reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Katherinne ok :-)
co do polożnej,ma też racje mąż,także jak macie mozliwość itd to lepiej z tego skorzystać.
Ja na pewomiec nie będę polożnej prywatnie a to tez róznie bywa w tym szpitalu
 
reklama
nisiao cieszę sie ze pojechalas na to ktg i jestes teraz spokojna. co do swedzenia to ja tez tylko tak sobie to sprawdzilam badaniami bo po tym jak czytalam na necie to nie mialam typowych objawow, tam pisalo ze zaczyna sie od swedzenia stop i dloni czego u mnie nie bylo i ze moze byc wlasnie jakas wysypka czy wybroczyny juz nie pamietam, ja nie mialam niczego tylko swedzenie i glownie wieczorem ale tez nie takie zebym nie umiala nad nim zapanowac, umialam powiedziec sobie dosc i przestac sie drapac i po jakims czasie przechodzilo. ale wyniki nie pozostawily watpliwosci. moj gin kazal mi zrobic bilirubine, fosfataze alkaliczna, cholewcia i jeszcze jedno ale teraz wylecialo mi z glowy, 4literowy wyraz czy skrót od czegos. wszystko oprocz bilirubiny mialam 7,8krotnie przekroczone, jezeli chodzi o normy. takze nie mieli w szpitalu watpliwosci iz cos jest na rzeczy i od razu mnie wtedy zostawili i kazali odstawic wszystkie leki i wyplukiwali mi organizm kroplowkami. problem pojawil sie nastepnego dnia rano bo po odstawieniu lekow od razu dostalam skorczy, ale moze i dobrze sie stalo przynajmniej Antek juz jest z nami:), szkoda tylko ze jednak wczesniak, a brakowalo mu 3 dni do 37tygodnia. a co do łożyska to nikt mi nic nie mowil ze gorzej funkcjonuje przy cholestazie wiec nie wiem

Anisen biedna jestes z tymi wymiotami

Kasia nie przejmuj sei rozstepami, tak jak pisza dzeiwczyny po jakims czasie sa juz malo widoczne
 
Nisiao mowisz ze czujes jakie trzesienie...nie wiem czy to to smo ale ja szczegolnie jak sie poloze na boku to czuje jakbu dziecko tak szybko oddychalo... I to trwa nawet kilka minut..pewnie nogi ma z drugiej strony a tu sie pleckami I tylkiem wypina I uklada..ale jak to robi tao szybko nie wiem....
 
Hej


My już po wizytach... badanie oczek u wcześniaków to jakiś koszmar :no: Już wiem czemu Milusia pisała ze to nie przyjemne badanie... Nie widziałam tego... słyszałam tylko krzyk mojego dziecka...

Na szczęście oczka zdrowe :-) i kolejną wizytę mamy dopiero jak Adrian skończy roczek! U Chirurga też w porządku! Jajeczko jest ale mam je sprawdzać podczas kąpieli i za miesiąc na kontrolę czy te jąderko nie jest "wędrujące". Jak będzie cały czas na miejscu to będziemy mieli spokój.


Dona
u nas był chirurg ze względu na jajeczko które nie zeszło do moszny - Adrian miał tylko jedno po narodzinach. Na szczęście samo się znalazło więc to tylko formalność była. Mamy jeszcze neurologa - z powodu krwawienia w główce - i neonatologa- czyli od wcześniaków. Okulista, chirurg i USG bioderek zaliczone.


Co do położnej
to ja planowałam a pojechałam na porodówkę z marszu... z Konradem poród miałam załatwiany po znajomości w tym samym szpitalu i powiem wam że nie widziałam różnicy! Wszyscy byli bardzo mili, proponowali znieczulenie... nie mam nawet najmniejszego zastrzeżenia do opieki... i powiem wam ze cieszę się ze nie umówiłam się z położna... kilka setek w kieszeni zostało...


Bandyta
czekany na jakies wiesci! Hehe będzie śmiesznie jak faktycznie styczniówką zostaniesz!


Anisen
współczuję ci kochana tych wymiotów... biedna jesteś...


Milusia dobrze ze jedziesz... mam nadzieję ze wszystko będzie w porządku...


Nisiao dobrze ze sprawdziłaś!


Inomama
już niedużo zostało! Niedługo wszystkie już swoje maluszki utulicie!


Akuku no na twój poród to większość z nasz czeka wyjątkowo bardzo! Bo ciekawe jesteśmy co tam w brzuszku chowasz!


