reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

"Kwas (DHA) dokozaheksaenowy to wielonienasycony kwas tłuszczowy z grupy omega-3, zaliczany do grona niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), których brak prowadzi do zaburzeń chorobowych. Jest głównym składnikiem budulcowym centralnego układu nerwowego (kora mózgowa zbudowana jest w ok. 60% z DHA). U osób dorosłych niedobór kwasu DHA może powodować chorobę Alzheimera, ADHD i depresję, a także zaniżać poziom serotoniny w mózgu. W czasie ciąży brak DHA w diecie prowadzi do niedorozwoju płodu, a wspomniany niski poziom serotoniny może być przyczyną tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej występującej czasem u niemowląt."

Naturalnie oprócz ryb występuje w oliwie z oliwek, oleju lnianym, rzepakowym, jajkach i suszonych owocach.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Verita ja to wiem ale nigdy żaden z nich nie mial nawet czerwonej skóry a przecież caly dzień w ogrodzie sa. Po prostu wiem na ile mogę im pozwolić. Skóra sie przyzwyczaja.
 
K..@@@ wcięło mi posta....

Siva ;-)

Ja podaję wit d o ile skleroza pozwala. Teraz pedtra poleciła cebion multi. Siva jakiej firmy dha masz?
Vinga Kurcze życzę żeby okazało się ok, ale jeśli usg wyszło dobrze to musi być.... Może taka uroda?
Jestem ciekawa jak tam Marika.
Akuku pracusiu.... Napisz co tam uzgodniłaś w pracy, na ile godzin itd
Ja dzisiaj dzwońiłam do moich ludzików z pracy, muszę do nich wlecieć bo strasznie tęsknię. Kurcze jakoś nie boję się powrotu do pracy ostatnio :-D...ale to za 4/5 miesięcy....
 
Vinga a wszesniejsze jeszcze mierzenie glowki ? albo napisz kiedy i ile urosla powiedzmy ostatnie trzy mierzenia ... i jaki teraz ma obwod ? bo moze po prostu zle zmierzyla raz a teraz taki duzy winik wyszedl ?

u nas cieniaczko wielkie takie 2 na 2 jeszcze ... Nikodemow ponad poltora roku zarastalo wiec sie nie przejmuje bo glowka twarda
 
Siva może troszkę się boję ale też i mega cieszę. Teraz jesień zima i to jest najgorszy czas, często ma się wrażenie że ciągle człowiek robi to samo, każdy dzień taki sam... Ja lubię moją pracę, ludzi, kontakt z ludźmi i tego mi bardzo brakuje... No i lubię widzieć efekty pracy, a w domu wiadomo balagan posprzatany i jutro znowu jes, ciągle gotowanie, sprząanie, pranie...A jak będzie okropnie na dworze to pewnie bardziej mnie to dobije...
 
Ja nie uzywalam ani kropli wit d dla zadnego z calej trojki.
Emil ciemiaczko ma juz prawie zarosniete

Kaczuszka ide ba 9 chyba do 14 ale jeszcze nic nie uzgodnione po za godzina rozpoczecia pracy..

Jejku dopiero sniadanio obiad jem. Od rana czasu nie bylo i tylko kawe z rana wypilam.

Ide konczyc minionka.
 
U nas ciemiączko też takie wielkie, we wtorek do szczepienia to wypytam pediatrę. Ja wit D daję codziennie i też z DHA. Jak byliśmy ostatnio u pediatry prywatnie, bo mała miała tą jelitówkę i to nie był nasz "codzienny" pediatra to zdziwiony był, że juz 8 miesięcy ma a my jej DHA nie dajemy. Wogóle to muszę jej zrobić kompleksowe badania bo blada jak ściana. Apetyt ma a taka blada, że aż strach.. DSC06911.jpg

edit: no wybaczcie, ale doczytałam i MUSZĘ edytować bo się we mnie zagotowało...

Kasia - mistrzyni urzalania się nad sobą i szukania wsparcia na forum...

forum chyba do tego służy??

Siva- a gdyby np ZDRADZIŁ CIĘ MĄŻ to czy przypadkiem nie użalałabyś się nad sobą i nie szukała wsparcia na forum?

TYM OPTYMISTYCZNYM AKCENTEM KOŃCZĘ TEMAT
 

Załączniki

  • DSC06911.jpg
    DSC06911.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 42
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry