reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

Dokładnie tak jak piszecie każde dziecko inne :tak:
Gniewko też jak synek Indi woli zabawki "coś "robiące i ma już kilka samochodzików z mega bloks którymi jeździ jak stary, mamy też duże gadające i tańczące auto i G je uwielbia wie gdzie rocky stoi i że będziemy klaskać żeby się włączył,a 3,5 letni Jaś syn brata jak zobaczył co rocky robi to zwiał gdzie pieprz rośnie, bał się
Raczej kupie tą lalek bo w sumie jest to szmacianka i śmiało można przytulać i memlać :happy: poza tym Ala ma 3,5 brata i mają wszelkie jeździki i pchacze, więc myślę że typowo dziewczynkowy prezent będzie ok.Poza tym nie cierpię typowych pluszaków, zawsze staram się ich pozbyć z domu
Miłego dnia i dzięki za wasze zadanie :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tymek tak jak Stachu najbardziej jara się pustą butelką po wodzie - a jak wrzuciłam do środka długopis to w ogóle był szał :D ogólnie też woli zabawki które są interaktywne.
Tymko raczkuje i wstaje ale sam jeszcze nie siada. Póki co cały czas dwa zęby.

U nas głównym posiłkiem jest jeszcze cały czas mleko (kp) ile tego zjada to nie wiem ale co 3-4 godziny, niestety w nocy też ;/ skubany nie chce dać się odstawić od cyca bo takie mi cyrki cały czas urządza jak mleko modyfikowane tudzież kaszke poczuje że głowa mała (wode i soki z butelki ładnie pije).

Bada ja bym celowała w jakiegoś kucyka (przynajmniej wszystkie córki mojego brata czyli 7 lat, 3 latka i 1,5 lat to tylko o kucykach gadają).

U mnie ostatnio trochę zamieszania, za równy miesiąc bierzemy ślub no i od razu chrzcimy Tymona, matko ile rzeczy na głowie mam teraz.
 
Licja nie rozumiem po co się katujesz z tym odstawianiem, no chyba, że musisz ;-) Ooooo to wielki dzień przed wami. Wesele robicie czy nie?

Jeszcze 1,5 tygodnie i koniec wakacji.... :-D Nie wiem czy się cieszyć czy płakać :-D

Pluszaki... Ileż moje tego mają... Większość popakowałam do pudła i siedzą na półce... Kurde, niektóre dzieci mają ulubione przytulanki, zabawki z którymi się nie rozstają itd. a moje nie... :sorry: Też miały fazę na kucyki ;-) Ale póki co są gdzieś zakopane. Króluje plastelina, kredki, klej, nożyczki, miska z wodą i jakąś bluzką do prania... Młody różnie, najciekawsze oczywiście to co niezbyt dla dziecka się nadaje :-D Kable, lampki, pilot, telefon, i inne sprzęty których podać nie mogę a używam, on widzi i też chce :-D
 
Mój średni miał swojego tygryska Tomusia, ale ta faza już dawno za nami,Tomuś czeka na półce na Gniewka :sorry:

Megami u nas też kable i kontakty (właśnie w lidlu kupiliśmy zaślepki )piloty,telefony,a w laptop tak napierdziela że głowa mała

Licja i agulqa stają na ślubnym kobiercu, gratki:happy:chyba że jest jeszcze ktoś
 
Megami chcialam odstawic bo nadzieje mam ze na mm przespi nocke albo obudzi sie tylko raz a nie 3 jak do tej pory ;) ale czarno widze to odstawienie :(

my robimy male przyjecie dla najblizszych (sami najblizsi z rodziny a i tak 50 osob) pojemy, popijemy, potanczymy ;) :D
 
Licja, jesli myslisz ze mm to cudowny srodek ktory sprawi, ze dziecko przespi noc to sie zdziwisz :)moj od samego poczatku byl karmiony mieszanie, cycem I mm I do tej pory sie budzi. Ja przestalam kp bo raz, ze moje mleko bylo takie widniste I maly co chwila byl glodny a dwa ze mi wygodniej I szybciej go nakarmic butla niz dyndac z cycem na wierzchu przez pol godz.
 
Licja ja odstawiłam młodego pod koniec czerwca i przez miesiąc budził się w nocy 3-4 razy na jedzenie, zjadał mało i często z czasem się to wydłużało. Teraz je o 23, później 4-5 i o 7-8 więc progres jest i noce z mniejszą liczbą pobudek :)
To odliczanie do wielkiego dnia się zaczęło :-)
 
reklama
Licja, ja sie pukam w leb I nie wiem do tej pory od czego to zalezy, ze jedne dzieci spia w nocy prawie od poczatku bedac na samym cycu a inne (patrz moj) mimo ze w ciagu dnia jedza duzo, maja duzo okaxji zeby sie wyszalec, a I tak w nocy sie budza. Mysle, ze to jakie mleko pije chyba nie ma z tym wiele wspolnego, zwlaszcza u dzieci w tym wieku.
 
Do góry