reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Hej dziewczyny,
Wiem dawno się nie odzywałam ale młody jest ostatnio strasznie marudny i najchętniej ciągle przy (.) by leżał:tak:. Moje sutki wołają o pomoc szczególnie że Mateusz pije chętniej z lewego(.) więc lewy jest bardziej zmaltretowany.
Widzę że nie tylko u mojego małego ssaka pojawiła się huśtawka nastroju. Poszperałam w necie i znalazłam teorię która nawet trzyma się kupy...
Zmiany nastroju to tzw skoki rozwojowe. Znalazłam 2 stronki które całkiem nieźle o tym piszą:
http://www.osesek.pl/wychowanie-i-r...ojowe-w-pierwszym-roku-zycia-niemowlecia.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Indziorka- Ze tak powiem: NIEPIE RDZIEL takich glupot!! Nie jestes zla matka! Jestes swierza mama i wszystko jest dla Ciebie nowe! Wiec uszy do gory(wiem,ze latwo mowic) ale jednak! I pogon swojego, niech fochow nie strzela tylko wezmie mala np na jakis dluzszy spacer a Ty sie w tym czasie porzadnie zdrzemnij! Ja ze swoim tez mam przeboje, ale ze tak powiem leje na jego nastroje- obydwoje jestesmy rodzicami i jak on jest w domu to tez musi sie zajmowac malym i koniec!

Agagaga- Moj maly tez taki glodomor i tez rzadko trzyma 3h. Ja sie tym nie przejmuje i poprostu jesli chce i jest juz wyraznie glodny to mu daje- tak mi polozne mowily w szpitalu- ze jezeli glodne to dac jesc i tyle :) A wizyta sie nie stresuj- ja raz wzielam mojego doslownie pol h przed jego pora na jedzenie do lekarza i przez caly czas byl tak grezcniutki jak nigdy i nawet w drodze do domu nie zaplakal :)

Woow ja nawet mam czas wpasc tutaj wieczorem! Ile daje sila woli i proby odzwyczajania dziecka od rak! Teraz sobie grzecznie spioszka w lozeczku:) A i tez zaczelismy kapac go codziennie- on to uwielbia! I po tym spi jak suselek :) Fochy z moim m zazegnanie.. przygadalam mu do rozumu, bo juz nie moglam ;/ A co do przytulanek to my swoje pierwsze zaliczylismy chyba w 4 tygodniu, powiem Wam ze sie balam, ale bylo calkiem calkiem(nieomijajac faktu ze nie kochalismy sie od praktycznie6 mca ciazy) :)
Wygadalam sie dzis na nastepny tydzien z kumpela- od razu ulga i czuje, ze jeszcze zyje :p

Pozdrawiam :)
 
Witajcie!!!
indziorka- przestan!!!! I nie mow glupot
!! Wszystko będzie dobrze!!!

emilia- u nas wieczorem to samo codziennie impreza przy cycku i miałam takie same myśli jak ty , do dziś nie wiem o co mu chodzi ale znalazłam sposób na to noszę go chwilke żeby się uspokoił i wtedy albo zasypia bez cyca albo wraca do niego już spokojnie , może ty tez tak spróbuj :)

mojemu małemu wydzielina w nosku przeszkadza niby to jeszcze pozostałości z brzuszka nie katar i muszę mu krople wody morskiej elewacji do nosa to jest odrobine lepiej, mam 22 wizytę to może przeczyszcza mu ten nos bo tak gilow nie widać a słychać jak mu zalega,
milej nocy!!
 
Magduś Uwierz, że ja swojemu mówię żeby zrobił to czy tamto, to albo z fochem coś zrobi, albo leży dalej- wkurzę się i powiem, że ileś tam czasu temu prosiłam go o to, to on na mnie naskakuje, że ja przecież nic nie mówiłam, tak szczerze to pewnie cudowne rady ludzi z pracy :/ bo coś tam przebąkuje, że ta czy inna osoba mówiła to i to... Znowu jak w ciąży się zaczyna :/ Dam radę, najwyżej w szpitalu z wycieńczenia wyląduje O! :p wtedy potrafi się opamiętać w oka mgnieniu :p

Emilia Wiesz, że myślałam o tym, ale chyba jak myślałam o tym to chyba nie to :p moja kolki dostaje i dopóki się nie odgazuje choć trochę to ciężko z cycem, także trochę musi popłakać, ale nóżki w górę czy na brzuszku i jak trochę jelita się oczyszczą to dopiero na spokojnie cyca złapie :) Wojskowi czy chłopy bo ja już nie wiem jak to jest :p

Natal Katarek do odkurzacza ;)

Mum Jak skończę karmić cycem to może się z kimś umówię wtedy...

