reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Kaczuszka u nas taka niewiadoma co do zlobka. Nie znam tutaj nikogo i mieszkam od niedawna. Wiec nie poznam zadnej opinii. Jest to prywatny żłobek pod nosem akurat. Chociaż sądziłam ze to jednak taniej wychodzi:) a do państwowego to sie pewnie w jakims terminie trzeba starac? W wawie jest tak duzy problem ze dziecko z dwojgiem rodzicow ma male szanse na panstwowy. Ale pewnie i tak już jest po zapisach?
 
reklama
ja tylko podsumuje- wypowiedz Fifki byla wypowiedzia pedagoga! ja mam podobne poglady (jako,ze tez pedagogiem jestem) i taka wlasnie wiedze na studiach nam przekazuja (chodzi o rozwoj emocjonalny dzieci). A z wlasnego doswiadczenia powiem, ze trzy lata ponad pracowalam jako niania i wyksztalcona w tym kierunku bylam-takze mozna dobra nianie znalesc, a nie tylko z przypadku...

i napisze AMEN! :-)
 
Kasia mnie na studiach też wielu teorii uczono, ba nawet pokuszę się, że niektóre zaprzeczały innym... ale co tam wszystko weryfikuje życie. ja nie jestem zielona w tym moim twierdzeniu i też napiszę że robiłam kursy wychowania dziecięcego i mam doświadczenie w wychowywaniu dzieci bo to moje trzecie.... ale nie ma się co licytować. Kasia nie pisałam że nie ma takich niań, znam rodziny,gdzie pani wychowuje lepiej niż matka już kolejne dziecko w danej rodzinie i nie chodzi tylko o wykształcenie ale przede wszystkim o predyspozycje, tylko że takich to ze świecą szukać, takie są niestety realia.
na psychikę każdego z nas składa się wiele zdarzeń, doświadczeń losu, dla innych takowe zdarzenia mogą okazać się mało istotne. Ja wiem że na mnie duży wpływ miała śmierć mojej siostry i dlatego jestem matką kwoką i pomimo wielu obaw oddałam do żłobka pierwsze a potem kolejne dzieci - dla mnie mój żłobek jest super i koniec.

Kamag - ja mam szczęście że wielodzietni mają fory i dodatkowe punkty. Papiery złożyliśmy w marcu, ale zobacz czy np gdzieś blisko pracy masz żłobek i czy jest lista rezerwowych. Popytaj też opinii sąsiadek, dziewczyn w piaskownicy o danym żłobku. Czasem fora też są pomocne, chociaż te są anonimowe, a więc łatwo na nich o wyolbrzymienia i pomówienia....

no i z tego co się orientuję mimo, iż wrócisz do pracy, a będziesz miała konieczność wychowawczego to możesz z niego skorzystać... chyba się nie zmieniło...
 
Ostatnia edycja:
Kamag obawiam się, że może być już za późno na zapisanie, ale próbuj:) Ja zapisałam Julkę jak miała ledwo ponad miesiąc (dzwoniłam końcem lutego) i jest ostatnia na liście na wrzesień przyszłego roku - a do tego czasu ratujemy się klubem malucha, takich jest sporo i chyba łatwiej o miejsce:) A żłobek mamy tylko jeden, publiczny i kobiety zapisują dzieci jeszcze będąc w ciąży, więc to trochę się zmienia w wyścig szczurów...
Klub będzie nas kosztować około 500 zł za 80 godzin miesięcznie (m pracuje na zmiany), a żłobek podobnie, może minimalnie mniej:)

Nam babcia m zaproponowała, że zajmie się małą, ale dopiero jak już było wszystko pozałatwiane. Tak czy siak myślę, że nie będę żałować bo to osoba którą fajnie zaprosić na kawę i chwilę pogadać a potem każdy w swoją stronę, bo za bardzo chciałaby ingerować w nasze życie i wychowywać Julkę swoimi metodami, więc lepiej by zostało tak jak jest, myślę że będę spokojniejsza;)
 
Kamag, ja zapisywalam Lenke cztery dni po urodzeniu i na wrzesień nie było szans żeby się dostać ;) także poszukaj na necie opinii o prywatnych w Twojej okolicy i wybierz najlepszy. W temacie pedagogów - zwłaszcza szkolnych i przedszkolnych wolę się nie wypowiadać, bo takich z powołania , co prócz wiedzy mają predyspozycje i doświadczenie spotkałam w swoim życiu może ze trzech. AMEN!
 
kamag - spoko przy następnym będziesz "oblatana". ale tak serio to np te, które urodziły np w kwietniu, maju albo później to masakra - bo u nas zapisy przez net - rejestracja z peselem dziecka.... A więc Kamag jak będziesz planować kolejnego malucha musisz też wstrzelić się w odpowiedni czas żeby zdążyć na zapisy :)
 
Siva sory ale pojechalas chyba troszkę za daleko...

Każdy ma swoją wiedzę rację i Bog wie co tam jeszcze. Każda ma swoje dziecko i każda decyduje za siebie. Ja powiedziałam swoje zdanie w tym temacie i swojego dziecka bym nie oddała do żłobka mając świadomość działania psychiki dziecka. Ale to ja...
 
reklama
Do góry