reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Hej witam sie wtorkowo? ? Tak wtorkowo.

Pisalam ze wczoraj moj m pojechal z dziecmi do szkoly a tam pusto hehe... tydzien wolnego.

U nas dzis noc tragiczna I ja sie pytam po czym skoro ja nic nie jem takiego. .w doopce misia noo.
Malego baki mecza okropnie I jak olozylam sie o 23.30 to cheile o olnocy nnie obudzil..dalam cyca I tak co chwile sie budzil..inaczej noz cycem go noe uspokoje wiec zamkniete kolo..bo pozniej wlasnie z przejedzenia go brzuszek boli I baki dalej mecza .

Kupilam dzis gripe water I sie zastanawiam czyna problem z bakimi mpge podac ?? Magsus to w sumie do Ciebie pytanko...czyalam ze pomaga w uwalnianiu gazow delikatnie... ale tez mi kolezanka pisala ze koper nasila I wiecej bakow...ahh juz sama nie wiem czy podac czy nie.

Anbas z doswiadczenia wiem ze da rade spowrotem nauczyc cyca.. moj Alex jak zasmakowal butle to cyca nie chcial... tak samo mozna obudzic laktacje.. ja z Alexem walczylam o laktacje... byl czas ze na sucho sciagalam nic nie lecialo..potem 20 ml I z dnia na dzien coraz wiecej..wywalczylam I ponad rok go karmilam.

Fifka mowilam ze wszystko bedzie dobrze I ze ladnie przybiera. Ty to jak taka Matka Polka hehe..jak nalane to zdrowe..hihihi

Pustiszi ciesz esie ze lepsza nocka byla I zycze takich albo lepszych. ;) I zeby mleko hipp pomoglo traz I by maly mogl sie normalnie spokojnie zalatwic.

Olich ja tez mlekiem "pachne" skisnietym ahahha.

Maksus a Ty kamisz swim mlekiem czy mm ? Bo jak swim to sie na zadanie karmi. A jak m to moze dopajaj woda.

Blanka jak karmisz piersia to malich na czosnek I cebule moze kolka zareagowac. Ja polecam brac rutinoscorbin, mozesz wziac paracetamol przeciwzapalnie nie tylko na goraczke,cos na gardlo do ssania albo psikacz. Wiecej witaminki c.

Donq u nas to smao maly spal a mnie...chyba mu dobrze z glowa miedzy cyckami I spac na moim flkakowatym miekkim brzuchu..buac go na nim moge hahaha. Wspolczuje nocy wiem co za bol.

Bandyta wow juz na wspinaczke chodzisz...skad ty masz tyle sily ?

Blanka maluszki kichaja bo w taki sposob oczyszczaja sobe nosek z kurzu np.

Katherine no niestety czasem maluszki nie pozwalaja nam zrobic to czego chcemy.. a jak Twoj m taki madry to m zostaw dziecko.. niech sie zajmie a Ty osprzataj sobie tylko nie ma ze oddaje dziecko odrazu jak placze..niech ponosi..albo wprowadzi pepsze metody wychowacze hehe..nie wiem moze taki maluch go poslucha jak mu powie by nie marudzilo hehe.

Kaczuszka jak sie mattwisz kaszelkiem to jedz osluchac maluszka. Ja tez ostatnio bylam choc maly nie kaszle tylko katarek ma. A co do kaszlenia jak sie zakrztusi to nrmalne..musi odkaslac zeby sie nie udusic.

Chmieleza jak chcesz karmic naprzemiennie to ja polecam breastflow butelkj albo milusia chyb polecala medela z jakas dodatkow nazwa tez z butlo leci jak z cyca I dzidzius sie nie rozleniwia przy butli dzieki czemu latwiej mu zaakceptowac naprzemienne karmienie.

Katherinne moj moze az tak glosno nie steka...ale potrafi np. 10 minut mruczec jak kotek..albo tak glosniej steknac jakby sie zdziwil... daj znac co Ci lekarz na to powie choc ja mysle ze to w normie I wyrosnie z tego.

Anbas pokarmu mniej sciagasz bo czesciej. a czemj zaczelas karmic butla ? Ja nie wiem ile maly zjada ale przybiera wiec sie nie martwi. Zdrowka wam zycze a Tobie cierpliwosci z laktacja moze uda sie wrocic na piers. Zawsze to wygodniej dla Ciebie.

Uff nadrobilam was chyba.

M ojechal do sklepu. Emis spi w kolysce co chwile pojekujac... a starszaki graja w f1 dla dzieci na xboxie.

