reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Matko dziewczyny za Wami nadążyć nie można. Strasznie dużo piszecie, wystarczy chwila nieobecności i ciężko wszystko nadrobić:-D

U mnie dzisiaj znowu brzydko. Rozwiozłam dzieci z rana, zaliczyłam targ i właśnie wcinam malinki, śliweczki i jabłuszko. Maniam:tak:
Na szczęście wycieczka do sadu została odwołana i młody dzisiaj nie zamarznie. Ja leżę i odpoczywam bo wczoraj strasznie źle się czułam że porządnie wszyscy w domu się wystaszyliśmy. Miałam właśnie skurcze i to porządne bo brzuch miałam jak kamień a jak wsawałam to miałam wrażenie że w brzuchu mam tonę kamieni która napiera mnie na szyjkę macicy i zaraz wypadnie. Dzisiaj trochę lepiej i mam nadzieję że się nie powtórzy. Dodatkowo przeraża mnie fakt że od jutra począwszy muszę codziennie przez 4 dni zrobić autem 120 km dziennie. Przechlapane:-(ale mus to mus.

Na razie spływam dokończyć owoce:tak:Miłego dnia.
 
reklama
Witam
Matko jaka tu produkcja postów, przeczytałam wszystko ale już wszystkiego nie ogarniam:-(
elisse mam nadzieję, że te bóle to od tego że maluch rośnie, bo w sumie to czuję własnie jakby to mięsnie mnie bolały a nie wewnątrz brzuch. Poza tym czuję że dziecko moje się przemieszcza na coraz większym obszarze;-) Ze szkołą bardziej przeraża mnie dotarcie tam bo mam ponad 100 km w jedną stronę a wiadomo zima idzie, a z brzucholem za kierownicą się przez Poznań przebijac nie będzie łatwo:baffled: ale cóż mam nadzieję, że jakoś dam radę, szkoda mi teraz odpuszczać tym bardziej że to już ostatni rok.
No i trzymam kciuki za tą córcię:tak:

Ada współczuję takich gości pomieszkujących, u nas też kiedyś często ktoś gościł...kolega mojego albo brat ale powiem Ci że w końcu powiedziałam dość, szczególnie teraz kiedy nie jestem dysponowana w 100 % zaczęło mnie wkurzać że ktoś mi się po domu plącze, nie mogę się położyć w salonie w piżamie i takie tam... No i na szczęście wizyty się ograniczyły do minimum. Życzę Tobie żebyś do grudnia miała spokój:tak:

januarka
ja też mam takie skurcze i twardnienia brzucha, szczególnie jak mała się rusza bardzo i podobno to normalne jak nie trwa za długo i nie powtarza się za często.

Magda ja tam lubię zakupy na allegro, męczy mnie łażenie po sklepach a jeszcze jak mi jakaś Pani wciska coś na siłę...wolę sobie usiąść i polować na allegro, i póki co same śliczności kupiłam i jaka satysfakcja i zajęcie jest;-) Nie martw się, i przytulaj męża najczęściej jak się da bo fajnego chłopa masz:tak:

caroline
ja też lubię zimę ostatnio, teraz też mi lepiej jak jest zimno, a święta za rok...hmm będzie się działo:tak::-D no i nie opuszczaj nas oczywiście, zdrady nie tolerujemy, jesteś już na nas skazana:-p:rofl:

mamaaga odpoczywaj, brzuch do góry ile się da bo po wysiłku np u mnie takie twardnienia się nasilają.

Pozdrawiam Was wszystkie i zdrówka życzę pochorowanym. Mi na początki przeziębienia pomaga ciepłe mleko z czosnkiem i miodem na noc, więc polecam. Buziaki i miłego dnia.
 
