reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Caroline dzięki za namiary na przepis! Widzę, że powoli wszystko skrupulatnie planujesz...Nie to co ja...niby wiem, że trzeba kupić to i tamto, ale wydaje mi się, że mam jeszcze tyyyyyle czasu.....obym się nie przeliczyła:confused2::-D
 
reklama
Magda dzieki! Juz chyba znalazlam to co trzeba na stronie Revenue i tak jak mowisz, musze zadzwonic i mi przysla ten formularz. Zabiore sie za to po naszym krotkim urlopie, bo juz jutro...
scotland.png
SCOTLAND :)

Ja narazie mam taki wstepny plan, a raczej kalendarz, zeby po prostu mi sie tak nie dluzylo:
koniec wrzesnia - usg polowkowe i mam nadzieje, ze wreszcie sie dowiemy kto tam w brzuszku siedzi
pazdziernik - na poczatku przyjezdzaja do nas tata i babcia mojego mezczyzny, pozniej zaczne planowac co ewentualnie kupic na allegro, a na koniec zalatwiac Maternity
listopad - jade do Polski
:-), no i zamierzamy kupic wozek
To tyle, mieszkanka za bardzo nie bede szykowac, bo i tak bedziemy sie przeprowadzac, a samochodu nie mamy, wiec sporo rzeczy w sumie odpada.
Wlosy pofarbowane, lazienka umyta - misja wykonana!
 
hej

Emilia no właśnie niby wyliczają z poprzedniego roku podatkowego a tu mi zmieniaja po każdym moim telefonie jeżeli sytuacja nam sie zmienia, i weź tu za nimi nadążaj, ech...
magda no oby wszystko sie rozwiązało z tymi taxami:)
januarka jak boisz sie ze z jezykiem sobie nie poradzisz to mozesz poprosic tlumacza, zawsze to pomoze:tak:
aninek no właśnie byłam ciekawa gdzie mieszkasz bo sama kiedyś w Londynie mieszkałam, tyle że na Edgware, a o twojej dzielnicy nawet nie słyszałam, w której to części Londynu?

spadam na dół bo dziś póżny obiad mamy i M zrobił kluski z sosem i mięskiem:)) do później:)
 
Aninek plan całkiem niezły. Ja jednak już się oduczyłam planowania, bo zazwyczaj, jak coś zaplanuję, to albo mi się któraś rozchoruje, albo wyskoczy jakiś inny, np. finansowy problem. Czasem jednak bym chciała móc coś poukładać w tym swoim życiu:baffled:
Miłego urlopu Ci życzę. Może i krótki, ale jest. Bawcie się dobrze!


Ada
my zazwyczaj jemy takie późne obiado-kolacje ok 17. Tak się przyzwyczailiśmy, bo kiedyś oboje wracaliśmy tak do domu. Mi to nawet pasuje. Nie muszę już jeść kolacji. Czasem tylko dzieciom robię, jak nie dojedzą obiadu;-)


Strasznie tu dziś spokojnie. Dziewczyny korzystają z weekendu, a ja wyjątkowo mam dzień robienia niczego poza minimum:eek:
Miłego wieczorku dla wszystkich!
 
No rzeczywiscie strasznie spokojnie... ja juz zdazylam wrocic ze spotkania z kolezanka i myslalam, ze sobie poczytam, a tu cicho... Za to napewno po moim powrocie z wyjazdu bede miec ze 30 stron do nadrobienia :-p
Ada Peckham jest w poludniowej czesci, w sumie niedaleko od Elephant & Castle.
Magda no to jest taki plan mniej-wiecej, taki raczej w myslach, zebym sobie poprostu do czegos odliczala, bo inaczej mi sie dluzy okropnie.
Kurde moj jest w pracy, rodzice wygrzewaja sie w Egipcie, nie mam z kim pogadac, nudzi mi sie troche...

A mam pytanie jeszcze - czym sie roznia chusty do noszenia dzieci od nosidelek? Poza wygladem oczywiscie.
 
dziekuje za porady dziewczyny :)
Przepisu na pizze jutro poszukam i wrzuce jakie robilam ;) dzisiaj jestem zmeczona eh :( Jak cos fajnego na obiad jeszcze znajde lub mi sie przypomni to tez powrzucam, naszledl mnie wlasnie smak na salatke z selera i chyba jutro zrobie(seler w sloiczku 2xodsaczony oczywiscie, do tego szynka jakas drobiowa w kosteczke moze tez byc kurczak zalezy czy chce mi sie dluzej czy krocej w kuchni postac jesli krocej to szyneczka w kosteczke a dluzej to kurczaczka kawalki podsmazyc, no i oczywiscie ananas z puszki pieprz sol i majonez, pychotka )Ide sie wkoncu wyspac, postanowilam jak wiekszosc moich znajomych w podobnej sytuacji nie zawracac sobie tym glowy, znajacy jezyk zagladajacy w nasze papiery twierdza,ze wszystko jest ok a konta zamrozone i pieniazki na plusie, ja w tlumaczu google wertujac dokumenty jakie mamy tez tyle sie dowiedzialam,ale zamartwiam sie tylko szczegolikami, o ktorych niema slowa w necie ani informacji czy i jak nalezy to zalatwic a skoro niema to zapewne niema z tym problemu. Finito sobie mowie i wrzucam usmiech na twarz,ale jak sie wyspie bo dzisiaj jestem wykonczona i maly chyba tez bo sie troche uspokoil z tych nerwow :/
Co do cazkow szczoteczki i grzebyczka tez wlasnie teraz zamierzam kupic,ale fajny zestawik jest w avonie nie drogo z kosmetyczka wiec zamowie dla maluszka :)

