reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2014 :)

Hhah Pustiszi - taak, niestety pamiętam :D prowizja zawsze jest do zapłacenia po każdej aukcji, ale kurcze. Ah muszę nad tym przysiąść, poczytać, bo teraz nawet doczytałam, że może urząd skarbowy doczepić się do sprzedaży na allegro, że od każdej aukcji tak naprawdę powinnam coś od przychodu zapłacić ;P Czyli prawnie masakiera, ale podejrzewam, że pojedynczych aukcji i osób które tak mało sprzedają nie opłaca im się ścigać. Generalnie wychodzi na to, że sprzedając coś regularnie powinnam założyć działalność gospodarczą - tylko czy to mi się opłaca... Aj. Szkoda, że nie można legalnie popróbować sprzedawać czegoś, zobaczyć czy to się opłaca i ewentualnie zaniechać sprzedaży, albo założyć działalność ;P

Kaczuszka - miałam do wysłania paczkę z Sagą Zmierzch, na allegro sprzedałam bo nie lubię a dostałam. No i zapakowałam ładnie, zaadresowałam i za drzwi położyłam i tak leżało, leżało, leżało, przypomnień żadnych na allegro nie było, babeczka też nie dzwoniła, tylko policjant przyszedł z karteczką na której było napisane, że jest podejrzenie popełnienia przestępstwa. I mu zza drzwi wyciągnęłam paczuszkę gotową do wysłania, uśmiał się, ale i tak musiałam na komisariat jechać złożyć wyjaśnienia ;P Ale sympatycznie było. Wszystko z mojej winy, więc pretensje mogę mieć tylko do siebie.
 
reklama
Bosz a ja właśnie nie wcisnęłam się w żadne swoje dresy :eek: siedzę więc w swoich getrach "na wyjścia" i bluzie M, bo w nic się nie dopinam:eek::-D
 
Bandytka nie znam się kompletnie to się nie wypowiem
JAguś może zrób mu taki fajny pakuneczek:wódeczka,piwko,szaman ładnie zapakuj i zawiąż kokardą(w sumie dopiero wpadłam na taki pomysł:-D):-),albo jakieś śmieszne osiemnastkowe gadżety,np koszulka-mój brat dostał taką z napisem"krążą pogłoski ze jesteś boski":-D tego jest naprawdę ful:tak:
 
hej :) nie będę pisać już na szpitalnym, wcześniej Fifka znów dostała skurczy ale rozwarcie się nie powiększało. ma nadzieję że zatrzymają ją w szpitalu jak najdłużej, bo w domku by się za bardzo stresowała. przed chwilą miała ktg i wyszło dobrze więc chyba skurcze zniknęły. Pozdrawia was wszystkie i trzyma kciuki za Inomamę :)


a ja dział pt. "wyprawka" uważam za zamknięty, mam już wszystko, więc teraz spokojnie oczekuję na małego :):)
 
Vinga dzięki za wszelkie wieści :) ale fajnie, że masz już spokój z wyprawką, mi jeszcze kilka pierdółek zostało ale to dopiero na przyszły weekend myślę, że się wybierzemy, bo w ten jeszcze do roboty idę :baffled:
 
Bandyta kochana alegro to nie głupie stworzenie powiem ci tak ja sprzedawalam duzo zeczy po lusce w tamtym roku i w tym roku w styczniu dostalam maila od alegro ze mam wplacic tyle i tyle (zebrali sumy za wszystkie przedmioty ,wiadomo ze prowizja jest wieksza od wiekszej sumy mniejsza od mniejszych od paru zl do chyba 20 za hustawke bo sprzedawalm ja za ponad trzysta) takze spokojnie do cb tez powinno przyjsc na maila po nowym roku od tylu zeczy ile sprzedalas ;D no mam nadzieje ze wyjasnilam co nieco ;DD (alegro sobie nei popusci dlatego na zalozenie konta trzeba tyle czekac musza potwierdzic dane osobowe ;*)

vinga dziekuje za wiesci i gratuluje ci ze wszystko masz super ;**

i dziewczyny wy tez nei zwlekajcie bo poród moze nas zaskoczyc wczesniej ,, czasami tylko siewydaje ze zostalo tyle czasu :)