Januarka ja mam to samo - przedtem sie martwilam, ze mala sie nie rusza a teraz sie boje czy nie bedzie miec ADHD :-p Nie no, mysle ze wszystko jest ok, moja mama mi mowila, ze ja tez strasznie kopalam, za to pozniej jako niemowle bylam aniolkiem w porownaniu do mojego brata.
Czarni no odpocznij troche wreszcie, bo taka zabiegana jestes ciagle.
green flower ja tez im mniej wiem tym jestem spokojniejsza, bo jeszcze nie wiem przez co musze przejsc :-D w ogole to poki co jestem mega optymistycznie nastawiona do porodu, pewnie tez dlatego, ze jeszcze nie czuje jaka ta dzidzia bedzie duza :eek:
Emilia dzieki, a te szczepienia to u GP? sie placi czy za darmo? no i do kiedy, bo mi do 28 tygodnia to jeszcze sporo brakuje.
caroline ja tez juz sie nie moge doczekac Swiat!!! a wlasciwie to chyba tego okresu przedswiatecznego, dekoracji, piosenek. Ostatnio nawet zmusilam mojego zebysmy jakis film swiateczny ogladali, a jak mnie jeszcze bardziej wezmie to moze pojade do Harrodsa bo tam maja caly wielki, piekny dzial Bozonarodzeniowy przez caly rok :-)
MAMAAGA wspolczuje, mam nadzieje ze juz sie lepiej czujesz. Ja raz mialam takie uczucie jakbym miala kamienie gdzies tam na dole, ale bez skorczow i boli, tylko mi tak ciezko bylo przy chodzeniu. A po co bedziesz tyle jezdzic?
Ojjj dobra zmykam, bo nie zdaze do pracy!!! Buziaki dla wszystkich!
 
witam dziewczyny
ja czytam was na bierząco ale jakoś brak weny na pisanie
wszystkim przeziębionym dużo zdrówka, ja pomimo że dawno skończyłam antybiotyk to cały czas kaszlę, ale nie jest najgorzej, ostatnio moja najstarsza córa się troche rozchorowała, młodsze na razie się trzymają
co do skurczów ja mam dość często, w poprzednich ciążach nie odczuwałam ich tam mocno, wogóle strasznie boli mnie spojenie i często brzuch, ale malutka na szczęście jest bardzo ruchliwa
magda uk współczuję że tak wyszło z tym spojeniem, ale masz wspaniałego mężusia i dzieciaczki a do tego mama przyjeżdża więc nie bedzie tak źle i szybko zleci ci czas aż twój synuś będzie już z tobą
czarni gratuluję mieszkanka, tylko uważaj na siebie przy tej przeprowadzce
januarka współczuję cukrzycy, ale na pewno będzie dobrze jak będziesz stosowała się do dietki
fajnie że wasze mamusie i teściowe tak się cieszą z wnuka i szaleją na zakupkach, ja niestety nic od nikogo nie dostanę, nawet jak mieszkałam w PL i byłam w ciąży to moja mama nic dla maluszków nie kupiła, a gdybym miała ciążę zagrożoną czy coś w tym rodzaju to jestem pewna że nawet by nie pomyślała żeby do mnie przyjechać, wiem że rodzice na swój sposób mnie kochają, ale nie jestem dla nich aż tak ważna ( pewnie nie czują ze mną takiej więzi bo mieszkałam z nimi nie całe 16 lat), mam jeszcze siostrę starszą i młodszą i widzę jak oni je traktują a jak mnie.....ech sorki za te smuty, ale jakos tak mnie wzięło
miłego dnia
 
Cześć,
A ja rano wstałam, mężowi śniadanko robie i tak patrzę w plan na którą mam popołudniowe zajęcia a tam, że pierwsze zajęcia na 8:00 – na szczęście 15 min i byłam na wykładzie – spóźniona ale byłam.
Remont się zaczął w mieszkaniu nad nami… burzą dziś ściankę działową – niesamowity hałas
Magda_z_uk Jestem mega szczęśliwa ale czysta jak łza nie jestem, bo ignoruję szwagierkę, przez ostatnie dni musi czuć się niezbyt fajnie – ale naprawdę ja z jej strony w ogóle nie odczuwam jakiejkolwiek empatii co do mojej osoby i tak też postanowiłam się zachowywać co do niej, w ostatnich tygodniach.

A głodnemu chleb na myśli :-pheheheh Mąż, swego czasu był pasjonatem playstation 3 – na szczęście był. Teraz od czasu do czasu co by sprzęt się nie zakurzył, gramy we dwójkę. Ja za młodych:)cool2:) lat lubiłam sobie pograć, postrzelać… a co by się odstresować. Wczoraj pobiliśmy Nasz rekord dotychczasowych poziomów gry COD.
Gosia!!! Może powinnaś się przejść do lekarza z tymi bólami. I głowa do góry jeszcze 3 miesiące i Nasze maluszki będą już z Nami!
Biłkabdg tak weekend to jest to na co czekam! Usg tarczycy, czyżbyś miała niedoczynność lub nadczynność?
Januarka tak ja mam czasami jeszcze, choć rzadziej takie drętwienie, napinanie brzuszka
Czarni miłego skręcania mebelków życzę
Alicja32 jeśli gorączki nie masz a jedynie stan podgorączkowy to leż w łóżeczku, pij dużo, herbatka/mleko z miodem, syrop z cebul a lada chwila organizm zwalczy to choróbsko. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę
Indziorka to ja chyba mam jakoś na odwrót, bo na początku tak ciężko było mi znaleźć pozycję do spania, a teraz ciach i już choć mąż czasami przez sen jak się do niego przytulam, przebudza się i zaspany mówi „ Nie zgnieć dziecka” przesłodkie. Ale preferuje spanie na boku, budzę się na plecachz podniesionymi łapkami heheh. Zdrówka.
-caroline- hehe pełna nazwa call of duty modern warfare 3, na ps3. Tak, czasami pospanie jest mile widziane, ja chyba jutro sobie tak poleniu****e z rana w końcu.


