientuje to macierzyński jest liczony od ostatniej umowy.
Kurcze teraz sobie przypomniałam, że w maju byłam tydzień na opiece więc kolejna kasa do tylu :/

U nas w ogóle polityka pro rodzinna pozostawia wiele do życzenia.
Trzeba nie mieć nic żeby dostać jakieś grosze, które też na niewiele wystarczą.
Np rodzina 3 osobowa musi mieć dochód ok 1500 zł łącznie żeby dostać niecałe 100 zł zasiłku. Przecież to tak śmieszne, że aż płakać się chce
 
nieobecna chodziło mi o kasę, czy będę miała te same pieniądze jak pracowałam przed pierwszą ciążą czy mniejsze;)

W poprzedniej ciąży na macierzyńskim miałam podliczony cały rok ze wszystkimi dodatkami i dzięki temu miałam co miesiąc więcej wypłacane;) Ale wtedy nie było rocznego macierzyńskiego.
 
A jest jakiś okres który trzeba przepracować żeby macierzyńskie dostać?

Alecta no to jest śmiech na sali z tym rodzinnym...
 
reklama
Do góry