A ja mam pytanie cz wasze maluszki reaguja usmiechem jak do nich mowicie ? Ja czekam na ten usmiech kontrolowany...on raz sie tak usmiechnal jak do lekarza poslzismy I do niego mowila...I do mojego m..a ja to co ? Cysterna nie licze sie byle bym tankowala hehe.
On sie usmiecha glownie przez sen a jak mowie a duzo do niego mowie jak nie spi to jakos nie. Bardziej zdziwiony jest... nie pamietam ile starszaki mieli ale wydaje mi sie ze szybciej sie swiadomie usmkechali..az pozniej poszukam bo mam zapisane chyba.
 
reklama
Akuku kochana wiesz pokladalam ogromna nadzieje w tej wodzie bo Julia miała takie kolki jak synek Pustiszi i odkąd zaczęłam jej dawać regularnie ten preparat kolki ustały tzn miała ale raz w tyg lub dwa i po podaniu tej wody kółka ustepowala!!! Niestety na Oliwie to nie działa :( a wręcz mam wrazenie ze gorzej jest zamiast baków beka ciagle przy czym ulewa a do tej pory nie ulewala wiec woda idzie do kosza :( za to powiem Ci ze poleciłam te wodę koleżance i kupiła ja tego samego dnia co ja dzis do niej dzwonię a ona cała w skowronkach mówi ze jest wspaniale u jej synka kolki ustapily gazy odchodzą juz po podaniu i tylko wtedy potem mały śpi po 4 lub nawet 5 godz a ma 3 tyg i jest karmiony mieszanie troche cyc troche mm . Wiec wszystko zależy od dziecka !!!! Niby moja Oliwia nie ma kolek tylko okropne wzdecia kolke miała narazie 2 razy chociaz cieżko mi powiedzieć czy to kółka była bo darla sie około 1 godz a mówią ze przynajmniej 3 godz musi trwać .


Sory ze nie odp wszystkim ale mała na rękach wisi dzis tragedia zarówno w nocy jak i w dzien spała tylko 1 godz na spacerze teraz mi zwróciła mleko stęka i ciągnie smoka jak by głodna była ale musze ja przetrzymac bo przeciez ten brzuszek tez musi odpocząć . Zrobiłam jej masaz taki jak w necie pokazują na koli i potem uzyłam tych rurek musze powiedzieć ze pierwszy raz słyszałam jak gazy jej odchodzą bo do tej pory ani razu jej nie odgazowalam !!!!
 
Dziewczyny znow kapie mleko i wkladki zamoczone ufff.... Czyli to jakis krotki kryzys.
Słuchajcie jestescie pewne ze w każdym przypadku u waszych dzieci to kolki?
Magsus moja córka przed kazda kupa lub bakiem krzyczy podkula nozki prezy się az cala fioletowa jest. I oczywiscie zero spania w dzien bo co ja odloze to się zaczyna szał. Ma tak w zasadzie od urodzenia. Ja od poczatku jem bardzooooo antykolkowo więc wykluczam też uczulenie. Natomiast i pediatra i polozne mówiły że sporo dzieci po prostu drażnią ruchy w brzuszku związane z trawieniem. I chyba u nas tak wlasnie jest. Jak leży sama to jest wrzask przed bakiem. A jak wisi na cycku to nawet nie zwraca na to uwagi po prostu ciamka pierś i sadzi. I wtedy ja to niewzrusza. Wiec chyba ta teoria sie u mnie potwierdza. A naprawdę bez cycka w buzi to trawienie wygląda jak by okropnie cierpiala a wrzask niedowytrzymania. Nie wiem ile ten stan moze trwać. Też chcialam od pediatry i lekarza inyernisty cos na kolki żeby jej ulżyć to obie powiedzialy że kolka jest po 3 tyg dopiero. Przepraszam że tak chaotycznie ale jakos dziwnie mi ta aplikacja na telefonie chodzi.
 
Kamag super ze mleko leci. U nas nie ma kolek ale meczace baki... tyle ze u nas on steka, az sie rozzlosci i wtedy tylko cycek ratuje, a to nic nie poprawia wrecz pogarsza.

Magsus szkoda ze woda koprowa wam nie pomogla, moze to odgazowanie pomoze.. ja dalam malemu raz ale akurat nie spi tylko gada z m heh, co chwile ma zmieniana pozycje... dam mu jeszcze jak bede go karmic zanim pojde spac.. widze ze maly zaczyna sie prezyc..on tak ma ok godzine po jedzeniu...i w nocy daje mu cyca bo inaczej placze ...a potem jest tylko gorzej.... dzis od 4 rano do 6 prutal i to duzo i dalej jeczal...
 