Poleże przed kolejnymi zajęciami bo się trochę zestresowałam, tym spóżnieniem na obowiązkowy wykład.
Buziaki
 
hello kobiety1!!
upatrzylam wozek, ktory chce kupic , ale ze jestem ciemna i z tego co pamietam to moweilyscie ze kola to takie i takie najlepsze itd. wiec prosze was o opinie jak byscie takie kochane byly, a wiem ze jestescie :)
Kombi Kinderwagen Pliko P3 Compact Modular, Denim, 2012, Peg Perego - myToys.de
i dodaje luzeczko, i tez mam pytanie, ta wersja jest ze wszystkim czyli materac posciel itd. i moje pytanie bo tam jest taki zwykly materac czy trzeba jakies specjalne kupywac ?
Kinderbett komplett Buche natur, Kuschelbär blau, 70 x 140 cm, Zöllner - myToys.de

Milego dnia!!
 
Aninek te szczepienia sa za darmo u GP. a do kiedy to niewiem, dopiero od poniedzialku je zaczynaja wiec mysle ze troche potrwa zamin ich zaprzestana. Ja mam pod koniec pazdziernika wizyte u poloznej i bede wtedy w 27 tyg wiec napewno sie zapytam o szczepienia. A jak bede u GP w miedzy czasie to tez nie omieszkam sie zapytac co i jak..
 
Dziekuje za informacje dziewczyny dzisiaj juz maluch spokojniejszy, kopie ale nie szaleje jak wczoraj, a te twardnienia to glownie jak wstalam i postalam troche albo jak pochodzilam to taki napiety brzuszek, jak usiade to jest ok albo jak sie poloze. Troche mnie zaniepokoila ta nadpobudliwosc wraz z twardnieniem bo az takiego szalenstwa jescze nie urzadzal sobie ;) Dzisiaj tez nie czuje takiego twardnienia raz za czas jakby napiecie dretwienie takie delikatne mrowienie, ale to takie chwilowe potem przechodzi i nie jest to nic mocnego,ale w razie czego zapytam lekarza jeszcze.
Czarni ja wlansie mam problem z godzinami chyba musze w torebce zaczac nosic sobie przekaski zalecane w diecie i zakupic zegarek bo na tel niechce mi sie nawet spogladac ofd kiedy na l4 jestem ;p A glukometr mam dostac wlasnie w krk na wizycie teraz nawet nie wiem jak tego uzywac, ale bede jeszcze w pon z polozna sie widziec wiec ja podpytam moze cos mi doradzi przed ta wizyta w Krakowie :)
 
januarka- oszczedzaj sie!! i zglos to lekarzowi!! Ja jak myje podloge i sie troche nagimnastykuje to musze odpoczac bo czuje jak mi sie miesnie na brzuchu napinaja !

Wlasnie a propo porodu, czy wy tez tak czesto juz zaczynaciue myslec o nim? mi az sie dzois snilo, kurka im blizej tym naprawde zaczynam sie bac ... zazdroszcze dziewczynom co juz maja doswiadczenie w tym...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Indziorka skoro urodziny w przyszłym tygodniu, to muszą być w tedy same przyjemności ;) ZDRÓWKA!!

Mila83 też nie mam teraz głowy do nauki. Z drugiej strony jeśli trzeba, to też się inaczej do tego podchodzi.