url=http://www.suwaczki.com/]
p19udqk3say4nymm.png
[/url]
 
aninek a to nawet nie wiem gdzie jest elephant&castle:baffled: no ale my za bardzo nie wyjeżdżalismy poza nasze osiedle, tyle co do Harrow i do centrum pare razy:-) ogólnie Londyn miło wspominam tyle że mieszkania i pokoje tam strasznie drogie były:baffled: ja na skrajnym północno zachodnim osiedlu mieszkałam a i tak było drogo.... a przeprowadzacie sie w tej samej dzielnicy czy gdzieś dalej? sorki że tak wypytuje:sorry: miłego urlopu życze:-) ja mieszkam jakies 15 mil od granicy szkockiej i ładne widoki tutaj są, miasto też fajne czyste:) a w szkocji byliśmy w czwartek, dokładniej w Glasgow ale miasto mnie jakoś nie urzekło specjalnie :p

A co do chust i nosidełek to wiele nie pomoge bo nie miałam ani tego ani tego, ale słyszałam że chusty o wiele wygodniejsze i lepsze dla takiego maleństwa bo dziecko układa sie bardziej na leżąco i ani główka ani nóżki nie zwisają:)

wylicytowałam kombinezon dla malucha, znów za grosze bo nikt inny sie nie zgłosił hehe:) All in One Baby Snowsuit / Pramsuit Boy Up to 3 months Warm and Cosy & mittens | eBay I w sumie na początku myślałam ze kupie jeden kombinezon ale wiedząc jak maluszki lubia ulewać, przesikiwać pieluchy itp to stwierdziłam że kupie jeden nowy a drugi uzywke, jak na razie ten z aukcji jest uzywany i podoba mi sie bo jest rozsuwany po 2 stronach i nawet jak maluszek będzie spał to można go łatwo wyjąć bez budzenia:)

Kurcze, Konrad urodził sie w kwietniu i nie potrzeba mi wtedy było takiego maciupkiego kombinezonu, pare ubranek letnich mi odpadło, no cóż, tak się maluch wcelował:-D
 
Witam kochane,
dzień jakoś szybko zleciał, mały brzdąc śpi, mój M ogarnia salon z kuchnią bo jak wybyliśmy z domu to masakra była:D wszystko narozwalana bo go na porządki w szafie wzięło...teraz dokańcza to wszystko.....

Natal84 nasza Mamaga przez to przeszła i cieszy mnie to, że w niej tyle siły i optymizmu na dalsze życie.....

Magda z uk no mój mały dwulatek to lgnie do kompa jak mucha, ale chwilkę posiedzimy posłychamy pioseneczek, a potem komputerek idzie spać:) szukam jakiegoś zastępnika - książeczki, klocuszki im dalej tym pewnie będzie gorzej:)

Caroline no i my musimy kupić jakąs gumę do bagażnika, bo po pierwzsym wózku troszkę się ściorał:D:D:d

Aninek życzę Ci skrupulatnego trzymania się planu:)

Ada, Magda my z M też o tej godzinie jemy, małemu jak wstaje daję amciu,a ja z M jemy...
 
Ada no super wylicytowalas! rzeczywiscie za grosze i bardzo fajne kolorki. Z ta dzielnica to juz bardziej nie mam jak okreslic, bo to Elephant & Castle to jest takie najbardziej charakterystyczne w tej okolicy, w kazdym razie jest dosc blisko do centrum, my mieszkamy jeszcze w 2 strefie, a jesli by sie udalo cos znalezc to sie przeprowadzimy gdzies bardziej w okolice Canary Warf - albo na poludnie w okolice Greenwich albo na polnoc w okolice Stratford. Tylko, ze ciezko cos fajnego znalezc prywatnie, a przez agencje nie bardzo chcemy. Jak sie nie uda to najwyzej zostaniemy, w tym w ktorym jestesmy.
Wlasnie sie zagadalam z kolega przez skypa no i zapomnialam co chcialam jeszcze tu napisac :eek:
 
reklama
Aninek dzieki, no fajny ten kombinezonik, akurat sie trafiło to wzielam:-) to wy dość blisko mieszkacie centrum, my byliśmy w 5-tej strefie i do centrum to była godzina jazdy metrem:baffled: z mieszkaniami prywatnie to pamietam że cięzko było, raz oglądaliśmy mieszkanie a raczej piętro od polaków, to za ciasny pokoik plus łazienka i salon połączony z kuchnią chcieli ponad 800 funtów, tylko że z rachunkami. No ale pokój za 130f na tydzień wynajmowaliśmy, a teraz to ja w tej cenie mam 2 pokojowe mieszkanie z salonem i w tym już rachunki:sorry:no ale to nie Londyn hehe:)
milusia to twój M ma syndrom wicia gniazdka zamiast ciebie:-D ja ostatnio załapałam, wyciągnełam wszystkie ciuszki młodego od urodzenia do 6 miesiąca, poporządkowałam i spisałam co mam i co musze jeszcze dokupić, kurcze, nie jest łatwo bo inaczej jak dziecko się rodzi wiosną a inaczej zimą, więc staram się kompletować więcej z długim rękawkiem, więcej sweterków i grubszych spodenek:) a juz niedługo pranie, prasowanie, układanie, dla mnie to taka fajna część ciąży była :-D

M gada na skype z kuzynką ze stanów, ja chyba zaraz lece sie kąpać i młodego sprawdzić czy prześcieradło suche.....
 
Do góry