a tak wgl to mam na suwaczku 30 tygodni ciazy jestem dumna ;D wedlug suwaczka jeszcze 70 dni ;D 10 tygodni do terminu ale ja przeczuwam wczesneij ;DD TRZYDZIESTY PIERWSZY TYDZIEN JUPI ;))) wiecie co ja sie z tygodnia na tydzien z dnia na dzien czuje lepeij psychicznie i ze moja dzidiza jest coraz wieksza i bezpieczniejsza w razie wczesniejszego porodu ;D jeszcze 7 tygodni i moge bezpiecznie rodzic ;D tak malutko ;D
 
Ostatnia edycja:
dlatego ja wolę wystawić na tablicy albo gumtree i żadnych prowizji nie płacić, jakoś boję się sprzedawać na allegro, chyba bym się nie połapała co i jak tam hehe. a kupować to i owszem :-p
ale się cieszę, że już wszystko mam, teraz mogę spokojnie zacząć swoją torbę pakować ;-)
 
Fifka trzymaj się tam i Adrianka nie wypuszczaj!:-)

Delewerre Moja mama też miała kotka - taką przybłędę - pojechała na działkę=ogródek po fasolkę na obiad a wróciła z kociakiem. Mieli go już kilka lat i nagle nie wrócił. A był bystry potrafił sobie karpia ze stawu hodowlanego przynieść. A no i mama miała towarzystwo - jak taki piesek nawet do sklepu z nią chodził.

Siva to do becikowego nawet jak malec urodzi się w 2014 to dochód za 2012??????? I jeszcze pytanie: kto wypisuje wam to zaświadczenie o przebywaniu pod opieką medyczną co najmniej od 10 tygodnia położna czy ginekolog???

Jaguś ja byłam na kilku 18-nastkach w ostatnim czasie i dawałam kasę - tyle ile nas było akurat stać. teraz młodzi mają inne zainteresowania i ciężko trafić w gust - żeby się podobało i nie leżało w koncie. A kasa zawsze się przyda - zwłaszcza że każdy z nich od razu na prawo jazdy się wybierał - ja pierwsza dałam taki przykład i gościom moim którzy pytali co chcę dostać na moją 18 mówiłam że kasę bo idę na prawko.

A ja dziś samopoczucie nie bardzo: słabo, zawroty głowy i w piersiach mnie tak dusiło i bolało - nie wiem serducho?? - mam nadzieję że to tylko tak dziś bo pogoda kiepska i pewnie ciśnienie niskie.
No i muszę się jeszcze pochwalić: kupiłam walizkę na allegro i dziś kurier przywiózł:-) Chcę ją zabrać do szpitala. Nie wiem czy dobrze że walizkę a nie torbę, ale podobała mi się i będzie do wykorzystania na później.
 
Cleo, takie to włąśnie dziwne jest, bo jakoś inaczej liczą okresy obliczeniowe i jak się dziecie urodzi na początku roku, to jeszcze za 2012 dochód biorą pod uwagę. A to zaświadczenie to musi lekarz wystawić na specjalnym druku.
Wnerwia mnie normalnie to wszystko...
A i byłam dziś u endokrynologa (sorry, że tutaj, ale już mi się nie chce drugiego wpisu robić), no i mam znowu gorszy wynik. Lekarz zwiększył mi dawkę leku i następna kontrola 8 stycznia - pod warunkiem, ze nadal będę w dwupaku ;)

 
reklama
Miałam Wam jeszcze napisać, że dziś próbowałam zrobić plan porodu - moja położna twierdzi że trzeba to mieć.
Czytałam o tym wszystkim na stronie "rodzić po ludzku" i nie dałam rady. Jutro muszę nadrobić, Na kilka pytań to w ogóle nie wiem jakiej udzielić odpowiedzi?? Też robicie taki plan? Aha i jest to odpowiedź na wprowadzony standard opieki okołoporodowej, co nam się należy i o czym możemy decydować - no przynajmniej teoretycznie.
 
Do góry