Czarni na kiedy planujecie przeprowadzkę?

ada1989 musimy być dobrej myśli, że wszystko z dzieckiem jest dobrze. Mimo to ja przed wizytą zawsze mam ogromny stres, czy wszystko będzie w porządku. Szwagier jak znajdzie jakąś pracę,to pewnie będzie chciał się wyprowadzić. Przez tyle miesięcy Konrad na pewno się zakoleguje:) Teściowa miły prezent zrobiła :) mi niestety rodzinka żadnych prezentów nie robi. Może w październiku się rozkręcą jak będę płeć już znała.

magda_z_uk mąż pomoże skompletować wyprawkę. Też jestem przerażona wyprawkę. Wszystko się może zdarzyć a ja praktycznie oprócz wózka nic nie mam. W przyszły weekend chyba wyślę męża na drobne zakupy. Lepiej teraz przeleżeć te 3 miesiące niż pół roku potem. Odpoczywaj jak najwięcej. Spacery mam częste do wc. Z domu nie wychodzę, ponieważ mieszkam na 5 piętrze bez windy w starej kamienicy z wysokimi mieszkaniami. Ja mam trochę inną sytuację. Korzystam z okazji i uczę mojego męża trochę odpowiedzialności ;-) Gdybym zaczęła przy nim coś robić usiadłby na laurach. Wczoraj na przykład zrobiłam sobie porządek w ubraniach. Całą szafę na łóżko dałam i przeglądałam, co wyrzucić. Wzięłam się też za robienie na drutach. Czeka mnie niedługo przeprowadzka, więc bawię się w dekoratora na komputerze. Najlepiej znaleźć sobie jakieś zajęcia. Na początku łatwo nie było. Lubię mieć porządek i najchętniej całe mieszkanie bym wysprzątała.

Afja-Anetka na ps3 nigdy nie grałam. Też może spróbuję, skoro fajna :) nie zazdroszę remontu.

Gosia może warto poduszkę ciążową kupić, skoro tak boli. Też mam czasami kłucia po bokach, ale są do wytrzymania. Mężczyźnie nie zdają sobie sprawy jak ciężko jest czasami podczas ciąży. Gosia nie kracz z tym porodem.

biłkabdg powodzenia na usg. O 5 śpię zawsze w najlepsze ;) udanych zakupów, pochwal się potem, co upolowałaś.

januarka to dobrze, że z większości rzeczy nie musisz rezygnować. Nutella bardzo słodka jest, może też miała wpływ. Śliczne jest to łóżeczko. Zastanówcie się jeszcze, czy bardziej nie będzie się opłacać samo turystyczne. Może masz już skurcze przepowiadające? Na tym etapie to jest całkiem normalne. Pewnie maluch chciał sobie po prostu poszaleć. Ustaw sobie alarm w telefonie.

Alicja32 na katar bardzo mi pomagała woda morska. Może inhalacje sobie zrobisz? Tak jak dziewczyny pisały na przeziębienie miód, czosnek, cebula. Zdrówka.

Green flower powodzenia na badaniach.

domiska1 rób po prostu wszystko trochę wolniej.

-caroline- też jak nigdy nie mogę się świąt doczekać :-D za rok na pewno będzie inaczej. Też na pewno nie opuszczę Was, nawet gdybym miała urodzić w grudniu lub w lutym. Miło się pisze :) To jest łóżeczko, które rośnie razem z dzieckiem?

mamaaga4 może trochę więcej odpoczywaj? Lepiej dmuchać na zimne. Długo miałaś skurcze?

m@linka teraz w Poznaniu same remonty są, więc jeżdżenie po mieście nie jest miłe. Też czuję buszowanie po coraz większym obszarze w brzuchu. Rosną nam dzieci :)

aninek szef jednak zauważył? To już tylko miesiąc pracy został :-) odpoczniesz sobie. Nna razie nawet nie chcę myśleć o porodzie. Inni dają radę, to czemu my nie mamy. Liczę na to, że nie będę mieć wielkoluda :)

niebieska81 może rodzice nie czują takiej więzi przez to, że się wcześnie usamodzielniłaś? Nie smuć się i dużo zdrówka.

natal84 koła w wózku uzależnione są od tego, gdzie będziesz wózkiem jeździć. Na śnieg są lepsze pompowane. Wózek z piankowymi kołami jest lżejszy. Też jestem ciekawa jak jest z tymi materacami w łóżeczku. W Polsce zazwyczaj do łóżeczek dają materac gryka-kokos.

Maluch dziś kopie jak najęty, zwłaszcza pęcherz sobie upatrzył. Wczoraj dostałam od koleżanki parę ubrań ciążowych a do maluszka dwie butelki lovi podobno nie używane i podgrzewacz do nich. Zastanawiam się, czy nie dokupić do nich nowych smoczków. Częściowo trochę pożółkły.
 
Do góry