Biegnę do Księżniczki, bo znowu brzuszek :(
 
magdus, ja zaczęłam czytać Język niemowląt, ale jakoś mnie ta książka nie przekonała. ale fajnie, że tobie się udaje wprowadzić ten plan, bo to jednak ułatwienie jest dla rodziców, a i dzidzia ma swoją rutynę.
a no i mam ten sam problem z antykoncepcją co Ty - po tabletkach niezbyt się czuję i spada mi libido, a prezerwatywy też nie bardzo. no i nie wiem co zrobić, bo kalendarzyk małżeński to chyba nie jest dobry pomysł. jak to powiedział ginekolog mojej kumpeli - metoda Opus Dei zawodzi tylko raz w roku hahaha :)

januarka, współczuję. ale tak jak mówi magdus, powinnas sobie przygotowywać kanapki i kawkę w termosie i po trochu skubać, bo nam tu padniesz dziewczyno!!!

Indziorka, kobieto, no co ty wygadujesz! ja też wiele razy się złoszczę na moją córę, chociaż tak naprawdę, to nie na nią, tylko na siebie, bo nie potrafię jej uspokoić. my byłyśmy 3 dziewczyny w domu i mojej mamie też nerwy puszczały i nie jeden raz dostałam po tyłku, a i tak uważam że moja mama jest najlepsza na świecie :) to że się denerwujesz nie ma nic wspólnego z byciem złą albo dobrą mamą. głowa do góry!

agaagaaga, u nas do miesiąca też było tak jak u Ciebie i ja dawałam (.) na każde zawołanie.

Emilia, moja Laura też wieczorami nerwowa, trochę nam popłakuje. dzis to takie cyrki przy cycu odwalała, że szok. jak się za bardzo denerwuje, to biorę ja na ręce, czasem jej się odbije jak się nałyka powietrza i jak się trochę uspokoi, to z powrotem ją przystawiam.
 
Hejo kochane,
czekam aż przyjdzie mi chusta bo normalnie mój maluszek nie ma spokojnego czuwania, jak się budzi to ryk, tylko rączki, a że ja nie noszę aż tyle bo mam jeszcze drugie dziecko i sama też muszę zjeść, posprzątać to potrzebuję go do siebie przymocować hehehe.....

Ala mój mały tak do miesiąca mógł spać przy wszystkim, teraz lepiej śpi przy szumie, ale takie głośniejsze elementy troszkę go wybudzają, ogólnie śpi przy włączonym tv w salonie, gdzie biega starszak....

Sylvanas super, że wróciłaś do formy:) maleńka śliczna...

Ada ja też jak wiem, że coś zjadłam to daję parę kropelek i jest oki....

Indziorka może też Twoego faceta dopadł pewien rodzaj kryzysu, że ojcostwo to nie kwiatki na wierzbie tylko ciężka harówa i bycie tatą to nie oznacza po prostu nim być tyylko ciężko na to pracować...porozmawiaj z nim na spokojnie, bez nerwów pretensji, powiedz mu o swoich obawach, zapytaj jakie on ma....

Agaaga moj je co 2h przez cały dzień niestty...

Dorotqua tak jest to jest prawda - są to tzw. skoki....przy starszaku to przerabialam...

EmiliaM mój też ostatnio wieczorowo płaczliwy...echh

Mila83 ja też przy mega płaczu się złościłam, własciwie sama nie wiem na co, chyba na swoją bezsilność......

Magdus30 zdróweńka dla córy, bańki super sprawa......Odnośnie antykoncepcji ja na razie szalałam uff bez zabezpieczenia - stąd stresik, ale teraz gumeczki unimil skyn bo na lateksik jestem uczulona niestety....

Gosiu u nas jak były mrozy to śmigaliśmy po godzinie, ale dopiero po 3 tygodniach, tak to werandowanie, okno na fullll....

Mmum to be tak jest spacerki uodparniają....a z tą siłką to możesz z tatusiem zostawić brzdąca...

Januarko jak gotujesz to od razu na zapas i kanapki rób na zapas...musisz się wziąć za siebie....
 
Dziekuje wszystkim za odp pytalam bo czeka Nas pierwsza wizyta u pediatry w sr lub pt czyli w 15 lub 17 dobie zycia malej. wiem ze spacerek bedzie nie dluzszy niz 20 min (przychodnia 5 min drogi od domu).

agaagaaga moja laleczka ciagle by na cycusiu siedziala niemalze co godz w dzien polozna powiedziala ze to normalne i przystawiac dziecko kiedy bedzie chcialo!;-)

milusia chusta fajna sprawa tez sie zastanawiam albo nad nosidelkiem nie wiem co lepsze. A widze ze ty se swietnie dajesz rade tylko podziwiac:)

sylvanas super dzieciaczki i fajnie ze jakos dajesz rade ;)

magdus no dwojeczka to mnostwo zajec ale dobrze ze masz pomoc w mezu. Dajesz sobie rade i prosze sie ciagle usmiechac a nie smutac ;)

