reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Viera straszne.... ja tez bym nie wiedziała co sie dzieje :-( dobrze wiedzieć.... oby już nie wróciło

Marika ja mam wagę niemowlęca w domu :-) no właśnie dlatego nie mogę sie doczekać tego raczkowania bo zamiast sie drzec pójdzie sobie za mna. :-) ale obserwując go widzę ze to juz lada dzień.


No Adrian ruszyl z waga ale to tez pewnie przez to ze je prawie tylko posiłki stałe. Moje mleko to tylko popitka między posiłkami i gdybym nie widziała ze mleko az chlusta i maly sie potrafi nim zachlysnac pomyślała bym ze nie mam pokarmu. :-O w każdym bądź razie samo mleko to juz dla niego malo.
 
reklama
Jagus 87 dziekuje tak z moim zdrowiem juz wszystko ok troche przeszłam ale nie wracam do tego . Wazne ze teraz jest ok ( mimo ze aktualnie jestem zasmarkana ale to pikuś :) )


Dona mojej koleżanki córka mila to sklejenie jej powiedzino ze to od zbyt czesnego wymywania pochwy chusteczkami nawilzonymi :( (Jaka w tym prawda nie wiem ) groził zabieg przy ktorym miała miec ogólne znieczulenie ale trafiła do lekarza ktory masazami rozkleił to sklejenie .


Vinga gratulacje !!! Piękne cuda tworzysz . Życzę jak najwiecej klientów :) !!!!


Sylka oj tak moja juz taka duża !!:) kawał kobiety
o tak u nas tez jest taki mały geniusz :) zaczął chodzić na równe 8 miesięcy .
Zazdroszcze juz tak urozmaiconej diety bo u nas z tym kulawo :( Oliwia czesto reaguje kolka jak jej podaje nowy produkt w większości to mleko kaszke ryżowa na noc jakieś jabłko banan deserki ze sloiczkow ale morele brzoskinia odpadają za to uwielbia maliny z naszej hodowli :) no i zupki delikatne czyli strasznie chude w zasadzie mięso woda i ryż lub makaron :( . Jajeczniczka na parze skończyła sie 3 godz płaczem .




Nisiao mojej Oliwi narzeczony tez taki jest zanim sie przekona zeby cos do buzi wziąć to i tydz sie schodz takze głowa do góry :)


kaczuszka cieżko mi powiedzieć bo moja sloiczkow obiadów nie chce pluje na wszystkie strony nie wazne czy gerbera hipp czy bobo wita próbowałam wszystkich kilka z nich nawet troszke doprawialam do smaku i dupa !!! Ale swoje wodne zupy to zje taki mały sloiczek albo pól zależy od dnia :)


Papugu u nas pobudka jest miedzy 7 a 8 chociaz zdarza sie ze śpimy do 9 z tym ze noce sa ciężkie Oliwia nie spi spokoje byle hałas ja budzi 2 razy je mleko o 1 w nocy i 6 rano czesto do niej wstaje czasami musze ululac na rękach .

Tak apropo to mam pytanie ile wasze dzieci śpią w dzien ?? Moja spi 2 razy w porywach do 3 po 15 min nie wazne czy to dwór dom czy jest cicho czy głośno :(
to w zasadzie mnie męczy najbardziej nic nie mozna przez te 15 min zrobic :(
 
Nam też nie powiedzieli dlaczego, że to czasem budowa, czasem zmiana diety.... U nas tylko raz zwymiotował, brak stolca bo szybko zareagowaliśmy, a ból brzucha tak ogromny, że aż krzyczał.... Współczuję Wam bardzo, jak przeczytałam to się poryczałam z nerwów bo mi się przypomniało.... Szczęście że u Was dobrze się skończyło. Nasz synek jest jedynym przypadkiem naszej pediatry, która pracuje w ośrodku 28 lat. Jest to bardzo jiebezpieczne i jeśli nie zostanie zdjagnozowane dochodzi do najgorszego....
My po operacji byliśmy na mega diecie bez mleka, czekolady, owoców cytrusowych, orzechów. Teraz nam wyszlo uczulenie na laktozę.
 
Kaczuszka o tym to już potem czytałam. Tam byłam pewna ze może coś polknela dlatego chcialam jak najszybciej usg a tu takie rzeczy. Nazwę znalam ale nigdy się nie zainteresowalam choroba. Napisz mi co je teraz, macie dietę? Ile lat ma teraz?
 
Adrian spi duzo... ma 2-3 drzemki w dzień

Ok 8-9 z 30-40min. Z niej czasem rezygnuje jak wstanie trochę później bo u nas dzień zaczyna sie od 6.

Później ok. 11 długie spanie 2-3 godzinne.

I ok. 16-17 drzemka 30-40min.

Na noc pada ok 20 i jak wspomniałam budzi sie o 6 z 2-3 pobudkami w nocy. (Czasem mniej czasem więcej ale zawsze sie budzi na mleko)
 
Marika- gratulacje dla Laurki czworakowania:)

Nisio- wspolczuje wysypki. Sinlac jest chyba dla alergikow wiec nie powinno tam nic takiego byc. ..

Fifka- nie dziwie sie ze brak zaufania. Ciezko odbudować nawet czesc. Super ze Adrian lada chwila ruszy na czworaka, ale to chyba bardziej pilnowac bedzie trzeba?