O 19 dalam emilkowi ta wode koprowa dopiero po 21 zasnal ale juz bez karmienia i nadal spi, ze smoczkiem ale nie jecze puki co, mam nadzieje ze zaraz sie obudzi, dam mu cyca i znowu wode koprowa, a w nocy musze pilnowac by nie karmic za szybko,..mam nadzieje ze jakos sie to uda. Ehh

Milej w miare przespanej nocki zycze.
 
Cześć lasencję!


Wczoraj przyszedł wózek i dostawka :-D Dzisiaj idziemy "ochrzcić" sprzęt :-paż się doczekać nie mogę! :tak:


Nocka była fantastyczna! Ostatnio znowu kontroluję to co jem i Adrian nie ma żadnych problemów brzuszkowych, a w nocy śpi wręcz idealnie (z 2 pobudki na papu są tylko) :-) Jedyne na co narzekam to na brak czasu na pisanie pracy...


Współczuję wam tych wysypek... wyglądają okropnie i to na pewno nie są potówki ani tym bardziej trądzik niemowlęcy.... żaden z moich chłopców nigdy nie miał żadnych krostek... :no: w ogóle to nie raz nawet nie uprasuję ubranka... małego zabierałam już kilka razy do wspólnej kąpieli (ja z dwójką chłopaków) Adrian śpi ze mną w pościeli i na nic nie reaguję... skórka gładziutka.




Akuku
hahaha nie no... bez przesady... :-D Naczytałam się głupot w internecie że dziecko ma przybierać koło kg.... ale ona sama mi powiedziała ze inaczej przybiera dziecko z wagą urodzeniową 2.5 kg a 5... :-) Jak a jego gabaryty przybiera super!
Heh biedny Emilek... buziw brzusio :*
Co do uśmiechu to Adrian potrafi czasem na głos się aż zaśmiać. Jak tylko na niego spojrzę kiedy leży sam w leżaczku to od razu się śmieje kiedy nasze oczy się spotykają :-D Straszny śmieszek! :-) Już od dawna to robi. Nie martw się, Emilek niedługo i ciebie takim uśmieszkiem obdaruję!


Anbas
u nas butelka była adekwatnym zakończeniem karmienia.. niestety :-( mam nadzieję że tobie uda się zwiększyć produkcję...


Pustiszi nawet nie wiesz jaką poczułam ulgę ze jest u was lepiej... obyto nowe mleczko pomogło :*


Blanka
o tymsamym pomyślałam co Akuku... czosnek to kolka... no i smak mleka zmienia, Czasem dzieci nie chcą takiego mleka pić.
A co kichania to dzieci tak nosek oczyszczają.

Olich
hahaha nooooo.... nienawidzę tego zapachu :sorry2:

Dona nic nie mów... Adrian ostatnio tylko na mnie śpi z głową między cyckami... :dry: a ja nie mam senrca mu tego zabronić... Rozpieszczam tego mojego bąka...


Bandyta hehe ty kobieto z werwą! Ja jak Knrada urodziłam to miałam fobie przed jego zostawianiem gdziekolwiek.Dlatego podziwiam... :-)


Kaczuszka
teraztaka zdradliwa pogoda to może lepiej pojechać i osłuchać bąka...


Katherina
boże jak mnie nerw szarpie jak faceci się tak mądrzą... normalnie tylko w żeby dać... jak taki mądry to niech sam się pozajmuję i zobaczy jakie to "słodkie"



Przepraszam jeśli kogoś pominełam ale już Konrad robi mi sajgon w domu...A Adrian woła mamę żebym troszkę z nim pogadała :-) Dzisiaj przyjeżdża moja mama to sobie poplotkujemy! :-D
 
Fifka - kochana !! Dziecko mi spało dziś ja tez normalnie sie cieszę. Cieszę sie z podstawki do wózka, ze problemów Adrianek nie ma z brzuszkiem

Akuku - niech woda pomoże poblagam dobre duszki o to

dziecko mi spało !!!!!!!!!!!!!!!!! ;);););) (płakał nad ranem ale pol godziny)
WcOraj wieczór był koszmar ja go na rękach łzy mi kapia gluty po pas ... dziecko wyje, pręży sie i dopiero po jakimś czasie młody zrobił kopke dziewczyny jak ja sie cieszę !!!!! Pisałam już ze dziecko spało ??? Łaaaaaaaaa kocham was !!!!

