reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Cześć Nowym Mamusiom!

Ja mam na szczęście prywatną klinikę opłacaną przez firmę.
Ale ceny, to 150-200 na bank.

Zapisałam się na amniopunkcję, nie wiem, czy dobrze, boję się jej strasznie.

A męczyć się męczę okrutnie. Nawet kolega w pracy, jak podbieglam kawałek-parę metrów, zapytał: co ty taka zziajana?
Dlatego leżę sobie całe wieczory, bo jest mi non-stop niedobrze, czy zjem, czy nie zjem i nawet czytać mi się nie chce.

Czy Wasi rodzice złożyli Wam dziś życzenia???
 
reklama
hej laski

u mnie kilka dni temu zaczęły się mdłosci:baffled: dla mnie to nowosc bo w poprzedniej ciąży mnie omineły.... a teraz ledwo żyje.... dobrze że chociaż nie haftuje:baffled:
wogóle zaczynam odczuwać różnice między tą a poprzednią ciążą...... wtedy nie miałam a teraz mam okropne zachcianki!!! obejrzałam geslerową i nie moge sie opanowac tak marze zeby zjesc galaretke !! poprosto oszalalam i oniczym innym nie mysle!!!:szok: i mięso mięso !!!!! :szok:

witam nowe mamusie i gratuluje zwłaszcza blizniaków :tak:

u siebie zauwazylam zaokrąglanie sie dolnej części brzuszka :tak:musze znowu zacząć robic zdjecia co 2 tyg jak poprzednio i bede miala piekne porownanie :-)

hunianka mi rodzice złozyli zyczenia, ale oni tak na starosc zgłupieli ze tata dzwoni nawet w walentynki powiedziec mi ze mnie kocha :confused:
 
Witam nowe Mamusie :-D
Kurcze, ale niektórzy lekarze kasują za wizyty :szok: Moja ginka bierze 80zł razem z usg, więc nie jest źle.

Dziewczyny w też tak szybko się męczycie? Byłam na zakupach myślałam że nie dojdę do samochodu. W pierwszej ciąży męczyłam się tak dopiero pod koniec 6 miesiąca a tu dopiero 8 tydz
Oj tak: ja dostaje zadyszki na maxa, zwłaszcza gdy wchodzę po schodach :dry:

Wam juz dali karte ciazy??
Ja kartę ciąży dostałam na pierwszej wizycie. Muszę ją zresztą mieć na USG prenatalnym 22 czerwca, a wizytę u mojej ginki mam dopiero 28 czerwca.

Marzenixx tez już widzę różnicę między tą ciążą, a poprzednią: wtedy słodki jadłabym tonami, a teraz nie musiałoby dla mnie istnieć (a normalnie niezły łasuch ze mnie:zawstydzona/y:). Mdłości męczą mnie podobnie jak w poprzedniej ciąży.
Brzuchal już też mam zaokrąglony :tak:
 
Hunianka.... jeśli jestes po 35 roku zycia to pzysługuje ci 2 razy badanie specjalistyczne prenatalne. na takim badaniu widac czy cos z dzidaskiem sie dzieje czy nie. jesli nie to ja bym nie robiła amniopunkci bo jednak jest ryzyko, małe bo małe ale jest. Jakby mi wyszło wyraznie z usg ze z maluszkiem cos nie tak to wtedy bym rozwazała zabieg amniopunkcji.
I najwazniejsze pytanie co zrobisz jak wyniki beda złe?? urodzisz czy nie?? to naprawde bardzo trudny temat....
 
Mysiak z tego wiem, to teraz większość lekarzy kieruje na usg prenatalne niezależnie od wieku i te badania są darmowe, niezależnie czy chodzi się prywatnie czy NFZ. Podobno takie mają wymogi :tak:
 
madziamkadzia.. tak kazda kobieta ma badanie prenatalne, ale kobiety po 35 roku mają badania u specjalistów... ponad 4 lata temu placiłam za takie szczegółowe, a teraz nie bede juz musiała...
 
Hej. Ja juz po pierwszej wizycie u mojego prowadzacego. Zmierzyl mi cisnienie wymacal ;-) wybadal i dal skierowanie na badania krwi moczu i jeszcze do sprawdzenia HCG z krwi.Juz myslalam ze dzis odetchne z ulga ale w raz do wtorku bede sie denerwowac czy to HCG wzroslo wtedy bede spokojniejsza ze sie ciaza rozwija. Nie moge wspolzyc mam lykac folik, wczesna ciaza - tyle uzlyszalam dzis :happy2:
myslalam ze juz dzis dostane karte ciazy i tak oficjalnie zostane ciezarna ;-) ale jeszcze mi nie dal :dry: Wam juz dali karte ciazy??
Ogolnie czuje sie bez zmian dalej taka senna obolala naszczescie apetyt mi troche spadl bo jeszcze troche i lodowke bym pochlonela.Bola mnie piersi ale w taki dziwny sposob nie sutki jak zawsze tylko jakby te gruczoly w srodku jak przycisne to taki bol jak przy siniaku :confused: i juz widze przeciwienstwa od pierwszej ciazy wtedy jadlam tonami sledzie teraz slodycze ;-) wtedy mnie mdlilo rano teraz wieczorami :-) mam juz synia wiec moze tym razem trafilismy w coreczke ;-)

A i jeszcze termin mam na 28 stycznia ale bede miala chyba cesarke wiec pewnie troche wczesniej.

Milego dnia


Ja mam termin na ten sam dzień.Jeżeli chodzi o piersi to mam tak samo z tym że sutki też mam wrażliwe. Karte ciąży już mam od wczoraj.
 
Hej babeczki,
witam się tylko, niedawno wróciłam z Wawy, wybawilam się z moimi chłopakami, aa teraz padam na mordkę...

Napiszę tak szybciutko, że ja za kazdą wizytkę płacę 250 zł - z każdej mam filmik 3D i czas wizytki 50 min. Oczywiście nie chodzi mi tylko o bajer 3D, ale lekarz wszystko dogłębnie sprawdza no i jest świetnym specjalistą...Ale ta kasa wrrrrrrrrrrrr
 
reklama
O matko te wizty w Polsce są strasznie drogie. Jak można tak ciągnąć kase od kobiet które właśnie mają kupe wydatków . No tragedia. Złodzieje :angry:
 
Do góry