Cleopatra- ja jeszcze nie dostalam @ i mam nadzieje ze do konca kp nie bedzie:)

Verita- dobrze ze sie udal zabieg. Kurcze ale tych dolegliwisci jest. O tym nawet nie slyszalam wczesniej.
Magsus. - u nas noce slabe i pobudek kilka. A w dzien spi tak : rano kolo 8 - godzina spania ( jak sama wczesniej nie wstaje to ja budzę) potem ok. 13 spacer max dwie godziny. Jesli krocej to ok. 16.30 spacer i drzemka 30 minut. Pilnuje już tych godzin. Wybudzam jak za dlugo. Staram się nie wiecej niz 3 godziny snu w dzien. Jak dawalam spac ile chce. I kiedy chce to nigdy nie chciala a jak zasnela po bitwach to na 20 minut. Jak nie mozemy wyjsc na spacer to juz przy cycu w tych porach przysypia ale cyc w buzi cala drzemke wiec tez nic nie zrobie:)

My po chrzcinach juz. Ufff. :) chociaz bylo w miare:). W poniedzialek prawie 2 tyg temu ostatnie szczepienie mielismy na pneumo. Nie dosc ze goraczka 3 dni to strasznie dziwna wysypka na całym ciele. Bylam u lekarz i stwierdzila ze to poszczepienne... Ehhh
A teraz wszyscy przeziebieni jestesmy. Paulinka ma taki katar ze nie moze spac wiec noce okropne. Bylismy dzis u lekarz niby nic powaznego troche gardło spuchniete no i katar ale i tak się meczy moje biedactwo.
Co do jedzenia u nas rewlacji nie ma. Odrobine na obiad i podwieczorek. Jakies śladowe ilosci. Za to ogorka kiszonego jak polizala to az jej sie oczy zaswiecily. Myslalam ze mi palce wciagnie tak ssala:) chyba ogórkowa muszę zrobic widac lubi konkretne smaki ;) albo flaczki:)
 
Verita teraz ma 5 lat. Praktycznie potem prowadził nas gastrolog. Najpierw była dieta bezmleczna, bez czekolady, orzechów cytrusów czyli tych co by mogło go uczulać. Tylko niestety mało nadal przybiera bo kosmówki uległy zniszczeniu i mimo że jadł to mało wchłaniał ... Miał częste bóle brzucha takie ataki podobne jak przy wgłobieniu i w szpitalu już nas znali na izbie bo po rejestracji już bez lekarza każdorazowo kierowali na usg. Teraz po trzech latach jest z dietą już lepiej, jedynie uczulenie na laktozę. Gastrolog mówił że wgłobienie mogło "obudzić" alergię ale raczej nie wywołać. Nadal nie przybiera tyle ile powinien mimo że apetyt ma i jest na granicy siatki centylowej. Z tego co czytałam to wgłobienie występuje najczęściej w wieku do 2 lat, potem w wieku 6-12. Chuchamy i dmuchamy na niego i stesujemy się przy bolach brzucha - ten lęk chyba zostanie na zawsze.... A i jak raz trafiliśmy do szpitala to zrobili wtedy nam test na mukowiscydozę, bo właśnie niska waga, wgłobienie mogą być jednymi z objawów. Wgłobienie z tego co czytałam jest chyba tak do końca nie zbadane, nie ma jednoznacznych informacji dlaczego, co może być dalej.
 
Z tego co czytalam to tylko 1/4 dziewczynek na to choruje a tu nas spotkało. Jej robili testy przesiewowe z nóżki po urodzeniu na 5 chorób to wykluczyli tą.
Wiesz ja ciągle się zastanawiam czy może to wywołać zdenerwowanie? Np płacz. Może jedzenie dostala za szybko ale po pół roku i raz dziennie plus czasami coś. Od urodzenia miala jakieś problemy z brzuszkiem jakby kolki ale nie codzień. Siedzę i wymyślam. Boje się jej normalne jedzenie dać tylko cyc.
 
My mieliśmy operację normalną więc po niej była ścisła dieta, tylk młody miał wtedy 2 lata i jadł już praktycznie wszystko. U nas też nie wiadomo co wywołało bo jelitówkę praktycznie miał może wcześniej raz, nic stresującego nie robił, to była sobota, a więc był w domu a nie w żłobku. Jakoś nigdy nie miał jak był mały kolek, alergii pokarmowych, karmiony piersią był 6 mcy.... Chyba nie ma jakiś szczególnych przyczyn. My na mukowiscydozę też po narodzinach mieliśmy badania, ale lekarka jak byliśmy w szpitalu 2 lata temu w trakcie jelitówki kiedy się odwodnił to jak go zobaczyła i poznala jego historię to stwierdziła że warto powtorzyć, Choć takich standardowych objawów nie miał, więc nie wiem dlaczego. Trochę wtedy szukali po " omacku" przyczyn, a i tak nic nie znaleźli....
 
reklama
Dziękuję kaczuszka jakoś mi się lepiej na sercu zrobiło ze da się . Ja to histeryzuje za bardzo a widzę że wy po gorszych przejsciach i dobrze jest. Ale niechce powtórek.
Najdziwniejsze ze ja od lekarzy jak najdalej. A tu mnie tknelo.
Nawet chciałam mała chrzcic w szpitalu ale doszłam do wniosku ze tym bym pokazala swoja mala wiare ze będzie dobrze i zostawilam to. Ma mieć chrzciny za tydzień w Polsce.
 
Do góry