Dzisiaj rano mnie zalało "@" po 2 dniach przerwy ale to nic !!!! Niklas śpi !!!! ;) a ja siedzę i sie patrzę na niego bo nie wiem co teraz robić hehehe zaburzyl moj tryb dnia :)

Ale nie zapeszam ha!!
 
Katherine mężowi się łatwo mówi,karmienie piersią to jest na zawołanie,syn Wasz wisi często przy piersi i to nie kwestia rozpuszczenia.Co innego jakbys karmiła mm,to wtedy jest opcja ,że ma przerwy między karmieniami.
Ja sama mam cięko się ogarnąć czasem i nie powiem,że czasem mąż też ma dziwne docinki,ale łatwo się mówi jak sie jest wiekszość poza domem.

NO właśnie,moja córcia wczoraj płakała na wieczor tradycyjnie z przerwami,bączek i spokój,ale w moich ramionach tego spokoju nie zaznała dopiero jak ją mężu wziął to odleciała,chciał odłożyc małą i ona w płacz.

AAAAaaaa widzisz?-smiałam się w duchu ,nie jest to taka łatwa sprawa :tak:

Ja to nie wiem,co się cieszę,że Kinia zjada 70 ml i 60ml to nagle coś odmaluje i wyciągnie mi 30ml,40 ml potem 50 ml a jeszcze poxniej 70ml ,takie to poskakane.
W nocy to tradycyjnie,spi jak suseł dobudzić się nic nie da,a jak wciskam butlę ciumnknie i się zakrztusi :no:

Za tydzień ważenie,ciekawe co to będzie.
No a teraz w niedzielę chrzcimy małą,ciekawe co to będzie,jak ją zapaczkujemy w samochodzie w foteliku spi ale bywa ,że jak samochód nie ruchy to się kręci i powiem szczerze mam stracha co to będzie w kościele,ona jak zacznie plakać to żadne hustanie nie pomaga itp mus swoje wypłakać:( oj ciekawe jak to będzie...jak zagrają organy itp....


Dziewczyny jak długo moge plami jeszcze w sumie połóg trwa 6 tyg,tyle co sie mniejszyło i znowu cos zaczyna się sączyć.
Poza tym chyba jakis stan zapalny mi sie tam robi bo piecze jakoś.

Kurde zamiast iść się zdrzemnać póki mała spi to ja siedze i siedzę a na wieczor o oczy tak mi się amykająże ostatnio to nawet nie slyszalam nocnego budzika na karmienie,normalnie nie wiem kiedy dzwonil ,spalam twardo i jedno karmienie małej minełam,takie zmęczenie mnie ogarnęło,że nie moge się nic wyspać
 
Ostatnia edycja:
hej witajciwe u nas nocka tez fajna mozna powiedziec ze sie wyspalam:-)
Akuku moj reaguje usmiechem na usmiech ale tylko na mojego Tomka, wraca z pracy bierze go na rece i odrazu maluch smieje, do mnie moze ze dwa razy sie usmiechnal...no cóz...:happy2:

A dla mam karmiacych, polecam dania z kopru wloskiego, nie jest to specjalnie smaczne ale zawsze maluszkom bedzie fajnie w brzuszku.
Moj ma 7 tyg i przybral na wadze 1840 czyli w normie.
Nisiao Twoja niunia duza sie urodzila, to moze tez wolniej przybierac tak jak pisze fifka, te mniejsze inaczej a te bardziej papusne inaczej.Chociaz to oczywiscie nie musi tak byc.200g tygodniowo to chyba norma.
A co do palmienia to ja juz nie mam, czekam na wizyte u gina mam za 2 tyg, ciekawa jestem czy wszystko sie zagoilo jak powinno.

Fifka to udanego spacerku, zrob foteczki. My chyba dzisiaj do Pepco pojedziemy z maluchem, jak nie bedzie padac bo cos pochmurny poranek jest.
 
reklama
Hej:-)
U nas noc spokojna- jak zawsze 2 pobudki na jedzenie:-) dziś tylko kiepsko mi sie spalo,bo ciepło w sypialni i moje chłopaki chrapaly:p a poza tym dziś pierwsza noc na jednym pampersie!:-)

Dziewczyny wspolczuje brzuszkowych problemów malenstw.. trzymam kciuki,aby szybko przeszly.
 
Do góry