Indziorka zaganiaj chlopa i kopnij go w dupe na opamietanie. Moj tez pracuje i rzadko bywa ale jak juz jest i ma wolne to wykapiemy razem on posiedzi z mala ja pojde do sklepu czy obiad robic wezmie ja do odbicia i bedzie tulil choc tez sa momenty ze mam ochote kopnac go w dupsko by sie ruszyl. I zycze tobie duz o zdrowka i jedz kobieto i wypoczywaj kiedy mala to robi ! ;-)

muuum masz racje ze nie trzeba izolowac ja jak pojde na pierwszy spacer tak pozniej sie rozpedze i co chwile bede wychodzic wkoncu wiosna idzie a siedzenie w domku do nuda straszna a spacerki to korzysc dla mamy jak i dzidzi ;-)

natal mojej malej tez zalega wydzielina i czasem sapie i tez przemywam tym nosek. W szpitalu powiedzieli ze to jeszcze pozostalosci po wodach plodowych ;)

mila mam ten sam problem nie wiem jaki najlepszy bedzie sposob antykoncepcji.

Wy juz tu piszecie o przytulankach a mi msc jeszcze zostal choc nie wiem czy po msc cos bedzie bo boje sie bo jestem tam poszyta;/ po pologu zapytam lekarza.

Moja ksiezniczka robi sie ladnie papusna na twarzycce jestem ciekawa ile przytyla na maminym cycusiu;p bo calymi dniami by na cycku siedziala;p a i pepuszek ledwo sie trzyma na dniach odpadnie ale sie ciesze bo balam sie ze bd z nim problemy. jutro ide zdj reszte szwow ze srodka a mialy byc rozpuszczalne mala bedzie z dziadzia najwyzej bd ja nosil na raczkach bo mala cwaniara juz zrozumiala jak fajnie na raczkach;p
 
Dzięki Wam dziewczyny za słowa wsparcia :) tej nocy trochę więcej snu, więc i humor lepszy :p Mój się dalej boczy, ale już mnie to tak nie rusza, ja ze wszystkim sobie sama nie poradzę niestety.

Ej w ogóle byłam u lekarza w piątek z młodą (na zwykłą kontrol czy wszystko ok- znaczy chciałam się zarejestrować na przyszły tydzień na zdrowe dzieci, a babka do mnie z hasłem, że od 8:30 nie ma terminów o_O, bo mała ma ziarniaka w pępku (przez to się domknąć nie chciał) i cały czas się spina przez co "ulewa" jej się pianą:confused: ;) i ze swojej łaskawości lekarz mnie przyjął wtedy bez problemu ;) i młoda waży już ponad 4 kg o_O ile dokładnie to nie wiem, bo wagi w domu nie mam,z a lekarz nie chciał jej rozbierać (w ciuchach i z pampersem ważyła 4.41kg;), bo chłodno w gabinecie było ;) przy wyjściu ze szpitala ważyła 2950g, także ponad kilogram w ciągu miesiąca przybrała :szok:

Znowu krzyczy mykam Miłej niedzieli ;)
 
Witam się niedzielnie:)

Indziorka - głowa do góry! wszystkie Ci przesyłamy naszą energię do ogarnięcia spraw i zdyscyplinownia partnera!:*

A propos przytulanek, Mum to be, my też mieliśmy długą przerwę w tych sprawach. Niestety ze mnie jeszcze trochę leci,a do tego doszły hemoroidy....Jak nie urok to sraczka:( Wcinam colon c, jabłka i codziennie (tzn od wczoraj) jeden actimel i może ulży...

U nas od wczoraj mamy wizyty:) Wczoraj jedni znajomi, dzis kolejni:) ale bynajmniej wesoło jest. Przy okazji dowiedziałam się, że ponoć karmi bezalkoholowe jest dobre na laktację:p Słyszałyście coś o tym?

Zmykam, Mały się budzi:)
 
reklama
Witam

Dziewczyny ratunku nie wiem co mam robic Wczoraj moja Julke bolal brzuszek Tak sie bardzo prezyla i wyginala Pozniej jak zmieialam jej pieluszke to zauwazylam ze ma body troszke w krwi Patrze a tam zaczal jej sie dziwnie pepuszek paprac Kikutek odpadl juz bardzo dawno a pepek wygladal juz ladnie Powiedzcie mi czy ona podczas tego prezenia mogla sobie nadwyrezyc ten pepek Co ja mam robic Czy mam jechac do szpitala z tym Dopiero w srode mam wizyte u pediatry
 
Do góry