Agagsm hehe no o kciuki za styczeń! Ty też masz szczęście do zimowych dzieci :-)


Nie dziwie się tym waszym narzekaniom... te końcówki są bardzo ciężkie choć ja całe szczęście nie musiałam ani na jednego ani na drugiego synka czekać... raczej drżałam zeby nie wychodzili za wcześnie :-D


Mam jeszcze takie przemyślenie... macieżyństwo orzy drugim dziecku jest zupełnie inne... z Konradem czekałam aż urośnie, myślałam jaki będzie itp... a teraz... az mi się wyć chce ze czas tak zasuwa i Adrian tak szybko rosnie! Nie to że jest coś nie tak ale teraz wiem jak ten okres niemowlęcy szybko przemija...
 
Witajcie. Jak po świętach u was????? Bo u mnie ciężko, w sumie to nie potrafię sobie odmawiać dobrych rzeczy i ogólnie po wigilii ledwo żyłam :-)

pozdrawiam i Wszystkiego najlepszego w nowym roku :-)
 
Hej babeczki :) pozdrawiam poswiatecznie :)
Cleopatra bardzo mi przykro...moje kondolencje :(
Fifka super ze wizyty Adrianka ok I wyniki dobre!
Nisiao dobra decyzja...zawsze lepiej sprawdzic wiecwj razy niz potem pluc sobie w brode
Anisen wspolczuje tych wymiotow
Akuku hehe podobno chciec znaczy moc! Wbijaj sobie te daty do glowy I a noz sie uda hihi
Bandytka powodzenia! !!! Ale moim zdaniem ty do stcznia juz nie dociagniesz :) kciukole za was &&&

Ja juz ledwo dycham. Niby brzuch nisko ale co z tego jak po kilku krokach zadyszka... Siedze w chalupce bo na glupi spacer sily nie mam. Skurcze tez ciraz czesciej ale nic nadzwyczajnego niestety :( Kilkanascie razy w ciagu doby I tyle... Wizyta u poloznej w poniedzialek... a moze nie dotrwam :)))
 
Dona hmmm
to teraz sie upewniłam ,że muszę zrobić te badania.
Wcześniej robilam badanie miesiąc temu,bo swedział mnie od spodu brzuch i tez nie raz mocniej,miałam wrażenie,że się zadrapie,ale wszystko wyszlo ok.

Teraz powstaje wysypka na udach jak pisałam,czerwone punkciki i białe,jak dotykam czuję że mam chropowata skóre a czerwone plamki moga byc też od drapania.
Kurcze cały czas mnie powstrzymywało żeby iść na badania krwi,bo jednak mialam nadzieję,że miesiąc temu to może by cos wyszło a ,że nie wyszło to wiadomo czekałam i czekałam.
Też nie mam swędzenia dłoni i stóp .
Mam nadzieję,że to nie to i że poprostu to hormony tak działaają itd.
Szkoda ,że rano nie pojechałam na badania teraz muszę czekac do poniedziałku.....

Akuku
to też tak zaobserwowalam taki ruch,ale ten ruch który skłonił mnie na wizytę w szpitalu to był jakby drżała z zimna i to rano było delikatne ale dlugo,ale mocniej ale krotko-na co niektore z Was też zwrociło uwagę ,że tak się działo.Mnie zaniepokoiły te drżenie jakby sie trzęsla i to dlugo........
 
Ostatnia edycja:
Fifi strasznie się cieszę, że Adriankowe oczka zdrowe:tak: super!

Kasia ja z kolei po pierwszej ciąży nie miałam ani jednego rozstępu, a teraz mam całą masę. Wiem smutne to, ale ja staram się o tym nie myśleć. Trudno! Najważniejsza jest malutka, malutki w Twoim przypadku, a my jakoś damy radę:tak:
 
Nisiao, wysypkę na wewnętrznej stronie ud to ja bym o co innego podejrzewała. Ile już przytyłaś? Niestety jak człowiek robi się większy (a obie malutkie nie bylyśmy już na wstępie ciąży ;) ) to uda bardziej się obcierają o siebie nawzajem i stąd może być wysypka.
 
reklama
Fifka to dobrze że tego nie widziałaś...bo ja musiałam widzieć,co więcej musiałąm ich trzymać na siłę:zawstydzona/y:...super że macie dopiero za rok następną,u nas profilaktycznie mieliśmy co jakieś 2mies chyba...Neonatolog to praktycznie to samo co pediatra;-)(my mieliśmy na Warszawskiej ale tylko 2 razy byłam bo nie widziałam różnicy między nią a moją pediatrą...) u nas jeszcze był kardiolog(w sumie jest do tej pory)



Dziewczyny jak to jest jak mąż chce wziąć zwolnienie lekarskie na żonę?czy wystarczy że pójdzie do swojego lekarza rodzinnego?czy trzeba jakieś zaświadczenie od mojego gina?
 
Do góry